Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Статичні конденсатори.

 

Найбільш застосовуються для компенсації реактивної потужності конденсатори. Вони випускаються на напругу 220; 380 і 660 В трифазними і на напругу 1,05; 3,15; 6,3; 10,5 кВ – однофазними. Потужність одиниці трифазних конденсаторів напругою до 1000 В складає 4-50 кВАр в залежності від напруги і габаритів. Однофазні конденсатори напругою вище 1кВ мають потужність 10-75 кВАр в одиниці.

Конденсатори включаються в мережу паралельно до електроприймачів, внаслідок чого така компенсація має назву поперечної (паралельної) на відміну від поздовжньої, при якій конденсатори вмикаються в мережу послідовно до приймачів.

При відключенні конденсатори зберігають напругу заряду, що приблизно рівна амплітуді напруги в мережі в момент відключення, що за умовами безпеки вимагає наявності розрядних пристроїв. В якості останніх при напругах до 1000 В використовуються лампи розжарювання (2х220 В в мережі 380В), а в установках вище 1000 В – трансформатори напруги.

Конденсатори складаються в комплектні конденсаторні установки (ККУ), що складаються в шафах з апаратами захисту і управління, вимірювальними пристроями і розрядним пристроєм.

Більшість ККУ призначені для групової компенсації реактивних навантажень і розміщуються в цехових мережах, якщо приміщення цехів не пожежо чи вибухонебезпечні і не мають агресивного середовища; в іншому випадку ККУ встановлюються для централізованої компенсації в електроприміщеннях.

Можлива також і індивідуальна компенсація, коли конденсатори наглухо під’єднуються до обмоток окремих електродвигунів чи трансформаторів і комутуються разом з ними. Вона може застосовуватись для електроприводів тривалого режиму і достатньої потужності. Потужність конденсаторів в такому випадку вибирається за реактивною потужністю неробочого режиму.

Комплектні установки напругою 6-10 кВ складаються з однофазних конденсаторів потужністю по 25-75 кВАр, що з’єднані в зірку. Крім шаф з кондесаторами, для групового захисту наявний вхідна шафа з запобіжниками і двома однофазними трансформаторами напруги в якості розрядного пристрою. В цій же шафі розміщується ошиновка схеми трикутника для ввімкнення конденсаторів. Ввід заживлюється кабелем від КРУ на РП (ГРП, ГПП) де встановлена апаратура захисту, управління і вимірювання.

Межею потужності доцільної до компенсації за допомогою кондесаторних установок на напрузі 6-10 кВ є приблизно 10 МВАр, при ній виникає необхідність порівняння варіантів застосування синхронного компенсатора чи конденсаторної батареї.

Поряд з великими перевагами (статичні пристрої, малі втрати) конденсатори мають наступні недоліки:

1) залежність потужності від квадрату напруги кВАр, що знижує стійкість, а при особливо поганих умовах може призвести до лавини напруги;

2) складність регулювання потужності;

3) великі розміри при потужних батареях;

4) перегрівання при підвищенні напруги і при наявності в мережі вищих гармонік, що ведуть до виходу з ладу конденсаторів.

Для захисту конденсаторів від впливу вищих гармонік використовуються спеціальні реактори.

 


Читайте також:

  1. Важкість праці: Динамічні, статичні навантаження. Напруженість праці. Увага, напруженість аналізаторних функцій, емоційна та інтелектуальна напруженість, монотонність праці.
  2. Електростатичні прилади.
  3. Електростатичні технологічні процеси і їхнє устаткування
  4. Конденсатори.
  5. Конденсатори. Електроємність конденсатора. З’єднання конденсаторів
  6. Питання. Ефекти регіональних торговельних угод. Динамічні та статичні ефекти економічної інтеграції
  7. Показники популяції: статичні, динамічні
  8. Статичні і динамічні наслідки інтеграції
  9. Статичні та динамічні ефекти економічної інтеграції.
  10. Статичні та динамічні показники зовнішнього дихання.
  11. Статичні характеристики датчиків




Переглядів: 1436

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Компенсуючі пристрої для реактивних навантажень. | Синхронні двигуни і генератори.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.