Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Творчість мислення.

10. Основні аспекти політичної самосвідомості

Складним психолого-соціальним феноменом є національна самосвідомість як багаторівневе, багатофункціональне явище. При цьому доцільно зауважити, що усвідомлення людиною на­самперед себе є основою усвідомлення інших, а відтак націо­нальна самосвідомість є передумовою, основою свідомого бачен­ня та розуміння всього, що оточує націю, робить її унікальною, неповторною. Аналогічно, що більше нація знає про сусідів, інші спільності, то більше вона пізнає себе. У цьому зв’язку про націю може йтися, з одного боку, як про спільноту, що має спе­цифічні ознаки та особливості, а з іншого боку, вона певною мірою набирає ознак, властивих іншим націям і народам.

11. Підходи до трактування політичної культури як соціального явища.

Те, що називають нині політичною культурою, свого часу було предметом особливої уваги Платона, Аристотеля, Ш. Монтеск’є, Н. Макіавеллі, К. Маркса, К. Мангейма та багатьох ін­ших учених. Великий інтерес до проблеми політичної культури виявляють і сучасні вчені.

Існує кілька основних підходів до трактування поняття “політична культура” фахівцями.

Перший.Політичною культурою вважають систему ціннос­тей соціуму та його громадян, систему політичних інститутів і відповідних способів колективної та індивідуальної політичної діяльності.

Другий.Політична культура — це певна сукупність переко­нань, поглядів, орієнтацій та зразків поведінки.

Третій.Політична культура — це процес формування та ре­алізації певних сил таких соціальних суб’єктів, як класи, гру­пи, особистості у процесі їх суспільно-політичної діяльності.

Четвертий.Політична культура — це об’єктивне відобра­ження і реалізація у процесі протиборства корінних класових інтересів, політичних принципів і гасел, які проголошуються політичними партіями, окремими політиками, державою.

П’ятий.Вважають, що політична культура характеризуєть­ся як система переконань, ідей, уявлень, установок, моделей по­ведінки, що склалися історично.

За таких різнобічних трактувань поняття “політична культу­ра” важко простежити наявність єдиних або часто повторюва­них елементів, що її утворюють. Найімовірніше, слід вважати, що значною мірою всі ці елементи можна зарахувати до феноме­на “політична культура”.




Переглядів: 431

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розвиток політичного мислення | За структурою політична культура є поєднанням політичної свідомості та політичних знань, які, у свою чергу, мають власну структуру та особливості.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.