Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Опорний конспект лекцій

«Бухгалтерський облік у системі 1С підприємство»

 

 

ЛЬВІВ 2012


План

Тема1: Типова конфігурація програми «1С:Предприятие 7.7.». 3

Тема2: Робоче середовище програми та його налагодження. 7

Тема3: Інформаційна база та її встановлення.Робота з планом рахунків. 12

Тема 4: Введення початкових залишків. 17

Тема 5: Введення нового документа. 22

Тема 6: Робота з довідниками у програмі. 28

Тема 7: Огляд довідників програми. 33

Тема 8: Керування бухгалтерськими підсумками. 38

Тема 9: Призначення журналів. 40

Тема 10: Формування звітності 45


Тема1: Типова конфігурація програми «1С:Предприятие 7.7.»

Мета:Отримати знання про загальну характеристику бухгалтерської програми «1С: Предприятие»

План

 

1. Торговельна марка 1С:Бухгалтерія. 1

2. Базова версія. 2

3. Версія ПРОФ.. 2

4. Мережева версія для SOL.. 3

5. Об’єкти структури мета даних. 3

 

Торговельна марка 1С:Бухгалтерія

Під торговельною маркою ”1С” випускається досить багато різних програмних продуктів. Навіть „1С:Бухгалтерія” – і та не одна, існує декілька версій. Спробуємо розібратися.

Отже, основним продуктом фірми „1С” (м. Москва), представленим сьогодні на ринку, є система програм „1С:Підприємство 7.7”. Система „1С:Підприємство 7.7” являє собою універсальний „конструктор”, який включає до себе всі необхідні елементи для побудови автоматизованої системи обліку на малих, середніх, а також у бюджетних установах і організаціях.

А конкретне прикладне рішення, здатне виконувати облікову роботу на конкретному підприємстві, визначається „конфігурацією”, побудованою на основі однієї або декількох компонент „1С:Підприємства”. Існують три основні компоненти:

ü„Бухгалтерський облік” – компонента, яку покладено в основу всіх бухгалтерських програм, розроблених за допомогою „1С:Підприємства”, таких, як „1С: Бухгалтерія для України”. Дане рішення охоплює всі розділи бухгалтерського обліку; при цьому користувач, який працює з цією програмою, безумовно має бути знайомий із принципами бухгалтерського та податкового обліку. Іншими словами, саме на основі цієї компоненти будується робоче місце бухгалтера.

ü„Оперативний облік” – компонента, яка дозволяє реєструвати рух і отримувати інформацію про рух та залишки товарних, матеріальних , грошових та інших засобів і коштів підприємств, взаєморозрахунки з клієнтами, але без формування бухгалтерських проводок. На базі компоненти реалізують великі торговельні, складські та виробничі схеми обліку. Прикладом програми, побудованої на основі цієї компоненти, є „1С: Торгівля і Склад для України”. Ця програма не охоплює всіх розділів бухгалтерського обліку, наприклад, не має обліку основних засобів, зарплати, розрахунків за податками, накопичення та розподілу витрат, зате працює швидше, ніж „1С: Бухгалтерія” ( за рахунок іншої організації зберігання інформації), а також забезпечує облік тих розділів, які принципово не важливі для ведення бухгалтерського обліку (наприклад: облік зарезервованого товару).

ü„Розрахунок” призначений для розроблення рішень, які підтримують виконання періодичних залежних один від одного розрахунків та зберігання їх результатів. Компонента дозволила розробити спеціалізовані програми щодо до розрахунку складної заробітної плати, такі, як „1С:Зарплата і Кадри для України”.

Кожна конкретна конфігурація може використовувати як одну компоненту, так і різне поєднання базових і додаткових компонент. Наприклад „1С:Підприємство ПРОФ. – комплексна поставка” використовує в одній конфігурації всі основні компоненти – бухгалтерію, оперативний облік і розрахунок. Додаткові компоненти для віддаленої роботи з філіями, для зв’язку програми з електронно – касовим апаратом тощо розробляються як самою фірмою „1С”, так і сторонніми виробниками.

Робоча система „1С:Підприємство” при будь якому наборі компонент має таку структуру:

ü базові компоненти, які розроблено безпосередньо фірмою „1С” та покладено в основу всієї системи;

ü конфігурація, створена фірмою „1С”, або фірмою – франчайзі, та орієнтована на завдання обліку на конкретному підприємстві;

ü інформаційна база, що наповнюється користувачами під час поточної облікової роботи.

Оскільки нас цікавить насамперед бухгалтерський облік, то зупинимося докладніше на програмі „1С:Бухгалтерія 7.7 для України”, в основу якої покладено компоненту „Бухгалтерський облік”. Ця програма випускається в декількох версіях:

Базова версія – найдешевша версія, здатна працювати тільки на одному комп’ютері (локально). Вона відзначається тим, в ній неможливо змінювати, перенастроювати конфігурацію. Проте існує механізм оновлення конфігурацій, у зв’язку з чим багатьох користувачів ця версія цілком влаштовує. ЇЇ доцільно використовувати для невеликих підприємств із простим обліком і одним комп’ютером. Крім того, її можна придбати для докладного ознайомлення з продуктом, оскільки „1С” підтримує можливість переходу з „молодших” версій на більш потужні із заліком вартості пакета, що здається в оплату за новий (фахівці називають це словом „апгрейд”).

Версія ПРОФ- установлюється локально на один комп’ютер і працює тільки на ньому, при цьому баз даних може бути декілька (щодо різних підприємств). У цій версії можливі будь які зміни настройок конфігурації, доопрацювання, створення нових документів і довідників. Також можливе ведення обліку в одній базі даних стосовно декількох фірм для отримання консолідованої звітності. Це також має сенс для ведення обліку щодо декількох фірм із загальною номенклатурою товарів, загальними складами та загальним списком клієнтів і постачальників. Крім того, у версії ПРОФ. є можливість працювати в одній базі даних за декількома планами рахунків, наприклад, національними і GAAP.

Мережева версія повторює властивості ПРОФ – версії, але підтримує можливість робот з однією базою даних одночасно декількома користувачами з різних комп’ютерів, об’єднаних локальною комп’ютерною мережею. Теоретично немає обмежень на кількість підключень, Але реально цю версію краще використовувати за наявністю не більше 10 користувачів у мережі, які одночасно працюють з однією інформаційною базою.

Мережева версія для SOL - мережева версія, але в ній використовуються особливі засоби зберігання інформації, що забезпечують максимально високу стійкість до збоїв апаратури, високу швидкість у мережі та можливість працювати з великими обсягами даних значній кількості користувачів.

Необхідно знати, що фірма „1С” атестує своїх партнерів, і ті з них, хто пройшов сертифікацію, набувають статусу „1С:Франчайзі”. „1С” встановлює мінімальні рекомендовані ціни та зобов’язує своїх партнерів мати у своєму складі атестованих фахівців, здатних здійснювати після продажний сервіс у складі: установлення, первісне навчання, консультації щодо роботи з програмою, оновлення при зміні в законодавстві.

 

Об’єкти структури мета даних

„1С: Бухгалтерия 7.7” – це програма для ведення бухгалтерського обліку, що може застосовуватись на підприємствах різних форм власності та видів діяльності. Класифікаційні ознаки, програми наведені в таблиці 1.

 

Таблиця 1. Ознаки програми „1С: Бухгалтерия 7.7” та їх характеристика

 

№ з/п Класифікаційна ознака Характеристика ознак
Клас програми Універсальна бухгалтерська програма (міді бухгалтерія)
Призначення Для ведення бухгалтерського обліку
Група споживачів Невелика чисельність персоналу бухгалтерії
Об’єкт обліку Малі та середні за розміром підприємства різних галузей діяльності
Спосіб реалізації облікових функцій Перевага надається введенню операцій за шаблонами та за допомогою документів
Комплексність виконання функцій   Інтегрована програма зведеного обліку

 

В програмі також реалізовані можливості ведення на одному робочому місті бухгалтерського обліку декількох підприємств, ведення обліку паралельно в декількох робочих планах рахунків, багатовимірного та багаторівневого аналітичного обліку, кількісного та валютного обліку.

Програма дозволяє автоматизувати наступні ділянки бухгалтерського і податкового обліку:

üоблік надходження запасів і організацію розрахунків з постачальниками;

üоблік послуг сторонніх організацій;

üоблік операцій по рахунках в банку;

üоблік касових операцій;

üоблік операцій з іноземною валютою;

üоблік реалізації товарів, готової продукції, надання послуг;

üоформлення бартерних операцій;

üоблік ТМЦ на складах;

üоблік роздрібних операцій;

üоблік об’єктів основних засобів, інших необоротних матеріальних активів;

üоблік МШП;

üоблік розрахунків по ПДВ;

üоблік розрахунків з підзвітними особами;

üоблік виробництва і готової продукції;

üоблік витрат і фінансових результатів.

Порядок встановлення та запуску програм наведено в додатку А.

Програма має однокористувацьку та мережеву версії. Для користувачів програми є декілька режимів роботи, набір яких різний залежно від версії програми.

„1С: Предприятие 7.7” - У мережевій версії режим застосовується при роботі кількох бухгалтерів з однією базою даних. Використовується для введення господарських операцій бухгалтером у випадку використання однокористувацької версії.

„1С: Предприятие Монопольно” – Використовується тільки в мереженій версії програми, призначеній для запуску програми в однокористувацькому режимі. Використовується головним бухгалтером для розрахунку підсумків або для зміни робочого періоду.

„Конфигуратор” – Призначений для налагодження програми – для зміни структури даних (налагодження аналітичного обліку, створення форм документів та звітів і програмування алгоритмів облікових розрахунків). Використовується головним бухгалтером та спеціалістом з налагодження програми.

„Отладчик” – Призначений для пошуку та усунення помилок при роботі певної конфігурації програми. Використовується програмістами.

„Монитор” – Призначений для здійснення контролю ді1 користувачів щодо зміни облікових даних або параметрів налагодження, Які фіксуються і запам’ятовуютьсь програмою. Використовується головним бухгалтером або аудитором (контролером).

Зауважимо, що під терміном „конфігурація” розуміють структуру облікових даних, що встановлюється на комп’ютер при створенні нової інформаційної бази (План рахунків, довідники аналітичного обліку, форми документів).

В програмі „1С: Бухгалтерия 7.7” конфігурація складається з трьох взаємопов’язаних складових частин:

üструктури мета даних;

üнабору інтерфейсів користувачів;

üнабору прав.


 

 


Читайте також:

  1. Види лекцій
  2. Викладення лекційного матеріалу
  3. ГИСТОЛОГИЯ. КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ.
  4. Електронний конспект лекцій
  5. За опорний меридіан прийнятий магнітний меридіан аеродрому вильоту.
  6. Завдання лекційних занять
  7. І. ПРОСЛУХОВУВАННЯ ТА КОНСПЕКТУВАННЯ ЛЕКЦІЙ
  8. ІІ. МАТЕРІАЛИ ДО КУРСУ ЛЕКЦІЙ
  9. ІІI. Тематика лекцій
  10. ІІІ. ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ЛЕКЦІЙНОГО ЗАНЯТТЯ
  11. Індивідуальний метод обліку кількості знесених яєць проводять у селекційних стадах, застосовують для цього контрольні гнізда, або утримання в індивідуальних клітках.
  12. Коновалова М.Д.Экспериментальная психология: конспект лекций. - Высшее образование. – 2006.




Переглядів: 1319

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Навчальне питання №1. Законодавча база та керівні документи з питань мобілізації. | Журнал операцій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.