Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Девіантна поведінка та її різновиди: головні підходи до визначення понять. Позитивні та негативні наслідки для суспільства.

Девіантна поведінка – це вчинок, дія людини (групи осіб), що не відповідає нормам та очікуванням, які офіційно встановлені або фактично склалися в даному суспільстві ( культурі, субкультурі).

Функції девіантної поведінки:1) девіантна поведінка підтверджує культурні цінності та норми:люди керуються певними цінностями, що впо­рядковують їх життя. Однак, будь-які цінності та норми обов'язково передбачають свою протилежність, а це і є девіантна поведінка. 2)реаікція на девіантність уточнює межі морального: вважаючи окремих людей девіантними, суспільство розмежовує те, що має бути, та те, чого бути не повинно. 3) реакція на девіантність сприяє соціальному об'єднанню: звичайна реакція людей на істотний рівень девіантності є спільним обуренням. Тим самим люди підтверджують соціальні та моральні зв'язки, що їх об'єднують. 4)девіантна поведінка штовхає до реалізації соціальних змін: девіантні люди зсувають межі можливого для сус­пільства, пропонуючи альтернативи існуючому стану речей та штовхаючи суспільство до змін. Те, що сьогодні розуміється як девіація, завтра обер­тається нормою: згадаємо лише будь-яку релігію. Поняття девіації є відносним. Уявлення про норму і девіацію пов’язані із соціальним контекстом і не співпадають у різних суспільствах і навіть у субкультурах. Дії людей не є добрими чи поганими за своєю природною суттю; норма і девіація визначаються соціально. Кожне суспільство виробляє свої взірці соціально прийнятної поведінки. Тому те, що в одному суспільстві чи групі є нормою, в іншому — може бути розцінене як девіація. Скажімо, відкрите обличчя жінки недопустиме у тих суспільствах, які живуть за законом шаріату. Так само у різних країнах є різне ставлення до абортів, проституції, азартних ігор, вживання наркотиків.

Девіантна поведінка включає в себе делінквентну та злочинну поведінку.

Делінквентна поведінка - це порушення правових норм, але не настільки значних, щоб за них нести кримінальну відповідальність. В свою чергу злочинна поведінка- це порушення кримінальних правових норм, тобто злочин.

Позитивні наслідки для суспільства:

1. Девіантна поведінка підтверджує межі культурні цінності та норми. Люди я к правило керуються певними цінностями, що впорядковують їх життя , однак цінності та норми мають свої протилежності, а це і є девіантна поведінка. Отже позитивною рисою девіації є те що вона повинна бути для визначення та підтримання різноманітних цінностей та норм.

2. Реакція на девіацію уточнює межі морального. Вважаючи деяких людей девіантами, суспільство розмежовує те що повинно бути та те чого бути не потрібно.

3. Реакція на девіацію сприяє соціальному об’єднанню, так як звичайна реакція на девіацію є спільним обуренням. Тим самим люди підтверджують соціальні та моральні зв’язки, що їх об’єднують.

4. Девіантна поведінка штовхає до реалізації соціальних змін. Девіанти зсувають межі можливого для суспільства, пропонуючи альтернативу існуючому стану речей та штовхаючи суспільство до змін.

До негативних наслідків девіантної поведінки можна віднести наявність хаосу в наслідок не дотримання норм та законів суспільства. Без дотримання норм людина може вважати що будь яка дія є все дозволеною і що не має ніяких обмежень, через це девіантна людина може приносити шкоду оточуючим людям.





Переглядів: 757

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціальні та біологічні відмінності між чол та жін | Девіантна, делінквентна та злочинні види поведінки: біологічні, психологічні та соціологічні пояснення.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.