Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Екологічні проблеми ландшафтів Сумської області

Нераціональна господарська діяльність людини руйнує ландшафти. Добування корисних копалин призводить до утворення карʼєрів, відвалів, териконів. Забруднюючі речовини, що викидаються підприємствами в атмосферу і гідросферу, впливають практично на всі ландшафти. Осушення та зрошення змінюють природний водний режим ландшафтів і викликають не властиві для них фізико-географічні процеси (видування торфовищ, підтоплення і засолення чорноземів та ін.).

У сфері охорони земельних ресурсів посилилась дегуміфікація ґрунтів, зменшується забезпеченість їх по­живними речовинами, підвищується кислотність і, як наслідок, знижується їх родючість. Значне скорочення внесення органічних добрив, порушення сівозмін та чергування культур приводить до того, що інтенсивни­ми темпами відбувається мінералізація ґрунтів.

У сфері охорони надр спостерігається низький рі­вень виконання обсягів рекультивації відпрацьованих земель. В області порушено розробкою корисних копа­лин 2740 га, з яких 960 га відпрацьовано і підлягає ре­культивації. Недотримання вимог природоохоронного законодавства нафтовидобувними підприємствами та управліннями бурових робіт веде до забруднення зе­мель буровими розчинами, високомінералізованими водами, нафтою (рис. 29).

 

Рис. 29. Ландшафт, змінений виробутком нафти. Охтирський район[100]

 

У сфері охорони рослинного світу прослідковується тенденція до погіршення стану лісів, особливо лісів аг­ропромислового комплексу. У сфері охорони природно-заповідного фонду та за­повідної справи залишається недосконалою територі­альна та функціональна структура природно-заповідно­го фонду. На природно-заповідних територіях відсутній облік видів рослин і тварин, продовжує зменшуватись різноманітність та чисельність рослинного і тваринного світу.

У результаті порушення умов зберігання неопізна­них, заборонених та непридатних до використання пестицидів, відбувається забруднення земель, ґрунтових та поверхневих вод. Найгостріша екологічна проблема – наявність на території області понад 2 тис. тонн непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин, що є одним із найбільших показників серед областей України.

Хоча й більшість екологічних показників Сумщини належать до екологічно задовільних областей, в облас­ті існує низка екологічних проблем, які потребують не­гайного вирішення, а саме у сфері охорони водних ресурсів: проблема екологічного оздоровлення малих річок області, стан яких погіршується з кожним роком. Через наявність великої кількості ставків та надмірну зарегульованість гідротехнічними спорудами малі річки втрачають свої природні функції.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Найбільше від пересувних джерел викидів | Екологічні проблеми ландшафтів Харківської області

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.