Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Терміни, пов'язані із процесом формування страхового фонду.

Страхова оцінка – критерій оцінки страхового ризику. Характеризується системою грошових вимірників об'єкта страхування, тісно пов'язаних з імовірністю настання страхового випадку. В якості страхової оцінки можуть бути використані дійсна вартість майна або який-небудь інший критерій (заявлена вартість, первісна вартість і т.д.). У міжнародній практиці замість терміну «страхова оцінка» застосовується термін «страхова вартість».

Страхове забезпечення – рівень страхової оцінки стосовно вартості майна, прийнятої для цілей страхування. В організації страхового забезпечення розрізняють систему пропорційної відповідальності, граничної відповідальності та систему першого ризику. Найбільш часто на практиці використовуються система пропорційної відповідальності і система ризику.

Система пропорційної відповідальності - організаційна форма страхового забезпечення. Передбачає виплату страхового відшкодування в заздалегідь фіксованій частці (пропорції). Страхове відшкодування виплачується в розмірі тієї частини збитку, у який страхова сума становить пропорцію стосовно оцінки об'єкта страхування. Наприклад, якщо страхова сума дорівнює 80% оцінки об'єкта страхування, то й страхове відшкодування складе 80% збитку. частина, Що Залишилася, збитку залишається на ризику страхувальника. Зазначена частка страхувальника в покритті збитку називається франшизой, або власним утриманням страхувальника.

Система граничної відповідальності – організаційна форма страхового забезпечення. Передбачає відшкодування збитку як різницю між заздалегідь обумовленою межею й досягнутим рівнем доходу. Якщо у зв'язку зі страховим випадком рівень доходу страхувальника виявився нижче встановленої межі, то відшкодуванню підлягає різниця між межею й фактично отриманим доходом.

Система першого ризику – організаційна форма страхового забезпечення. Передбачає виплату страхового відшкодування в розмірі фактичного збитку, але не більше, ніж заздалегідь установлена сторонами страхова сума. При цьому весь збиток у межах страхової суми компенсується повністю, а збиток понад страхову суму взагалі не відшкодовується.

Страховий тариф, або брутто-ставка – нормований, стосовно страхової суми, розмір страхових платежів. За економічним змістом - це ціна страхового ризику. Визначається в абсолютному грошовому вираженні, у відсотках або промилле від страхової суми в заздалегідь обумовленому тимчасовому інтервалі (строку страхування). При визначенні страхового тарифу до уваги можуть прийматися інші критерії (ризикові обставини), наприклад, надійність, довговічність, вогнестійкість, мореплавність і т.д. Елементами страхового тарифу є нетто-ставка й навантаження. Нетто-ставка відображає видатки страховика на виплати зі страхового фонду. Навантаження – видатки на ведення справи, тобто пов'язані з організацією страхування, а також закладену норму прибутку.

Страхова премія – оплачений страховий інтерес; плата за страховий ризик у грошовій формі. Страхову премію оплачує страхувальник і вносить страховикові відповідно до закону або договору страхування. За еконормічним змістом страхова премія це сума ціни страхового ризику й витрат страховика, пов'язаних з покриттям видатків на проведення страхування.

Строк страхування – часовий інтервал, у період якого застраховані об'єкти страхування. Може коливатися від декількох днів до значного числа років (15-25). Крім того, можливий невизначений строк страхування, що діє доти, доки одна зі сторін правовідносин не відмовиться від їхнього подальшого продовження, заздалегідь повідомивши іншу сторону про свій намір.




Переглядів: 889

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Страхова термінологія. | Основи класифікації страхування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.