Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електростатичні технологічні процеси і їхнє устаткування

 

Електричні установки, засновані на явищі электроосмоса, застосовуються для очищення води, виділення розчинених у ній речовин, одержання питної води для населення і прісної води для промисловості.

Розглянута далі установка електроосмотичного опріснення води дозволяє очищати морську воду й одержувати з неї прісну. Установка розділена на 10—12 самостійних секцій, принципова схема однієї з який показана на мал. 19.4.

Секція розділена діафрагмами 3 (з кераміки, пергаменту, замші й ін.) на три відділення. У відділенні 6 і 8 вводять електроди2, на які подають високу напругу постійного струму. Підлягаюча очищенню вода по трубах 5 надходить у нижню частину всіх трьох відділень секції. Розчинені у воді солі дисоціюють на катіони , що рухаються до катода 8, і аніони прямуючі до анода (відділення 6). У катодному відділенні 8 вода стає лужною, а в анодному 6 — кислою і по трубах 1 виділяється з цих секцій.

Збіднена солями вода із середнього відділення 7 першої секції по трубі 4 подається в нижню частину другої секції. Після очищення в ній із середнього відділення другої секції вода надходить у нижню частину третьої секції і так послідовно через усі 10—12 секції очисного пристрою.

В міру збідніння води, що очищається солями, опір розчину поступово від секції до секції зростає. Тому до електродів секцій від джерела постійного струму підводиться напруга, яка змінюється від 55 до 220 В і збільшується від секції до секції в міру росту опору розчину. Наприклад, у електроосмічній установці для очищення води з 12 секцій на першу групу з п'яти секцій подається напруга 55 В, на другу з чотирьох секцій — 70 В, на третю з двох секцій— 110 В и на четверту з однієї секції — 220 В.

Поділ суспензійзаснований на явищі електрофорезу. Установки для проведення цього процесу використовуються в промисловості для зневоднювання каоліну при очищенні його від домішок (піриту, слюди, кварцу і т.д.). Для цієї мети забруднений каолін розмішують у воді, додають у нього рідке скло і після відстоювання видаляють грубі частки. Отриману водяну суспензію каоліну пропускають через розділову установку, принципова схема якої показана на мал. 19.5. У цій установці внаслідок явища електрофорезу тверді частки суспензії переміщаються в напрямку обертового анода 1 і осідають на фільтрувальному сукні 2, яке покриває анод. Відділена від каоліну вода іде до катода 3 і потім у злив. Відкладення каоліну накопичуються на сукні анода, яке повільно переміщається.

Поділемульсій каучуку (латексу) також засновано на явищі электрофорезу. У поміщеній в електростатичне поле емульсії каучуку частки одержують негативний заряд і в процесі электрофорезу переміщаються до анода. Осадження каучуку з емульсії проводять в установці, принциповий пристрій якої показано на мал. 19.6. У наповнену емульсією каучуку ванні 1 на валиках 3 рухається металева сітка, яка служить анодом 2. Катод 8 розташований на дні ванни. Обкладений на сітці 2 вологий каучук проходить промивання водою над ванною 4, просушується на столі 5, після чого сухий каучук 6 зрізують з металевої сітки ножем 7.

Поділсипучих сумішей в електричному полі проводять в установках, принципові схеми яких показані на мал. 19.7. Ці установки призначені для очищення насінь різних культур.

Потрапляючи з бункера-дозатора 2 у поле коронного розряду, насіння заряджаються, орієнтуються уздовж силових ліній поля і під дією сили Fэ переміщаються від коронуючого електрода 1 до осаджуючого 3 (мал. 19.7,а,б). Ступінь переміщення залежить від виду насінь і їхніх електрофізичних властивостей. Наявність цих властивостей у насінь, що очищаються, дозволило розробити зерноочисні машини камерного (а), барабанного (б) і ґратчастого (в) типів. Обробка насінь в електричному полі підвищує їхню схожість, енергію проростання, виживаність і врожайність.

Діелектричний сепаратор насінь, принципова схема якого показана на мал. 19.7, г, підключається безпосередньо до електричної мережі змінного струму. Електричне поле створюється паралельно намотаними в один шар на діелектричному барабані 9 ізольованими проводами 8. Насіння подаються на барабан тонким шаром. Електричне поле утримує насіння на поверхні барабана силою Fэ, яка залежить від їхньої діелектричної проникності. При обертанні барабана результуюча сила (Fэ-Fц, де Fц відцентрова сила) відриває насіння від барабана в різних місцях нижньої його частини, що дозволяє з однієї і тієї ж партії насінь, попередньо очищених іншим способом, виділити фракції з однорідними якісними показниками.

Принципова схема установки для фарбування металевих виробів у високовольтному електричному полі показана на мал. 19.8. На заземленому конвеєрі 1 підвішують підготовлені до фарбування виробу 2. Конвеєр рухається від входу камери до її виходу 3. Усередині камери зверху і знизу конвеєра на ізоляторах 5 підвішені рами з металевими сітками 6, з'єднаними з високовольтним випрямлячем 4 і який є коронуючим електродом. При заданій напрузі між сітками і конвеєром починається коронний розряд.

Вдмухувані пневматичним розпилювачем через сопло 8 частки фарби заряджаються в електричному полі і, перетворивши в негативні іони, рухаються до позитивно заряджених виробів (аноду). Заряджені частки падають на вироби з усіх боків і рівномірно офарбовують щільним шаром фарби всю його поверхню. У камері фарбування установлений витяжний вентилятор 7, що видаляє з камери пари розчинників і заданий склад атмосфери, що забезпечує

Електронно-іонна технологія з успіхом застосовується в сільському господарстві при обприскуванні рослин, у кабельній і гумовій промисловості для припудрювання виробів з гуми і для інших тонких операцій.

 

 


Читайте також:

  1. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  2. Безпека виробничого устаткування.
  3. Блок 1. Соціально-демографічні та міграційні процеси.
  4. Ваговимірювальне устаткування
  5. Ваговимірювальне устаткування
  6. Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.
  7. Варильне устаткування
  8. Визначення потужності різального устаткування
  9. Визначення потужності сортувально-калібрувального устаткування.
  10. Визначення потужності устаткування для очищення коренеплодів
  11. Виробнича потужність підприємства, оснащеного однотипним устаткуванням, може бути визначений за формулою
  12. Виробничий, технологічний і трудовий процеси




Переглядів: 1291

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Джерела живлення електрофільтрів і регулювання їхніх параметрів | Лекція 10. Облікові регістри

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.