Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ремонт різьбових з'єднань

У різьбових з'єднань підвищені зноси й ушкодження ниток різьби виникають через недостатнє затягування гвинтів і гайок, особливо в з'єднаннях сприймаючих під час роботи великі і знакоперемінні навантаження. Під дією цих навантажень болти і гвинти розтягуються, крок різьби і її профіль порушуються. Може відбутися також і поломка з'єднаних деталей.

Більш інтенсивно зношуються різьби часто роз борних і регульованих з'єднань. Різьби руйнуються також від надмірних затягувань гайки і гвинта або осьових робочих навантажень.

 

 

 

 

Рисунок 4.18— Способи видалення зламаних шпілек:

а- викруткою, прорізав під неї паз; б- при варенням стержня; в- привареною гайкою; г- при допомозі гвинта з лівою різьбою.

 

Як правило, кріпильні деталі (гвинти, болти і шпильки) з ушкодженою різьбою заміняють новими.

Ремонт зовнішніх різьб

Деталі значних діаметрів зі зношеною зовнішньою різьбою ремонтують таким способом: зрізують стару різьбу і нарізають нову меншого розмір

(якщо це допускається умовами міцності) або на деталь насаджують втулку різьбою.

Ремонт внутрішніх різьб

Існує кілька способів відновлення зношених чи ушкоджених різьб отворах:

• отвір розсвердлюють і нарізають нову різьбу більшого діаметра ставлять нові гвинти з різьбою даного діаметра. Отвір для гвинта другій деталі, яка з'єднується з першою, розсвердлюють. Якщо деталь з'єднуються шпильками, то використовують нову ступінчасту шпильку з різьбою двох діаметрів: більшого - для загвинчування шпильки в одну з деталей і меншого - для з'єднання з другою стягування їх гайкою (див. рис. 8 , а)

 

 

 

 

 

Рисунок 4.19— Ремонт різьбових з'єднань

а - постановкою нової шпильки з уступом і різьбою двох діаметрів; б постановкою втулки з зовнішньою і внутрішньою різьбою; в - постановкою втулки на клей.

 

· при ремонті різьбових з'єднань у корпусних деталях раціональне відновлювати первісну різьбу. Для цього отвір розсвердлюють нарізають нову різьбу, виготовляють перехідну втулку з зовнішньою і внутрішньою різьбою. Втулку вгвинчують в отвір і стопорять гвинтами (Рис. 8 ,б). Якщо втулка тонкостінна, то на зовнішній поверхні різьби не нарізають і встановлюють її в отвір на епоксидному клеї (Рис. 8 , в);

· якщо в отворі зношену різьбу за якимись причинами відновити не можна, то в різьбовий отвір ставлять заглушку, а поруч свердлять новий отвір і нарізають у ньому різьбу необхідного діаметра. Новий отвір просвердлюють і в другій деталі, що з'єднується;

· якщо різьба в отворі має невеликі ушкодження (сталеві деталі), то її виправляють прорізкою мітчиком ж розміру.

5.2 Ремонт шпонкових з'єднань

Шпонкові з'єднання призначені в основному для передачі обертального у і крутних моментів. У процесі експлуатації шпонка може бути зрізана, або яті її бічні грані. У будь-якому випадку їх заміняють новими.

Бічні поверхні шпонкового паза піддаються зминанню, або зносу, що порушує якість з'єднання. Ремонт шпонкових пазів здійснюється такими способами:

• на бічні поверхні наварюють зварювальний шов, а потім фрезерують, витримуючи встановлений розмір паза (див. рис. 9 ,а);

• шпонковий паз фрезерують на велику ширину і поглиблюють, цілком усуваючи сліди зносу; потім до нього виготовляють ступінчасту шпонку. Широкою частиною шпонка з'єднується з пазом вала, а ступінь меншої ширини з пазом втулки. Даний спосіб ремонту застосовується обмежено (див. рис. 9 ,б)

• якщо на кресленні немає вказівок про фіксоване положення шпонкового паза, то допускається виготовлення нового паза на іншім місці без закладення старого. Новий паз можна виконати паралельно старому чи змістити на де який кут.

Для всіх зазначених способів ремонту шпонкових пазів шпонку необхідно видалити з паза. На рис. 9 , в і г показані прийоми видалення шпонки з паза.

Рис. 9,в - видалення шпонки за допомогою скосу, рис. 9 , г - видалення шпонки за допомогою гвинта.

 

 

Рисунок 4.20— Зноси і ремонт шпоночний з’єднань:

а,б- знос плоскостей шпоночний канавок в охоплює мій деталі; в,г- знос плоскостей шпоночний канавок в охоплює мій деталі.

Відновлення плоскостей шпоночний канавок:

д- наплавкою з послідуючою слюсарною обробкою; е- заваркою по мідному шаблону вставці; ж- збільшенням розміру шпоночної канавки в охоплює мій деталі і установкой ступінчатої шпонки; з- заплавкою зношеної шпоночної канавки і виготовленням другої в іншому місці.

 

 

Рисунок 4.21— Ремонт шпонкових з'єднань: а - наваркою, б - установкою ступінчастої шпонки, в - призматична шпонка зі скосом, г - призматична шпонка з різьбовим отвором.




Переглядів: 6183

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відновлення склеюванням | Ремонт шлицевих з'єднань

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.