Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Причини

 

Про справжні причини більш правдиво і повно, на мій погляд, зможуть розповісти його безпосередні організатори: Дмитро Язов, Володимир Крючков, Валентин Павлов, тому я лише буду їх цитувати.

Язов:

«... Повинні бути дуже серйозні причини, чому я виступив проти Верховного Головнокомандувача нашими Збройними Силами ... Я пояснюю це тим, що життєвий рівень нашого народу впав, звалилася економіка, все більше загострювалися національні конфлікти, конфлікти між республіками ... У відомих колах нашого партійного керівництва почалися дискусії. Поступово визрівала думка, що Горбачов, власне вичерпав себе як активного державного діяча ... Його економічна політика виражалася в тому, що він виклянчувати кредити, робив борги і дуже мало робив для економіки усередині країни ... Він і його уряд практично не займалися проблемами всередині країни ... Наш економічний механізм повністю зношений. А країна стояла на межі розвалу. 20 серпня повинен був бути підписаний Союзний договір ... Особисто мені і багатьом іншим товаришам, з якими я розмовляв, стало раптом ясно, що тим самим на нас невблаганно насувається розвал союзу. Всі виступали за Союз Радянських Соціалістичних Республік, і раптом надходить проект Союзного договору, в якому мова йде про суверенних державах!

Крючков:

«.. Після від'їзду Горбачова у відпустку ми [майбутній склад ГКЧП] прийшли до висновку, що країна паралізована. Наприклад, урожай не збирається. І цукровий буряк. Повна безвідповідальність, ніяких поставок і якщо б не вжили жодних миттєвих заходів щодо стабілізації нашої держави, то слід було б розраховувати, що держава б звалилося ... Це були жорсткі заходи, які ми хотіли запропонувати, але іншого шляху ми не бачили. Ми хотіли все зробити, щоб робітники були зайняті, щоб поменше підприємств було закрито.

Таким чином, вони намагалися привести цілком об'єктивні причини путчу, які властиві будь-яка відбувається революції, а себе вони абсолютно явно вважають так званими повноважними представниками народу, якими вони насправді не були. Тому мені видається, що це хоч і було їх основною помилкою, але в разі підтримки народу вони б стали народними героями.

А один з найголовніших організаторів путчу Валентин Павлов взагалі вважає абсолютно ні в чому не винним людиною, він навіть вважає, що «не було ніякої змови», а змовники лише намагалися замінити вже фізично і просто як політик, не здатного, управляти країною Президента СРСР.

Також з подій, які безсумнівно стимулювали спробу державного перевороту необхідно відзначити наступні:

1) Націоналізація Росії (а, також всупереч їй, Татарією) нафтової і газової промисловості і обіцяне Єльциним в Тюмені підвищення внутрішніх цін на нафту і нафтопродукти, що, на думку Павлова, підірвало б всю економіку країни.

2) Передбачуване запровадження національних валют у деяких республіках.

3) Націоналізація Якутією і Казахстаном золотодобувної промисловості.

4) Невиконання планів держпостачань зерна нового врожаю і замикання економічних просторів зерновирощуючі союзними республіками.

5) Скорочення на 50% оборонних замовлень і прийдешній параліч оборонної промисловості, соціальні наслідки непродуманої конверсії оборонних галузей.

6) Лавиноподібний комерціалізація відносин між керівниками великих підприємств і підгалузей народного господарства, яка веде до втрати планових компонент управліннями ними.

7) Феномен особистої фінансової незалежності керівників підприємств та організацій і наступна з нього останніх важелів управління ними.

8) Указ Єльцина про департизацію, усуває апарат КПРС із сфери прийняття будь-яких рішень з управління економікою і соціальним життям.

9) Створення республіканських систем безпеки, включаючи воєнізовані власні формування та національні гвардії, початок переходу республіканських КГБ у відання республік.

 


Читайте також:

  1. Античний Рим: економічні причини розвитку і занепаду
  2. Банкрутство підприємства: причини, наслідки, процедура.
  3. Банкрутство підприємства: причини, оцінка ймовірності настання та наслідки
  4. Безпосередньо збутові ризики та причини їх виникнення
  5. Безробіття і зайнятість населення: причини, види та наслідки
  6. Безробіття, його суть та причини. Закон Оукена.
  7. Безробіття: суть, причини, форми та соціально-економічні наслідки
  8. Бюджетний дефіцит як економічне явище та причини його виникнення
  9. Бюджетний дефіцит, його суть, причини виникнення та джерела фінансування
  10. Бюджетний дефіцит: причини виникнення та можливі джерела покриття
  11. Види і причини інфляції
  12. Види і причини сколіозу.




Переглядів: 825

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Адміністративно-політичний устрій Української козацької держави середини XVII ст. Зміни в соціально-економічних відносинах | Передісторія

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.