Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Найбільше від пересувних джерел викидів

 

Основними забруднювачами навколишнього природного середовища промисловими відходами є підприємства ВАТ «Полтавський гірничо–збагачувальний комбінат» (2 % – від усіх відходів в області І – ІV класу небезпеки), ТОВ «Єристівський гірничо–збагачувальний комбінат», ВАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» (0,01 % – від усіх відходів в області І – ІV класу небезпеки), АТ «Укртатнафта» (14 % – від усіх відходів в області І – ІV класу небезпеки).

Одна з суттєвих екологічних проблем області, від якої страждають майже усі регіони України, це накопичення та неналежне зберігання безхазяйних пестицидів та агрохімікатів.

Відходи є одним з найбільш вагомих факторів забруднення навколишнього середовища і негативного впливу на всі компоненти довкілля.

Ділянки підтоплення, розташовані в долинах річок та низьких терасах, також характерні для Полтавської області. В Полтавській області ділянки промислових зон та міські території підтоплюються в основному за рахунок інфільтрації скидів із промислових обʼєктів та інфільтрації із комунікацій систем водозабезпечення й каналізації .

Певну проблему для Полтавської області становить антропогенно-стимульоване заболочення й підтоплення земель (на площі 11,5 тис. га). Основними причинами цих несприятливих явищ є будівництво водосховищ і ставків; втрати води з водопровідної й каналізаційної мереж; ущільнення ґрунтів, яке робить їх менш водопроникними й зумовлює утворення верховодки. Ці чинники окремо чи в сукупності зумовлюють підвищення рівня підземних вод. Для боротьби з підтопленням і заболоченням здійснюються роботи з метою покращення дренованості підземних вод (будівництво дренажних колодязів, осушувальних каналів тощо).

Для запобігання надмірних розливів річок стік майже всіх річок області врегульований. Існує 90 водорегулюючих споруд, у тому числі 68 водосховищ із загальною площею водного дзеркала 6252 га. Обсяг води, що в них міститься, становить 143 млн м3 (корисний обʼєм водосховищ 113 млн м3). Найбільшими в Полтавській області є водосховища, що утворені у долині Дніпра: у 1952 р. створено Кременчуцьку ГЕС, а в 1964 р. – Дніпродзержинську ГЕС.

Останні катастрофічні повені спостерігалися на річках області в першій половині 1950-х рр. Але й у наш час у період повеней і паводків підтоплюються або частково затоплюються 400 населених пунктів та більше 100 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь .

На території Полтавської області триває процес утворення несанкціонованих звалищ, непоодинокі випадки, коли побутові відходи складуються у природних рельєфних утвореннях – балках, ярах тощо. Сучасна структура системи санітарного очищення території області недосконала.

Ситуація, яка склалася з питання розміщення місць концентрації побутових відходів, їх збору, сортування, утилізації та подальшого використання як вторинної сировини, підтверджує існування проблеми, яка впливає на екологічний та соціальний стан області.




Переглядів: 497

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Екологічні проблеми ландшафтів Полтавської області | Екологічні проблеми ландшафтів Сумської області

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.