Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Страхова термінологія.

Ціль лекції: засвоїти поняття й терміни найбільші умови, що виражають, страхування, процес формування страхового фонду, пов'язані з витратою коштів страхового фонду, основні міжнародні терміни.

ОСНОВНІ ПИТАННЯ ЛЕКЦІЇ:

1. Страхова термінологія.

2. Поняття й терміни, що виражають найбільш загальні умови й терміни

страхування.

3. Терміни, пов'язані із процесом формування страхового фонду.

4. Терміни, пов'язані з витратою коштів страхового фонду.

 

Сукупність понять і термінів, застосовуваних у страхуванні, становить професійну страхову термінологію. Слово або сполучення слів, що позначає поняття, застосовуване в страховій справі, називається страховим терміном. У страхових термінах знаходять вираження конкретні страхові правовідносини, пов'язані з формуванням і використанням страхового фонду.

Кожний страховий термін визначає характерні риси й утримування якої-небудь групи страхових відносин. У найбільш загальній формі можна виділити групи таких відносин. Перші три з них ставляться до національного страхового ринку.

ПЕРШУ ГРУПУ страхових відносин становлять ті з них, які пов'язані із проявом специфічних страхових інтересів. Певні страхові інтереси мають всі учасники страхування. Ці інтереси закріплюються й здобувають правову форму в умовах страхування. Вони віддзеркалюють найбільш загальні умови страхування. Склад страхових інтересів обмежується рамками національного страхового ринку.

ДРУГА ГРУПА страхових відносин пов'язана з формуванням страхового фонду. Якоюсь мірою джерелом формування страхового фонду служать доходи від інвестиційної діяльності страховика, в оперативному керуванні якого перебувають фінансові ресурси, передані страхувальниками. Дана група страхових відносин розглядається стосовно до національного страхового ринку.

ТРЕТЮ ГРУПУ страхових відносин становлять пов'язані з витратою коштів страхового фонду. Право витрачання коштів страхового фонду закріплено за страховиком. Ці видатки мають цільовий характер і призначені на виплату страхових сум і страхового відшкодування

ЧЕТВЕРТА ГРУПА страхових відносин пов'язана з функціонуванням міжнародного страхового ринку. Їх зміст закріплений в нормах міжнародного права і регулюється рядом міжнародних договорів. Зазначені страхові відносини включають всі три попередні групи, але стосовно до міжнародної страхової практики. Значною мірою стандарти страхової термінології в зовнішньоекономічних зв'язках визначають міжнародні страхові організації.

Вільне володіння страховою термінологією й уміння застосовувати її в практичній діяльності служать одним з головних критеріїв високої професійної кваліфікації фахівця в області страхування.


Читайте також:

 1. Детермінований еквівалент лотереї. Страхова сума
 2. Загальнонаукова, міжгалузева і вузькогалузева термінологія. Професіоналізми і номенклатурні назви
 3. Обов'язки застрахованого
 4. Обов’язки Фонду. Права та обов’язки застрахованої особи. Права та обов’язки роботодавця як страхувальника
 5. Поняття про юридичну особу. Юридичні особи в системі охорони здоров'я. Страхова медицина.
 6. Страхова соціальна допомога в разі тимчасової непрацездатності: поняття, умови призначення, розмір.
 7. Страхова сума. Часткова виплата страхової суми.
 8. Тема 4. Страхова організація
 9. Тема 4. Страхова організація
 10. ТЕМА 5. Страхова організація
 11. Термін та його ознаки. Загальнонаукова, міжгалузева і вузькоспеціальна термінологія. Термінологія обраного фаху. Термінологія як система
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЛЕКЦІЯ № 2. | Терміни, пов'язані із процесом формування страхового фонду.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.