Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дерев'яні мости.

8.7.1. Основними задачами утримання і поточного ремонту дерев'яних мостів є: запобігання появи і розвитку гниття; очистка елементів моста від бруду, снігу і льоду; усунення дрібних дефектів; усунення ослаблення болтів і тяжів; забезпечення протипожежними засобами.

8.7.2. Проїзну частину моста і тротуари треба постійно очищати від бруду і сміття, а в зимовий перюд - від снігу.

8.7.3. Для провітрювання берегових опор і прольотних будов малих мостів треба прибирати чагарник і високу траву, які знаходяться в безпосередній близькості перед отвором споруди.

8.7.4. Для подовження строку служби деревини конструкцій мостів і своєчасного захисту її від гниття на початковій стадії ураження гнилизною роблять антисептування. Найпростіший спосіб антисептування - метод зовнішнього обмазування спеціальною пастою. Палі опор на заплавах і льодорізи, які найбільш інтенсивно зазнають гниття в зоні поверхні грунту, захищають антисептичним бандажем. Бандаж виготовляють із толю, руберойду або мішковини. Антисептичний склад наносять на ділянку палі, яку захищають, і на бандаж з внутрішнього його боку. Бандаж щільно накладають на палю (обертають навколо палі) і по утвореному шву (з перекриттям на 10 см) прикріплюють до неї толевими цвяхами або прикручують в'язальним дротом. Верхній край бандажа і частину палі, яка межує з ним, на ділянці в 10-15 см покривають бітумною гідроізоляцією. Верх бандажа повинен виступати над грунтом на 15-20 см. Якщо в місці установлення бандажа є стик палі впівдерева, зверху бандажа ставлять хомути.

8.7.5. Як розчинний антисептик можуть бути використані препарати ХМ-5; МХХ-15; МХХ-44 і інші. Хромат міді ХМ-5 складається із 10-12%о рідкого розчину суміші мідного купоросу і біхромату натрію технічного, які використовують в співвідношенні 1:1 за масою. Розчин готують при температурі навколишнього повітря 15-20 град. C (ГОСТ 28815-90).

8.7.6. З маслянистих антисептиків рекомендується кам'яно-вугільне мастило, змішане з зеленим мастилом або гасом. Антисептична паста складається із фтористого натрію, бітуму, гасу і торфяного борошна (за масою 51:23:22:4 відповідно).

8.7.7. Просочення деревини рекомендується робити за методом глибокого просочення під тиском з допомогою спеціальних установок, укомплектованих порожнистими свердлами (ін'єкторами), які загвинчуюють в елемент, який антисептують. Ін'єктори закріплюють вздовж елемента на відстані 60-100 см, по колу чотири ін'єктори на однакових відстанях. Робочий тиск складає 0,2-0,8 МПа.

8.7.8. Дошки верхнього настилу, який має знос більш 3 см, замінюють на нові. Не дозволяється ставити латки у вигляді обрізків (коротких) дощок. Дошки в місцях їх відставання від нижнього настилу або поперечин щільно пришивають, а цвяхи, які виступають, забивають, або замінюють.

Дошки тротуарного настилу, на консолях поперечин кладуть з зазором 2 см для вентиляції.

Щоб уникнути розладу настилу, колесовідбійні бруси щільно приганяють до настилу і затягують болтами.

8.7.9. Поламані та гнилі елементи прольотних будов повинні відновлюватися у первісному вигляді. Металеві елементи кріплення повинні підтягуватися і обслуговуватися не рідше одного разу на рік.

8.7.10. Опори і льодорізи після проходу льодоходу і повені очищають від мулу і сміття, а всі пошкодження лагодять. Стерту обшивку льодорізу і опори замінюють, а нову (із пластин або брусів) ставлять з щілинами до 1 см для провітрювання. На річках з великим льодоходом обшивку льодорізів і опор виконують із листової сталі товщиною 2-3 мм на висоту зони коливання рівня льодоходу плюс 0,5 м. У льодорізах задня стінка не захищається.

8.7.11. На річках, де зимою можливе підняття рівня води, для запобігання висмикуванню паль, роблять обколювання криги. Зроблені прорізи захищають від замерзання, закриваючи їх зверху утеплювальними матеріалами (сіном, соломою, снігом і т. ін.).

8.7.12. Заміну та відновлення несучих елементів мостів треба здійснювати тільки за спеціальним проектом.




Переглядів: 1510

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кам'яні і бетонні мости. | Водопропускні труби.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.