Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Освоєння нових технологій розробки і прийняття інноваційних рішень

У процесі прийняття управлінських рішень в інноваційній діяльності виникають труднощі, пов’язані з наявністю великої кількості критеріїв, які не завжди погоджені між собою. Наприклад, при створенні нового приладу, що встановлюється на транспортному засобі, висуваються вимоги мінімальної маси, максимальної надійності й мінімальної вартості. Ці критерії суперечливі, і тому виникає необхідність пошуку компромісу між ними. Існує високий ступінь невизначеності, обумовлений недостатньою інформацією для обґрунтованого прийняття інноваційного управлінського рішення.

У цих умовах доцільне використання економіко-математичних методів і моделей, які забезпечують необхідну підтримку при прийнятті рішень в інноваційній діяльності. Поряд із цим необхідно враховувати дію чинників, які формалізувати дуже складно, наприклад, зміна законодавства або поява нових технологій. Все це підтверджує доцільність застосування експертних методів для прийняття управлінських рішень в інноваційній діяльності.

Перевагою експертних методів є їхня відносна простота й застосовність для прогнозування практично будь-яких ситуацій, у тому числі в умовах неповної інформації. Важливою особливістю цих методів є можливість прогнозування якісних характеристик інноваційної діяльності, наприклад, зміни потреб споживачів та попиту на ринку або вплив екології на виробництво й споживання тих або інших товарів.

До недоліків експертних методів належать: суб'єктивізм думок експертів, обмеженість їхніх суджень.

Однак, ці недоліки не можуть відтіснити на другий план той факт, що це один з декількох методів, здатний надати кількісну інформацію про якісні ознаки об'єкта. В інноваційній діяльності цей метод може бути дуже корисний як при попередньому відборі управлінських рішень, так і при підтримці методу теорії корисності.

Для правильного вибору напрямку дослідження необхідно оцінити різноманіття чинників, що впливають на прийняття рішення та його результат. При цьому виділяються ті чинники, вплив яких найбільший і зневажають іншими. Це дозволяє скоротити обсяги досліджень, строки їхнього проведення й матеріальні витрати, а також спрощує побудову математичних моделей, що описують досліджувані процеси або об'єкти, й дозволяє робити їхню інтенсифікацію.

Аналіз літературних джерел показує різноманіття чинників, що впливають на інноваційну діяльність промислового підприємства. В [3, 5] наводяться чинники, що стосуються якісного аналізу прийнятого рішення, робиться акцент на оцінці економічної ефективності інноваційної діяльності. Також в цій роботі приділяється увага технічним, соціальним, юридичним аспектам. В [4] наведені чинники впливу тільки с точки зору технологічних рішень в інноваційній діяльності промислового підприємства. У роботі [2] зроблено аналіз і класифікація найбільш загальних чинників, що впливають на оцінку технічних інновацій на стадії проектування.

Проведений аналіз дає підстави запропонувати наступну класифікацію основних груп чинників:

– чинники, пов’язані із стратегією та цілями підприємства, політикою й цінностями;

– ринкові чинники;

– науково-технічні чинники;

– фінансові чинники;

– виробничі чинники;

– зовнішні (соціальні, екологічні, юридичні та ін.) чинники.

Використання будь-якого формалізованого методу оцінки не є математичним розрахунком потенційної або очікуваної ефективності інновації, а має на меті лише визначити вибір її альтернативи. Кожне підприємство самостійно вибирає форму оцінки та чинники, що на неї впливають. Рейтингові оцінки мають ряд переваг:

– легкість проведення оцінок проекту за різнорідними критеріями;

– можливість згортання в єдину оцінку суб'єктивних оцінок і об'єктивних даних;

– можливість при виборі критеріїв оцінок ураховувати специфіку підприємства.

Україна докладає значних зусиль з метою інтеграції в світову економіку, приділяючи особливу увагу інноваційним та наукоємним процесам. Серед пріоритетів загальнодержавного розвитку інформаційні технології займали і, я впевнений, будуть займати ключову позицію.

Нині неможливо уявити процес розробки чи впровадження будь-якого інноваційного рішення без активного використання ІТ.

У самій же ІТ-галузі найважливішими напрямками залишаються розробка та впровадження:

– програмного забезпечення в галузі систем управління підприємствами, систем збору, обробки та збереження даних;

– ІТ-рішень з мультимедійної інформаційної підтримки;

– високошвидкісної передачі інформації;

– комплексного захисту та збереження цілісності інформації;

– систем колективної та групової роботи в електронному середовищі.

Крім того, ми очікуємо значного зростання зацікавленості до систем інтелектуальної підтримки прийняття інноваційних рішень.

Окремо слід відзначити зростання впливу та значення засобів електронних ЗМІ і, як наслідок, надходження значних інвестицій у цю сферу.

Варто також згадати створення потужних Центрів Обробки Даних і надання відповідних сервісів для віддалених користувачів, зокрема – збереження великих обсягів даних, виконання ресурсоємних прикладних програм. Цей напрямок наразі активно розвивається у світі, і в Україні можна запровадити надання таких сервісів не тільки для вітчизняних, але й для закордонних користувачів.

 




Переглядів: 501

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Управління інноваційними командами | Хід гри

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.