Інвертором називається пристрій, який призначений для перетво-рення напруги постійного струму в напругу змінного струму. Виді-ляють два види інверторів: ведені мережею і автономні.
Ведені мережею інвертори призначенні для перетворення елект-ричної енергії постійного струму в енергію змінного струму і пере-дачу її в мережу змінного струму, тобто навантаженням такого інвертора є мережа змінного струму.
Для розуміння процесу інвертування попередньо розглянемо процес випрямляння напруги змінного струму (рис. 35).
а
б
Рис. 35. Схема (а) і часові діаграми (б) тиристорного випрямляча
Якщо відкрити тиристор в момент, коли абсолютне значен-ня і напрям співпадає з напрямом струму через тирис-тор, то через тиристор тече струм , протилежний за напрямом , тобто енергія джерела змінного струму буде перетворюватись в енергію постійного струму.
б
а
Рис. 36. Схема (а) і часові діаграми (б) інвертора
Отже, для інвертування необхідно, щоб полярність співпадала з напрямом струму через , а напрям був протилежним (рис. 36).
Якщо змінити кут керування на , тоді напрям буде співпадати з напрямом струму через , а напрям буде протилежним, тобто при струм буде протікати через обмотку трансформатора і індуктивність в напрямку, протилежному . Накопичена енергія (площа ) буде віддаватись в мережу (площа ). До моменту, коли , струм буде наростати, а коли , струм буде зменшуватись згідно I закону комутації і досягне нульового значення, коли . Кут керування можна змінювати до , тобто коли , тому що при тиристор не закриється і інвертор перейде в режим корот-кого замикання.
Отже, тиристорний випрямляч можливо перевести в режим інвер-тування, якщо змінити кут керування на .