Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Умови функціонування підприємств у зв'язку з переходом до ринкових методів господарювання

Діяльність підприємств в умовах перехідної економіки в Україні на сучасному етапі. Необхідність ринкового реформування економічних відносин. Порівняння умов функціонування підприємств, що діють в планово-адміністративній та ринковій економіках, в контексті стратегічного управління. Функції по управлінню підприємствами в обох типах економік.

Умови функціонування підприємств України різко змінилися на макро- та мікроекономічному рівнях у зв’язку з переходом до ринкових методів господарювання. Діяльність промислового підприємства в умовах централізовано-планової економіки відрізняється від діяльності, орієнтованої на ринок, як за окремими характеристиками, так і за «поведінкою» в зовнішньому середовищі. Навіть в умовах перехідної економіки, не кажучи вже про ринкову, неприйнятними є жорстке адміністрування, традиційні централізовані методи планування виробничої діяльності на перспективу на основі досягнутого рівня та екстраполяційних моделей, орієнтація не на ринкові потреби, а лише на можливості виробництва.

Аналізуючи характерні риси української економіки (як зумовлені попереднім періодом її розвитку, так і «придбані», що виникли в результаті проведення реформ останніх двадцяти років), які в даний час впливають на особливості функціонування бізнесу, вона являє собою своєрідне явище. Існує і зворотній вплив: бурхливий ріст підприємництва, створення нових підприємств і одночасно з цим процеси гальмування розвитку давно працюючих виробничих комплексів вплинули на істотні риси загального соціально-економічного середовища України. Ці показники характеризують технологічний рівень, інституційну структуру, соціальні традиції й індивідуально-груповий менталітет. Не вдаючись у причини виникнення та подальшого розвитку кожного явища, обумовлені геополітичними особливостями і тривалими історичними традиціями, відзначимо виняткову своєрідність соціально-економічного «ландшафту» України, що робить середовище бізнесу особливим серед членів світового співтовариства.

Особливого значення і вагомості стратегічне управління набуло за останні роки, коли активно впроваджувались ринкові перетворення в економіці. Досвід цих змін засвідчує, що ні виробництво, ні споживання, ні раціональне використання ресурсів неможливі без ринкового реформування економічних відносин. Порівняння умов функціонування підприємств у командно-адміністративній та ринковій економіках в контексті застосування стратегічного управління наведено в таблиці 13.1.

Таблиця 13.1




Переглядів: 577

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 13. СУЧАСНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВАМИ В УКРАЇНІ | Середовище, в якому опинилися підприємства України на сучасному етапі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.