Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Біорізноманітність

Вода

Бідність

Харчування

Споживання

Демографічні зміни

В європейських країнах, Японії населення щвидко старіє через низький рівень народ-жуваності, високий рівень пенсійного забезпечення, охорони здоров’я, інших соцслужб. На-селення Землі в 2000 р. становило 6 млрд. чоловік. За прогнозом, воно зросте до 8 млрд. у 2025 р., 9,3 млрд. у 2050 р. і згодом стабілізується десь між 10,5 та 11 млрд. Після 2025 р. зростання відбуватиметься за рахунок країн, які розвиваються. Людству слід докласти вели-ких зусиль для задоволення потреб в природних ресурсах додаткових 3 млрд. людей, які з’яв-ляться.

Споживання людства і тиск на природні ресурси, довкілля, залежать від кількості насе-лення, але більшою мірою - від багатства і технологій. Частка споживання 15 % населення Землі, що проживає в країнах із високим доходом, становить 56 %, тоді як 40 % найбіднішого населення в країнах із низьким доходом отримують лише 11 % із загального споживчого ба-лансу. Необхідним завданням стійкого розвитку є десятикратне скорочення споживання ре-сурсів розвиненими країнами. Без цього неможливо вивільнити ресурси для задоволення потреб країн, що розвиваються.

З 815 млн. людей планети, які недоїдають, 777 млн. проживають у регіонах, що розви-ваються, 27 млн. - у країнах із перехідною економікою і 11 млн. - у індустріальних країнах. Останнім часом виробництво продуктів харчування продовжувало збільшуватися швидше за кількість населення. В багатьох країнах процес супроводжувався зниженням цін і підвищен-ням споживчих якостей харчових продуктів. Розширювалися площі обробітку землі, зростала продуктивність сільського господарства шляхом зрошування, поліпшення насіннєвої бази, за-стосування досконаліших методів обробітку ґрунту. Однак деякі сільськогосподарські прийо-ми спричинили погіршення стану довкілля. Водночас відзначається також тенденція збіль-шення споживання їжі.

Темпи зубожіння (межа бідності - 1 долар на день) у країнах, що розвиваються, знизи-лися з 29 % до 23 %, як і загальна кількість населення, що перебуває за межею бідності. Але не всюди. В Африці рівень смертності, бідності, голоду найвищий. Поєднання бідності зі швидким зростанням населення, особливо в країнах, що розвиваються, спричиняє суттєву деградацію відновлюваних ресурсів, насамперед ґрунтів, лісів і води. Спостерігається знач-ний прогрес у зменшенні рівня бідності в країнах Східної, Південно-Східної, Південної Азії і Латинської Америки.

Головною причиною різкого зменшення світових запасів води є поширення зрошува-ного землеробства, дедалі більші потреби промисловості, муніципальних господарств у воді, використання неефективних сільськогосподарських іригаційних систем, через які втрача-ється близько 60 % води, що застосовується для зрошення. Збільшуються території з де-фіцитом води (Північна Африка, Західна Азія). Тут запаси підземних вод вичерпуються швидше. Близько 1 млрд. чоловік не має доступу до безпечної для здоров’я питної води. В наступні 2 десятиліття загальне використання води зросте на 40 %. Забруднена вода і надалі залишатиметься причиною передчасної смерті 2,2 млн. чоловік на рік.

швидко скорочується. Понад 110 тис. видам загрожує вимирання, більш як 800 видів уже без-слідно зникли через утрату чи деградацію середовища проживання. Біосфера може втратити ще близько 5000 інших видів, якщо не буде вжито заходів для відновлення чисельності їхніх популяцій.




Переглядів: 653

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Енергетика | Зміни клімату

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.