Журнал призначений для збереження і роботи з документами в системі 1С:Підприємство. Кількість журналів, їхній зовнішній вигляд і види документів, що зберігаються в них, визначається в Конфігураторі.
Вся інформація про господарські операції підприємства попадає в журнал операцій Операции -Журналопераций.
У цьому журналі господарські дії підприємства, відбиті як за допомогою документів, так і вручну, утворять єдину послідовність господарських операцій. Цей журнал дозволяє переглядати операції в цілому, без деталізації по проводках. Для зручності роботи журнал операцій можна розділити на 2 частині. У верхній як і раніше буде відбиватися список операцій, а в нижній - бухгалтерські проводки операції, обраної у верхній частині журналу.
Журнал операцій дозволяє переглядати, редагувати і позначати на видалення існуючі операції. При цьому, якщо операція введена автоматично на основі документа, при подвійному клацанні мишею на рядку буде відкритий цей документ. При редагуванні такого документа його проводки будуть сформовані заново і відіб'ють зміни, внесені в документ.
Для перегляду потрібної інформації в журналі операцій найбільш зручно використовувати механізм відбору. За допомогою відбору можна виділити з всіх існуючих операцій визначену групу операцій, відібраних за деяким значенням. Наприклад, вивести всі операції по конкретному контрагенту.
Відбір працює тільки за умови суворої рівності, тому для виконання відбору необхідно спочатку вибрати конкретного контрагента.
Існує режим відбору по стовпчику, при якому як значення відбору використовується те, на якому знаходиться курсор. Цей режим доступний не для всіх стовпчиків журналу операцій, а, скажемо так, тільки для найбільш потрібних.
Наприклад, щоб переглянути всі операції зв'язані, утворені якимось документом, наприклад «Прибутковими накладними», досить знайти в журналі будь-яку таку операцію, помістити курсор у стовпчик Документ і натиснути кнопку Отбор по колонке. У журналі операцій будуть показані тільки ці операції.
Також можна використовувати режим довільного пошуку інформації. У цьому режимі можна шукати будь-яку послідовність символів чи конкретне значення в одному конкретному стовпчику журналу операцій чи у всіх колонках.