Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шум і вібрація

Метеорологічні умови

Розділ 3. Основи фізіології, гігієни праці та виробничої санітарії

Це – температура повітря, його вологість, швидкість руху, випромінення від нагрітих і охолоджених поверхонь. Вони надто впливають на самопочуття і працездатність. При температурі зовнішнього середовища >35°С,особливо при важкій фізичній роботі, організм людини перегрівається. Підвищення температури тіла до 40-42 °С може призвести до серцево-судинного захворювання, з’явиться головний біль або настання теплового удару. При температурі нижче оптимальної можливе переохолодження, знижується працездатність і послаблюються захисні функції організму, що призводить до простудних і ревматичних захворювань.

Вологість повітря вважається нормальною при відносній вологості 40-60%. Підвищена вологість повітря при високій температурі утруднює тепловіддачу організму, що призводить до його перегрівання.

При низькій температурі підвищена вологість призводить до переохолодження організму і простуди.

Низька відносна вологість сприяє інтенсивному потовиділенню з поверхні тіла працюючого і швидкій тепловіддачі, а також до надлишкового пересихання шкіри.

При роботі в приміщеннях з високою температурою повітря організм з потовиділенням втрачає не тільки велику кількість вологи, а й частину солей. Для збереження в організмі необхідного водно - сольового балансу на підприємствах, де працюють при високій температурі, працівники забезпечуються підсоленою газованою водою.

Для зменшення впливу несприятливих метеорологічних факторів застосовують теплоізоляцію поверхонь, примусову вентиляцію приміщень, кондиціювання повітря, встановлення фіксованих режимів праці і відпочинку.

При щоденній інтенсивній дії на організм працюючого може настати притуплення слуху, порушення діяльності нервової і серцево-судинної системи, віброхвороби. Шум і вібрація може створюватись при роботі обладнання, машин, механізмів, механізованого інструмента. Для визначення рівня виробничого шуму застосовують прилади – шумоміри.

Цехи з шумом, що перевищує допустимі норми, необхідно розміщувати в окремих будівлях або ізольованих приміщеннях. Для захисту від шуму транспорту між дорогою і виробничими об’єктами висаджується смуга дерев і кущів. До інженерних методів боротьби з шумом і вібрацією належить застосування звуко - і віброізолюючих конструкцій, матеріалів, використання глушників, амортизаторів та інше. Для локалізації джерело шуму ізолюють огорожею з високою звукопоглинаючою здатністю. Якщо обладнання громіздке, то для захисту обслуговуючого персоналу застосовують звукоізолюючі кабіни і відбиваючі екрани, а також застосовують ЗІЗ.


Читайте також:

  1. Виробничий шум, вібрація, їх вплив на людину. Захист від шу­му та вібрації.
  2. Вібрація
  3. Вібрація – це механічні коливання матеріальних точок або тіл, які виникають в горизонтальному і вертикальному напрямах.
  4. Вібрація. Нормування, дія на організм.




Переглядів: 722

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Гігієна праці і виробнича санітарія | Іонізуюче випромінювання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.