Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Облік інших необоротних активів

Облік бібліотечних фондів.

Одиницею обліку бібліотечного фонду є примірник – кожна окрема одиниця книги, що надходить на підприємстві. Додатковою одиницею бібліотечного фонду є річний комплект – сукупність номерів (випусків) періодичних видань за рік, що приймається за одну облікову одиницю фонду, а також переплетена одиниця (підшивка) – сукупність номерів періодичних видань, зшитих, переплетених або скріплених іншим способом в одне ціле, які приймаються за одну облікову одиницю фонду.

Підприємство зобов’язане вести сумарний та індивідуальний облік книг, що надходять до бібліотечного фонду, і вибувають, у встановлених одиницях обліку.

Формою сумарного обліку є книга (журнал, аркуші сумарного обліку бібліотечного фонду), що містить відомості про надходження до фонду та вибуття з нього.

Підставою для віднесення періодичних видань до Книги сумарного обліку бібліотечного фонду є акт, який складається в міру завершення надходжень періодичних видань поточного року.

Вибуття окремих одиниць бібліотечного фонду відображається в Книзі сумарного обліку, актом про виключення окремої одиниці з бібліотечного фонду.

Індивідуальний облік кожного примірника документу може проводитись шляхом присвоєння одиниці обліку бібліотечного фонду інвентарного номера або шляхом реєстрації без присвоєння йому інвентарного номера.

В бухгалтерському обліку при прийнятті окремих одиниць обліку бібліотечного фонду витрати, пов’язані з придбанням видань (книг, брошур, журналів тощо) для використання при виробництві продукції, виконанні робіт, надання послуг, для управління підприємством, відображаються по кредиту рахунків грошових коштів в кореспонденції з рахунками обліку адміністративних витрат. При списанні витрат не має значення, чи існує бібліотечна служба (бібліотека) як структурний підрозділ підприємства, чи ні.

Якщо підприємство переплатило періодичні видання, то понесені витрати доцільно попередньо облікувати на рахунку 39 “Витрати майбутніх періодів” з наступним рівномірним списанням в дебет рахунку 92 “Адміністративні витрати”.

Облік малоцінних необоротних матеріальних активів (МНМА)

На рахунку 112 відображається вартість необоротних активів, термін яких більше одного року, але вони не є основними засобами, так як їх вартість менше вартості встановленої наказом про облікову політику на підприємстві та погашається така вартість нарахуванням зносу за встановленою підприємством ставкою (нормою) з урахуванням очікуваного способу використання таких об’єктів.

Облік тимчасових (нетитульних) споруд

Тимчасові (нетитульні) споруди обліковуються на рахунку 113. До них належать дрібні об’єкти допоміжного характеру, які використовуються для потреб будівництва і не включені до титулу.

Витрати зі спорудження тимчасових (нетитульних) споруд відображають по дебету рахунка 153 “Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів” у кореспонденції з рахунками 20,23,66,93, та ін.

Понесені витрати списуються з кредиту 153 в дебет рахунку 113 “Тимчасові (нетитульні) споруди”.

Після введення в експлуатацію тимчасових (нетитульних) споруд здійснюється нарахування їх зносу. Знос нараховується щомісяця в сумі, яка визначається, виходячи з розміру затрат на спорудження вартості споруд і терміну служби таких об’єктів.

Облік природних ресурсів

Облік природних ресурсів здійснюється на рахунку 114. До них відноситься будівельний ліс, родовища нафти та газу, джерела мінеральної сировини, що відносяться до вичерпних активів. Їх основною особливістю є те, що при добуванні вони перетворюються на матеріальні запаси. Вартість земельних ділянок та об’єктів природокористування, придбаних підприємством у власність, відображається на рахунку 153 “Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів”.

Протягом експлуатації природного ресурсу його купівельна вартість згідно П(С)БО 7 має розподілятися між обліковими періодами, в яких використання цього природного ресурсу сприяло отриманню доходу.


Читайте також:

  1. IV. Відмінність злочинів від інших правопорушень
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. IX. Відомості про військовий облік
  4. Аверсивную терапію використовують, як правило, при лікуванні алкоголізму, нікотиновій залежності і деяких інших захворювань.
  5. Автоматизовані форми та системи обліку.
  6. Адміністративний арешт активів та його наслідки
  7. Акції та їх облік
  8. Акції та їх облік
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Амортизація інших необоротних матеріальних активів
  11. Амортизація нематеріальних активів
  12. Амортизація нематеріальних активів




Переглядів: 581

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика рахунків з обліку інших необоротних активів | Облік інвентарної тари

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.