Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Використовувана термінологія

Розробка термінології у області забезпечення безпеки ПЗ є базисом для формування нормативно-правового забезпечення і концептуальних основ з даної проблеми. Єдина термінологічна база є ключем до єдності поглядів в області, інформаційній безпеці, стимулює швидкий розвиток методів і засобів захисту ПЗ. Терміни освітлюють основні поняття, використовувані в даній області на даний період часу. Визначення освітлюють тлумачення конкретних форм, методів і засобів забезпечення інформаційної безпеки.

Терміни і визначення

Ненавмисний дефект - об'єктивно і (або) суб'єктивно освічений дефект, що приводить до отримання невірних рішень (результатів) або порушення функціонування КС.

Навмисний дефект - кримінальний дефект, внесений суб'єктом для цілеспрямованого порушення і (або) руйнування інформаційного ресурсу.

Руйнуючий програмний засіб (РПЗ) - сукупність програмних і/або технічних засобів, призначених для порушення (зміни) заданої технології обробки інформації і/або цілеспрямованого руйнування ззовні внутрішнього стану інформаційно-обчислювального процесу в КС.

Засоби активної протидії - засоби захисту інформаційного ресурсу КС, що дозволяють блокувати канал просочування інформації, що руйнують дії супротивника, мінімізувати завданого збитку і запобігати подальшим деструктивним діям супротивника за допомогою у відповідь дії на його інформаційний ресурс.

Несанкціонований доступ - дії, що приводять до порушення безпеки інформаційного ресурсу і отримання секретних відомостей.

Порушник (порушники) - суб'єкт (суб'єкти), що здійснюють несанкціонований доступ до інформаційного ресурсу.

Модель загроз - вербальна, математична, імітаційна або натурна модель, що формалізує параметри внутрішніх і зовнішніх загроз безпеці ПЗ.

Оцінка безпеки ПЗ - процес отримання кількісних або якісних показників інформаційної безпеки при обліку навмисних і ненавмисних дефектів в системі.

Система забезпечення інформаційної безпеки - об'єднана сукупність заходів, методів і засобів, що створюються і підтримуються для забезпечення необхідного рівня безпеки інформаційного ресурсу.

Інформаційна технологія - впорядкована сукупність організаційних, технічних і технологічних процесів створення ПЗ та обробки, зберігання і передачі інформації.

Технологічна безпека - властивість програмного забезпечення і інформації не бути навмисно спотвореними і (або) обладнаними надлишковими модулями (структурами) диверсійного призначення на етапі створення КС.

Експлуатаційна безпека - властивість програмного забезпечення та інформації не бути несанкціоновано спотвореними (зміненими) на етапі експлуатації КС.


Читайте також:

  1. Загальнонаукова, міжгалузева і вузькогалузева термінологія. Професіоналізми і номенклатурні назви
  2. Міжнародна термінологія страхування .
  3. Морська термінологія
  4. МУЗИЧНА ТЕРМІНОЛОГІЯ
  5. Спеціальна термінологія
  6. Страхова термінологія.
  7. ТЕМА 1. Українська термінологія в професійному спілкуванні
  8. ТЕМА 1. Українська термінологія в професійному спілкуванні
  9. Тема 3.1 Українська термінологія у професійному спілкуванні
  10. Термін та його ознаки. Загальнонаукова, міжгалузева і вузькоспеціальна термінологія. Термінологія обраного фаху. Термінологія як система
  11. Терміни і термінологія. Лексика за сферою вживання




Переглядів: 949

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні припущення і обмеження | ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОМП'ЮТЕРНИХ СИСТЕМ. ТЕХНОЛОГІЧНА І ЕКСПЛУАТАЦІЙНА БЕЗПЕКА ПРОГРАМ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.