Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КАЗКОТЕРАПІЯ

Термін “казкотерапія” виник у 90-ті роки. На відміну від багатьох термінів, що позначили психотерапевтичні напрями, цей термін, як видно, вітчизняний, слов’янський. У всякому випадку, англійська версія терміна “fairy tale therapy”, що означає внутрішній підрозділ бібліотерапії (терапії літературною творчістю), прийшла в СНД пізніше і не змогла конкурувати з назвою, що вже склалася. На авторство у створенні казкотерапії як окремого терапевтичного напряму претендують казкотерапевти пітерської школи: Т. Д. Зінкевич-Євстигнєєва, А. В. Гнезділов та інші.

Казкотерапія є невід’ємною частиною арт-терапії у широкому сенсі (поряд з образотворчою арт-терапією, танцювально-руховою терапією, драматерапією, музикотерапією, пісочною терапією). Об’єктом казкотерапії є особистість як індивідуально виражена психічна реальність. Предмет казкотерапії, як його визначає Т. Д. Зінкевич-Євстигнєєва, – процес виховання Внутрішньої дитини, розвитку душі, підвищення усвідомленості подій, надбання знань про закони життя та засоби соціального прояву конструктивної творчої сили.

n Казкотерапія – метод, що використовує казкову форму для інтеграції особи, розвитку творчих здібностей, розширення свідомості, вдосконалення взаємодій з навколишнім світом.

n Казкотерапія – лікування казками, спільне з клієнтом відкриття тих знань, які живуть в душі та є психотерапевтичними в даний момент.

n Казкотерапія – процес пошуку сенсу, розшифровки знань про світ та системи взаємовідносин у ньому.

n Казкотерапія – процес утворення зв’язків між казковими подіями і поведінкою в реальному житті; процес перенесення казкового сенсу до реальності.

n Казкотерапія – процес об’єктивізації проблемних ситуацій.

n Казкотерапія – процес активізації ресурсів, потенціалу особистості.

n Казкотерапія – процес покращення внутрішньої природи й навколишнього світу.

n Казкотерапія – розкриття внутрішнього та зовнішнього світу, осмислення пережитого, моделювання майбутнього, процес підбору кожному клієнту своєї особливої казки.

n Казкотерапія – це терапія середовищем, особливою казковою атмосферою, в якій можуть проявитися потенційні можливості особистості, може матеріалізуватись мрія; а головне, в ній з’являється відчуття захищеності та аромат таємниці

Метою казкотерапії-

є підведення людини до усвідомлення своєї внутрішньої сутності, своєї єдності і неповторності, до відчуття гармонії із собою і світом. У процесі казкотерапії людина навчається сприймати себе такою, якою вона є, усвідомлювати себе й інших людей, кожного, як неповторну індивідуальність. У кожній людині існує потреба у самовираженні, яка здебільшого, залишається незадоволеною, що породжує внутрішній конфлікт




Переглядів: 1317

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПОЗИТИВНА КРОС-КУЛЬТУРНА ПСИХОТЕРАПІЯ | Функції казкотерапії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.