Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Поняття і сутність політичної соціалізації

Період підготовки до дорослого життя є найбільш затягнутим у людини. Раніш вважалось, що він обмежується дитинством, сьогодні в нього включають період юності і молодості. Третину свого життя людина навчається жити у самому складному із усіх існуючих світів – у світі суспільних відносин. Такої екологічної ніші не має у жодного з видів. В останній час вчені дійшли висновку, що людина навчається і перенавчається все своє життя, Такі вимоги сучасного суспільства. Цей процес отримав назву соціалізації.

Раніш підготовка до дорослого життя була менш тривалою: в 14-15 років юнак переходив у розряд дорослих, а дівчата у 13 років виходили заміж і створювали самостійну сім’ю. Так було у традиційному суспільстві. Навіть сьогодні у тих суспільствах, які зберегли традиційний уклад життя (назвіть такі країни), дитинство завершується відносно рано. А ось в індустріальному і постіндустріальному суспільствах людина продовжує навчання іноді до 25 і більш років. У порівнянні з нашими мавпоподібними предками період підготовки до життя збільшився мінімум у 5 разів. Підготовка до самостійного життя сьогодні не тільки більш тривала, ніж у традиційних суспільствах, але і більш складна і багато коштує. Дати повноцінну освіту усім бажаючим з будь-якої соціальної страти людське суспільство спромоглося лише у ХХ столітті. Десятки тисяч років воно накопичувало для цього ресурси. Загальна середня освіта – серйозне досягнення нашого часу. Якщо враховувати всі витрати, то держава у розвинутих країнах витрачає до 1/3 свого національного доходу на освіту населення. Раніш нічого подібного не було: в традиційному суспільстві навчання відбувалось стихійно (старші передавали знання молодшим у сім’ї), тільки одиниці мали можливість відвідувати спеціальні заклади: школи, ліцеї, гімназії, університети. Іноді вважають, що значення соціалізації цим і обмежується: навчання дітей, підготовка до дорослого життя, засвоєння елементарних правил суспільного життя. Насправді це лише вузьке значення цього терміну. Соціологи користуються більш широкою трактовкою.

Соціалізація – процес засвоєння соціальних ролей і культурних норм, що починається у дитинстві і закінчується у похилому віці.

Політична ж соціалізація являє собою процес включення індивіда в політичну систему . За аналогією з процесом соціалізації Політична соціалізація розуміється як оснащення індивіда досвідом попередніх поколінь, закріпленим в політичній культурі. У ході взаємодії особистості з політичною системою відбувається два ряди процесів. З одного боку, система самовідтворюється, рекрутіруя і навчаючи нових своїх членів. Політична соціалізація грає в цьому процесі роль механізму збереження політичних цінностей і цілей системи, дає можливість зберегти наступність поколінь у політиці. З іншого боку, вимоги системи переводяться в структуру особистості, інтеріоризується останньої. У результаті політична соціалізація формуються політична свідомість і політична поведінка особистості, відбувається становлення особистості як громадянина. При цьому поняття "Політична соціалізація" ширше, ніж "політичне виховання" або "освіта", бо вона включає в себе не тільки цілеспрямований вплив готівки домінуючий ідеології та політичних інститутів, а й стихійні впливу, і власну активність індивіда.

Особистість має здатність вибирати із запропонованого їй набору політичних позицій ті, що відповідають її внутрішнім перевагам і переконанням. Механізми Політичної соціалізації функціонують на кількох рівнях взаємодії людини з політичною системою.




Переглядів: 470

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Предмет, завдання політичної психології. | Етапи політичної соціалізації

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.031 сек.