Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Пріоритетні напрями підвищення конкурентоспроможності регіонів

Найважливішим пріоритетним напрямом є реорганізація та реструктуризація економічної бази регіонів на новій техніко-технологічній основі з метою підвищення продуктивності праці, створення нових видів діяльності, вирішення питань зайнятості. При цьому в одних регіонах необхідно буде модернізувати традиційні галузі з критично високим рівнем зношеності основного капіталу, а в інших – відкривати нові виробництва.

Реалізація цього напряму потребує значних інвестицій. Роль відіграватиме застосування як внутрішніх інвестиційних можливостей територій, так і формування дієвого механізму залучення і сприяння діяльності зовнішніх інвесторів.

В умовах існуючої конкуренції між регіонами за інвестиції (включаючи іноземний капітал) важливою є державна політика щодо підтримки найбільш важливих проектів та забезпечення об’єктивних інструментів їх реалізації.

Створення реально діючої системи інвестування включає дві позиції – пряму фінансову підтримку з державного бюджету і створення загального сприятливого інвестиційного клімату на відповідній території.

Ефективними інструментами державної підтримки є: надання субвенцій для забезпечення розвитку інфраструктури; забезпечення умов для створення нових підприємств, у тому числі іноземних; формування державної та регіональної системи залучення інвестицій – агентств та бюро з обслуговування інвесторів; структур з підтримки підприємництва - бірж, виставкових залів, бізнес-інкубаторів, центрів бізнесу, промислових парків; облаштування територій, модернізація та розбудова виробничих приміщень, об'єктів сфери послуг; підтримка проектів, що використовують сучасні енергозберігаючі технології та не забруднюють навколишнє природне середовище; сприяння малому та середньому підприємництву.

Державна допомога має спрямовуватися на спрощення процедури створення та реєстрації суб'єктів підприємництва, зокрема, ліцензування їх діяльності; розвитку ринку фінансових послуг; запровадження ефективного механізму кредитування; підтримку підприємців-початківців; посилення мотивації місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування шляхом збільшення частки податкових надходжень, яка залишається в місцевих бюджетах; стимулювання інноваційної спрямованості розвитку підприємництва; запровадження ефективного механізму правової, фінансової, організаційної, кадрової та освітньої підтримки перспективних інноваційних проектів; розширення мережі навчальних закладів, які готуватимуть необхідних фахівців для регіональної економіки; сприяння створенню та впровадженню сучасних управлінських та виробничих технологій.

Важливим фактором економічного розвитку регіонів є впровадження науково-дослідних та дослідно-конструкторських новацій, створення ефективної системи взаємодії установ, підприємств та організацій у галузі науки та освіти, спрямування коштів у високотехнологічні сфери виробництва та на кадрове забезпечення інноваційної діяльності.

Розвитку територій сприятимуть інвестиції в туристичну сферу, зокрема, модернізацію туристичної та рекреаційної інфраструктури; готельної бази. Залученню інвестицій у курортно-рекреаційну сферу сприятиме створення прозорих умов отримання земельних ділянок у рекреаційних зонах; розширення номенклатури курортно-рекреаційних послуг із широким використанням лікувально-оздоровчих ресурсів; збільшення кількості санаторно-курортних закладів, які надаватимуть платні послуги; створення цілісної мережі об'єктів побутового обслуговування.

Не менш пріоритетний напрям дляекономічного зростання регіонів розвиток житлово-комунального, дорожнього господарства, енергетичного сектору, транспортних та інформаційних комунікацій. В першу чергу необхідно здійснювати розбудову та модернізацію інфраструктури регіонів, які можуть відігравати роль полюсів зростання та сприяти зміцненню зв'язків між територіями, підвищенню рівня комфортності та мобільності пересування населення й високого рівня його зайнятості.

Розвиток транспортно-дорожнього комплексу має здійснюватися на основі комплексного збалансованого розвитку залізничного, авіаційного, автомобільного, морського та річкового транспорту і міських транспортних систем.

Підтримка в першу чергу має спрямовуватися на реалізацію проектів розбудови міжнародних транспортних коридорів; демонополізацію дорожньо-транспортної системи; створення конкурентного середовища шляхом залучення у цю сферу приватного капіталу, впровадження систем управління якістю будівництва, модернізації матеріально-технічної бази обслуговування шляхів, впровадження енергозберігаючих технологій.

Необхідну фінансову підтримку з боку держави регіонам доцільно спрямовувати на вирішення питань щодо запобігання аваріям та техногенним катастрофам; створення житлового фонду соціального призначення; модернізацію житлового господарства, у тому числі систем тепло забезпечення; розвитку і реконструкції централізованих систем водопостачання та водовідведення; модернізації міського електротранспорту; розвиток інфраструктури охорони навколишнього природного середовища, поліпшення стану водних ресурсів. Конкретними пріоритетами має стати будівництво очисних споруд, каналізаційних мереж, водозаборів; зменшенням рівня забруднення повітря; підвищенням рівня заліснення, забезпечення захисту від стихійних лих.

До важливого пріоритету належить розвиток інформаційної інфраструктури на основі сучасних систем супутникового та оптико-волоконного зв'язку. Для забезпечення конкурентоспроможності регіонів України у цих сферах необхідно активно впроваджувати Інтернет, особливо у сільській місцевості, здійснювати лібералізацію телекомунікаційного ринку.

До пріоритетів варто віднести також забезпечення в регіонах високих стандартів навчання. Зусилля, насамперед мають спрямовуватися на поліпшення якості освіти, підвищення кваліфікації працівників освітніх закладів; інтеграції вітчизняної освіти у європейський освітній простір; надання цільової підтримки обдарованим дітям та дітям з малозабезпечених сімей; посилення взаємодії та співробітництва вищих навчальних закладів і науково-дослідних установ із суб'єктами підприємництва, надання підтримки молодим науковцям, залучення їх до виконання науково-дослідних робіт для потреб регіональної економіки; створення регіональних наукових центрів, які займатимуться інноваційними програмами.

Пріоритетним напрямомє забезпечення повної зайнятості працездатного населення. Реалізація зазначеного пріоритету передбачає – створення механізму запобігання зростанню безробіття; розширення переліку послуг із працевлаштування та навчання і перепідготовки спеціалістів, насамперед у сфері інноваційної діяльності; сприяння і надання підтримки виконанню регіональних програм розвитку малого підприємництва; забезпечення взаємодії між ринком освітніх послуг та ринком праці.

У сфері міграційної політики важливо здійснювати заходи щодо стимулювання зворотних процесів зовнішньої трудової міграції шляхом збільшення кількості робочих місць, передусім у виробничій сфері, створення умов для стимулювання самозайнятості населення; реформування системи оплати праці; реалізації політики лібералізації доступу громадян України на ринки праці інших країн.

Важливим питанням є забезпечення підвищення ролі регіонів у зовнішньоекономічному співробітництві, їх активної участі у діяльності міжнародних організацій.

Подолання дезінтеграційних тенденцій та активізація консолідаційних процесів на регіональному рівні має здійснюватися насамперед на основі надання пріоритетності розвитку імпортозаміщення виробництва і проведенням політики регулювання тарифів на транспортні послуги.

Основу поглиблення співробітництва регіонів повинна становити економічна складова як вихідна для активізації інших видів відносин. Зміцнення міжрегіональних господарських зв'язків на основі поглиблення регіональної і галузевої спеціалізації дасть змогу повною мірою розкрити і задіяти внутрішній потенціал територій, а також забезпечити здійснення інтеграції регіонів України в єдиний національний економічний комплекс.

 


Читайте також:

  1. Аналіз конкурентоспроможності фірм Ж-Ж. Ламбена
  2. Аналіз методичних підходів до оцінки конкурентоспроможності фірми
  3. Базові напрями організації захисту інформації ІКСМ.
  4. Банківська система України і напрями її розвитку
  5. Вектори рівні, якщо вони колінеарні, мають однакові напрями і рівні модулі.
  6. Визначення конкурентоспроможності методом, заснованим на теорії ефективної конкуренції
  7. Визначте пріоритетні напрями освітньої, наукової і промослової політики України після проголошення її незалежності.
  8. Визначте пріоритетні напрями освітньої, наукової і промослової політики України після проголошення її незалежності.
  9. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  10. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  11. Використання світового досвіду організації роботи щодо поліпшення умов і підвищення безпеки праці на основі міжнародного співробітництва.
  12. Використовувати отримані результати для координування майбутніх зусиль і підвищення відповідальності керівництва




Переглядів: 707

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розробка плану стратегічного розвитку регіону | Фактри та передумови зовнішньоекономічної діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.155 сек.