Резонансні інвертори призначені для роботи на фіксованих підви-щених частотах до . Принцип роботи такого інвертора розг-лянемо на рис. 41.
При відкриванні тиристора і закритому конденсатор заряджається і струм заряду протікає через , При закриванні і відкриванні конденсатор розряджається і віддає накопичену енергію наван-таженню. Закривання відбу-вається після заряду конденсатора, адже конденсатор заряджається до напруги, більшої напруги джерела живлення, за рахунок явища резонансу напруг. Параметри резонансного контуру вибираються такими, щоби частота власних коливань була близькою до частоти керуючих імпульсів. Наявність резонансного контуру дає можливість одержати форми кривих струму і напруги, близькими до синусоїдних. Недоліком такого інвертора є, по-перше, робота джерела постійного струму в режимі розриву струму, по-друге, напруга зарядженого конденсатора більша напруги джерела.
Основним недоліком інверторів на одноопераційних тиристорах є необхідність створення надійної примусової комутації для вимикання тиристорів, що значно ускладнює інвертори і знижує їх надійність. В сучасних інверторах використовують повністю керовані напівпровідникові прилади, які вмикаються і вимикаються керуючими сигналами. До таких приладів відносяться біполярні транзистори з ізольованим затвором (БТІЗ-транзистори) та двоопераційні тиристори (рис. 42).