Лісостепова зона України простягається від Передкарпаття до південно-західних відрогів Середньоросійської височини включно. Вона займає 202 тис. км2, що становить майже 34% території України. Її південна межа проходить поблизу населених пунктів Красні Окна, Криве Озеро, Піщаний Брід, Кіровоград, Кременчук, Красноград, Зміїв, Вовчанськ, де глибокі чорноземи змінюються звичайними. Північною межею лісостепової зони є південна межа зони мішаних лісів [35].
Ширина зони неоднакова на всьому її протязі. На меридіані м. Львова вона не перевищує 150 км, на меридіані м. Сум – 235 км, а на довготі м. Балти і м. Глухова досягає 330 км. З заходу на схід лісостепова зона України простягається майже на 1100 км.
Природа зони лісостепу дуже своєрідна: тут відбувається чергування лісових масивів із степовими ділянками. Закономірності поширення лісу і степу в цій зоні вчені намагалися встановити вже давно. Ще в 1877 р. відомий вітчизняний ботанік П. М. Крилов уперше запропонував термін «лісостеп», назвавши так територію, на якій чергувалися лісові і степові площі [5].