Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Облік інвентарної тари

Тара, яка призначена для здійснення технологічних процесів виробництва продукції, в залежності від її вартості, строку служби, а також прийнятої облікової політики на підприємстві, може обліковуватись у складі інших необоротних матеріальних активів (рах 115 «Інвентарна тара») або виробничих запасів (рах. 204 «Тара й тарні матеріали»).

Облік тари ведеться за наступними видами: тара з деревини; тара з картону та паперу; тара з металу; тара з пластмаси; тара зі скла; тара з тканини та нетканих матеріалів.

До тари багаторазового використання відносяться: дерев’яна тара (ящики, бочки); картонна тара (коробки з гофрованого та плоского склеєного картону); металева та пластмасова тара (бочки, фляги, ящики, бідони); скляна тара (пляшки, банки, бутлі); тара з тканини та нетканих матеріалів (мішки, полотна). Тара багаторазового використання поділяється на спеціальну заставну, що підлягає поверненню підприємствам-виробникам продукції (діжі, пляшки, барабани, бідони, шпулі тощо, і не заставну, але яка підлягає поверненню на найближчі тарні склади або ж на тараремонтні підприємства (дерев’яна, картонна ).

По тарі, яка обліковується в складі ІНМА, щомісяця нараховується знос за діючими нормами амортизації до повного перенесення первісної вартості на новий продукт.

Облік предметів прокату

Облік предметів прокату здійснюється на рахунку 116 «Предмети прокату». Отримання та прокат майна оформлюється бланками форми П0-П1 та П0-П2, які є документами суворої звітності.

Форма П0-П1 (замовлення-зобов’язання, копія замовлення-зобов’язання) заповнюється в двох примірниках під копіювальний папір, другий примірник видається замовнику. В формі ПО-П1 зазначають дані про отримання предметів на прокат, їх стан, кількість та вартість. До форми вносять дані паспорта (посвідчення) замовника, який своїм підписом підтверджує знання та дотримання правил користування, збереження отриманих предметів та їх повернення у справному стані у визначений строк. На першому примірнику форми представник замовника робить відмітки про оплату за продовження строку прокату та доплату за несвоєчасне повернення предмету прокату.

Форма П0-П2 (квитанція, копія квитанції) заповнюється аналогічно замовленню-зобов’язанню. Форма П0-П2 призначена для прийому грошових коштів за прокат, за продовження строку прокату, неповернення предметів прокату.

Якщо користувач предмету прокату втратив предмет або довів до повної непридатності, він повинен відшкодувати вартість цього предмету з врахуванням зносу за цінами, що діють на дату розрахунку, якщо інше не передбачене умовами договору прокату (замовлення-зобов’язання), і збитки, завдані наймодавцю (вартість прокату, пеня за прострочення платежу на момент відшкодування збитків).

При відмові добровільного розрахунку або ухиленні від повернення предмету прокату його вилучення, стягнення збитків за невиконання умов договору побутового прокату (заборгованості з оплати прокату і пеня), а також сплата державного мита за здійснення нотаріального надпису або розгляд справи відповідно до ціни позову, здійснюється за позовом наймодавця через суд.

На рахунку 11 по дебету відображається надходження створених, придбаних, безоплатно отриманих необоротних матеріальних активів на підприємство (за первісною вартістю); сума витрат, яка пов’язана з поліпшенням об’єкту, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкту; сума дооцінки вартості об’єкта необоротних матеріальних активів..

На рахунку 11 по кредиту відображається вибуття необоротних матеріальних активів внаслідок продажу, безоплатної передачі або невідповідності критеріям визнання активом, а також у разі часткової ліквідації об’єкту, та сума їх уцінки.

На рахунку 18 по дебету відображається надходження інших необоротних активів, а по кредиту їх вибуття.

В Балансі підприємства (форма №1) залишки по рахунку 11 відображаються в р. 031 а по рахунку 18 в р. 070.

В бухгалтерському обліку інші необоротні активи відображаються за первісною вартістю, тобто за фактичними витратами на їх придбання, спорудження або виготовлення. Витрати на придбання (створення) інших необоротних матеріальних активів збираються на рахунку 153 “Придбання (виготовлення) інших необоротних матеріальних активів”.

Вибуття інших необоротних матеріальних активів здійснюється з різних причин, основними з них є реалізація та ліквідація, безоплатна передача, невідповідність критеріям визнання активом тощо.

Рішення про ліквідацію, безоплатну передачу інших необоротних матеріальних активів має бути прийняте постійно діючою комісією на підприємстві.

В таблиці 7.2. наведено кореспонденцію рахунків по обліку інших необоротних матеріальних активів.


Читайте також:

  1. IX. Відомості про військовий облік
  2. IX. Відомості про військовий облік
  3. Автоматизовані форми та системи обліку.
  4. Акції та їх облік
  5. Акції та їх облік
  6. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  7. Аналітичний та синтетичний облік ГП
  8. Аудит на підприємствах з комп’ютеризованим бухгалтерським обліком
  9. Аудит на підприємстві з кмп’ютеризованим бухгалтерським обліком.
  10. Базові принципи обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції
  11. Баланс робочого часу одного середньооблікового працівника
  12. БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК




Переглядів: 809

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Облік інших необоротних активів | Облік зносу інших необоротних матеріальних активів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.