Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Біорізноманітність

Вода

Бідність

Харчування

Споживання

Демографічні зміни

В європейських країнах, Японії населення щвидко старіє через низький рівень народ-жуваності, високий рівень пенсійного забезпечення, охорони здоров’я, інших соцслужб. На-селення Землі в 2000 р. становило 6 млрд. чоловік. За прогнозом, воно зросте до 8 млрд. у 2025 р., 9,3 млрд. у 2050 р. і згодом стабілізується десь між 10,5 та 11 млрд. Після 2025 р. зростання відбуватиметься за рахунок країн, які розвиваються. Людству слід докласти вели-ких зусиль для задоволення потреб в природних ресурсах додаткових 3 млрд. людей, які з’яв-ляться.

Споживання людства і тиск на природні ресурси, довкілля, залежать від кількості насе-лення, але більшою мірою - від багатства і технологій. Частка споживання 15 % населення Землі, що проживає в країнах із високим доходом, становить 56 %, тоді як 40 % найбіднішого населення в країнах із низьким доходом отримують лише 11 % із загального споживчого ба-лансу. Необхідним завданням стійкого розвитку є десятикратне скорочення споживання ре-сурсів розвиненими країнами. Без цього неможливо вивільнити ресурси для задоволення потреб країн, що розвиваються.

З 815 млн. людей планети, які недоїдають, 777 млн. проживають у регіонах, що розви-ваються, 27 млн. - у країнах із перехідною економікою і 11 млн. - у індустріальних країнах. Останнім часом виробництво продуктів харчування продовжувало збільшуватися швидше за кількість населення. В багатьох країнах процес супроводжувався зниженням цін і підвищен-ням споживчих якостей харчових продуктів. Розширювалися площі обробітку землі, зростала продуктивність сільського господарства шляхом зрошування, поліпшення насіннєвої бази, за-стосування досконаліших методів обробітку ґрунту. Однак деякі сільськогосподарські прийо-ми спричинили погіршення стану довкілля. Водночас відзначається також тенденція збіль-шення споживання їжі.

Темпи зубожіння (межа бідності - 1 долар на день) у країнах, що розвиваються, знизи-лися з 29 % до 23 %, як і загальна кількість населення, що перебуває за межею бідності. Але не всюди. В Африці рівень смертності, бідності, голоду найвищий. Поєднання бідності зі швидким зростанням населення, особливо в країнах, що розвиваються, спричиняє суттєву деградацію відновлюваних ресурсів, насамперед ґрунтів, лісів і води. Спостерігається знач-ний прогрес у зменшенні рівня бідності в країнах Східної, Південно-Східної, Південної Азії і Латинської Америки.

Головною причиною різкого зменшення світових запасів води є поширення зрошува-ного землеробства, дедалі більші потреби промисловості, муніципальних господарств у воді, використання неефективних сільськогосподарських іригаційних систем, через які втрача-ється близько 60 % води, що застосовується для зрошення. Збільшуються території з де-фіцитом води (Північна Африка, Західна Азія). Тут запаси підземних вод вичерпуються швидше. Близько 1 млрд. чоловік не має доступу до безпечної для здоров’я питної води. В наступні 2 десятиліття загальне використання води зросте на 40 %. Забруднена вода і надалі залишатиметься причиною передчасної смерті 2,2 млн. чоловік на рік.

швидко скорочується. Понад 110 тис. видам загрожує вимирання, більш як 800 видів уже без-слідно зникли через утрату чи деградацію середовища проживання. Біосфера може втратити ще близько 5000 інших видів, якщо не буде вжито заходів для відновлення чисельності їхніх популяцій.




Переглядів: 723

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Енергетика | Зміни клімату

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.