Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поняття і сутність політичної соціалізації

Період підготовки до дорослого життя є найбільш затягнутим у людини. Раніш вважалось, що він обмежується дитинством, сьогодні в нього включають період юності і молодості. Третину свого життя людина навчається жити у самому складному із усіх існуючих світів – у світі суспільних відносин. Такої екологічної ніші не має у жодного з видів. В останній час вчені дійшли висновку, що людина навчається і перенавчається все своє життя, Такі вимоги сучасного суспільства. Цей процес отримав назву соціалізації.

Раніш підготовка до дорослого життя була менш тривалою: в 14-15 років юнак переходив у розряд дорослих, а дівчата у 13 років виходили заміж і створювали самостійну сім’ю. Так було у традиційному суспільстві. Навіть сьогодні у тих суспільствах, які зберегли традиційний уклад життя (назвіть такі країни), дитинство завершується відносно рано. А ось в індустріальному і постіндустріальному суспільствах людина продовжує навчання іноді до 25 і більш років. У порівнянні з нашими мавпоподібними предками період підготовки до життя збільшився мінімум у 5 разів. Підготовка до самостійного життя сьогодні не тільки більш тривала, ніж у традиційних суспільствах, але і більш складна і багато коштує. Дати повноцінну освіту усім бажаючим з будь-якої соціальної страти людське суспільство спромоглося лише у ХХ столітті. Десятки тисяч років воно накопичувало для цього ресурси. Загальна середня освіта – серйозне досягнення нашого часу. Якщо враховувати всі витрати, то держава у розвинутих країнах витрачає до 1/3 свого національного доходу на освіту населення. Раніш нічого подібного не було: в традиційному суспільстві навчання відбувалось стихійно (старші передавали знання молодшим у сім’ї), тільки одиниці мали можливість відвідувати спеціальні заклади: школи, ліцеї, гімназії, університети. Іноді вважають, що значення соціалізації цим і обмежується: навчання дітей, підготовка до дорослого життя, засвоєння елементарних правил суспільного життя. Насправді це лише вузьке значення цього терміну. Соціологи користуються більш широкою трактовкою.

Соціалізація – процес засвоєння соціальних ролей і культурних норм, що починається у дитинстві і закінчується у похилому віці.

Політична ж соціалізація являє собою процес включення індивіда в політичну систему . За аналогією з процесом соціалізації Політична соціалізація розуміється як оснащення індивіда досвідом попередніх поколінь, закріпленим в політичній культурі. У ході взаємодії особистості з політичною системою відбувається два ряди процесів. З одного боку, система самовідтворюється, рекрутіруя і навчаючи нових своїх членів. Політична соціалізація грає в цьому процесі роль механізму збереження політичних цінностей і цілей системи, дає можливість зберегти наступність поколінь у політиці. З іншого боку, вимоги системи переводяться в структуру особистості, інтеріоризується останньої. У результаті політична соціалізація формуються політична свідомість і політична поведінка особистості, відбувається становлення особистості як громадянина. При цьому поняття "Політична соціалізація" ширше, ніж "політичне виховання" або "освіта", бо вона включає в себе не тільки цілеспрямований вплив готівки домінуючий ідеології та політичних інститутів, а й стихійні впливу, і власну активність індивіда.

Особистість має здатність вибирати із запропонованого їй набору політичних позицій ті, що відповідають її внутрішнім перевагам і переконанням. Механізми Політичної соціалізації функціонують на кількох рівнях взаємодії людини з політичною системою.




Переглядів: 525

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Предмет, завдання політичної психології. | Етапи політичної соціалізації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.