Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Зовнішні функції Української держави

На міжнародній арені Україна веде активну політику, спрямовану на забезпе­чення таких завдань: а) утвердження і розвиток України як незалежної демократи­чної держави; б) забезпечення стабільності міжнародного становища України; в) збереження територіальної цілісності держави та недоторканності її кордонів; г) включення національного господарства у світову економічну систему для його по­вноцінного економічного розвитку, забезпечення потреб громадян і підвищення добробуту народу; д) захист прав та інтересів громадян України, її юридичних осіб за кордоном, створення умов для підтримання контактів з зарубіжними українця­ми і вихідцями з України, подання їм допомоги згідно з міжнародним правом; є) поширення у світі образу України як надійного і передбачуваного партнера.

Хоча формально Україна є одним із засновників ООН у 1945 р., незалежну зовнішню політику вона здійснює лише з 1991 р.

69

Глава 9 Функції держави


Сучасна Українська держава здійснює відкриту зовнішню політику і прагне до співробітництва з усіма заінтересованими партнерами, уникаючи залежності від окремих держав чи груп держав, розбудовує свої двосторонні та багатосторон­ні відносини з іншими державами та міжнародними організаціями на основі прин­ципів добровільності, взаємоповаги, рівноправності, взаємовигоди, невтручання у внутрішні справи.

Україна, що важливо підкреслити, зараз не є ворогом жодної держави, засу­джує війну як знаряддя національної політики, додержується принципу незастосу-вання сили та загрози силою і прагне до вирішення будь-яких міжнародних спорів виключно мирними засобами.

Відзначимо, що ще в 1993 р. постановою Верховної Ради України було за­тверджено "Основні засади зовнішньої політики України". Л цьому документі го­ловними пріоритетними функціями зовнішньої політики України відповідно до її найважливіших загальнонаціональних інтересів та завдань визнавалися:

1. Забезпечення національної безпеки. Одночасно з пошуками міжнародних гарантій своєї безпеки, Україна дбає про розбудову власних Збройних Сил відпо­відно до принципу необхідної оборонної достатності.

В цьому контексті Україна сприятиме здійсненню заходів, спрямованих на повне знищення всіма державами хімічної і біологічної зброї га повне припинення будь-яких випробовувань ядерної зброї.

2. Створення умов, необхідних для нормального функціонування національ­ної економіки. Повномасштабні торговельні, виробничі та фінансові відносини з іншими державами та активне співробітництво з міжнародними організаціями є важливим фактором внутрішнього економічного розвитку України та інтегрування її національної економіки у світову. Для нас є дуже важливим взаємовигідне еко­номічне співробітництво з іншими країнами та міжнародними фінансовими струк­турами (Міжнародним валютним фондом, Всесвітнім банком реконструкції і роз­витку).

3. Сприяння науково-технічному прогресу в Україні та розвитку ії націона­льної культури і освіти. Україна здійснює широке науково-технічне співробітниц- _ тво із розвинутими країнами світу з метою піднесення якості національних науко­вих досліджень та створюваних на їхній основі технологій, включення українсько­го науково-технічного потенціалу до системи європейських і світних обмінів.

4. Участь у вирішенні глобальних проблем сучасності. Україна активно співпрацює із світовим співтовариством на універсальному, реї юналі.ному та дво­сторонньому рівнях у вирішенні глобальних проблем сучасносп, які є спільною турботою людства: охорона навколишнього середовища, розібропшя, ліквідація неписьменності та недорозвиненості, охорона здоров'я, сіихііїнс лихо, допомога біженцям, регулювання міграційних процесів, боротьба з наркомапню, злочинніс­тю, тероризмом тощо.

Одна з пріоритетних функцій української зовнішньої полиннії на цьому на­прямі полягає в залученні міжнародної допомоги для подолання и.шіі/іків Чорно­бильської катастрофи.

Україна, крім того, бере участь у заходах міжнародної о і ппіюнарисгва щодо
підтримання колективної безпеки. Військові підрозділи Укр.нпи іч-руи. участь у
70 Загппмі.і тінцт держави і права


підтриманні миру в Боснії та Герцеговині, в ряді інших країн. Проте, що сими і о-матично, наша держава невчасно засудила політику Югославії щодо косовських албанців, котра полягала в геноциді та "етнічних чистках". Відзначимо також, що Україна взяла посильну участь в антитерористичній операції міжнародного спів­товариства восени 2001 р. Батальйон спецхімзахисту був відправлений до Кувейту в березні 2003 р., проте офіційно Україна заперечувала свою участь в антиіраксь-кій коаліції держав на чолі з США.

_5._ Контакти з українською діаспорою. Україна має постійно і систематично піклуватись про забезпечення і задоволення національно-культурних, духовних, мовних та_ інших потреб і запитів етнічних українців, що проживають поза держа­вним кордоном. Важливою функцією зовнішньої політики України в цьому кон­тексті є захист прав українців в державах, що утворились на геополітичному прос­торі колишнього Союзу РСР.

6. Інформаційна функція^тобто створення ефективної системи інформацій­ного захисту своїх національних інтересівьщо_передбачає проведення активної ін­формаційно-аналітичної роботи, спрямованої на роз'яснення своєї внутрішньої і

.^іаввшшьоїполітики, формування прихильного ставлення до України в парламе­нтських,^ урядових і неурядових колах, збирання інформації про наміри або акції, що_плануються щодо України з метою своєчасного і адекватного на них реагуван­ня, прогнозування перспективних напрямів міжнародної активності. _Серед інших зовнішніх функцій України слід назвати такі: 1} інтеграція з європейськими структурами і Північноатлантичним альянсом

^НАТО). Україна, правда, станом на початок XXI ст. не ставить перед собою без­посереднього завдання вступу ні до НАТО, ні до Європейського союзу. У цьому плані зараз нашій країні необхідно виробити власну стратегію зовнішньої політи­ки у новій геополітичній ситуації, за якої її найближчі сусіди, - Польща та Угор­щина, - вже стали членами НАТО;

2) підтримання стабільних і рівних стосунків з Російською Федерацією, кот­ру проголошено "стратегічним партнером".




Переглядів: 513

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація функцій держави | Забезпечення державою національної безпеки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.