Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.

Тенденції розвитку ринків європаперів.

Напрями розвитку міжнародних ринків фінансових інструментів.

Важелі впливу на процеси розвитку ринку капіталу.

ТЕНДЕНЦІЇ МІЖНАРОДНОГО РИНКУ ФІНАНСОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ: СУЧАСНИЙ СТАН І НАПРЯМИ РОЗВИТКУ

Історично склалося, що організації країн англосакської ринково орієнтованої фінансової системи з розвиненими інституційними інвесторами (пенсійні фонди, пайові інвестиційні фонди, університети, інші некомерційні організації, страхові фонди і т.д.), таких, як США, Великобританія і ін., фінансуються шляхом випуску своїх цінних паперів на фінансових ринках. У країнах, альтернативно орієнтованих на банки фінансової системи (Японія, Німеччина, Франція та ін.), організації вдаються в основному до банківського запозичення. На фінансових ринках цих країн, особливо на японських ринках, виразно намітилася тенденція самим запозичувати засоби через продаж на ринку капіталів випущених цінних паперів замість отримання позик у фінансових посередників. Цей процес називається сек’юритизацією (від англ. sесиritу — цінний папір).

Відхід від традиційної системи, наприклад японських компаній, є слідством азіатської кризи другої половини 90-х років, яка розкрила недоліки орієнтованої на банки фінансової системи. Основною причиною цієї кризи є так звані кейретсу — величезні фінансово-промислові групи з головним банком в центрі, який розподіляє дешеві ресурси не на основі ринкової конкуренції, а по критерію особистих знайомств і зв'язків, розтрачуючи таким чином сотні мільярдів доларів на нерентабельні грандіозні проекти. Завоювання частки ринку за рахунок грандіозних промислових інвестицій ставилося в пріоритет над обсягом прибутку.

Таким чином, після кризи вартість банківського запозичення підвищилася через збільшену конкуренцію компаній на ринку довгострокового фінансування, чиї проекти стали фінансуватися банками все більш відповідно до ринкових критеріїв ефективності вкладень.

Дорожчанню банківських кредитів сприяє також процес фінансового дерегулювання, що продовжується близько 20 років, і ініціюється урядами з метою розвитку місцевих фінансових ринків. Так, в результаті зняття обмеження на ринках капіталу росте вартість залучення банками депозитів в умовах, коли при відміні різних законодавчих обмежень на фінансових ринках банки вже не є монополістами і не можуть встановлювати порівняно низькі процентні ставки на депозити, що залучаються, які розглядаються як джерела кредитів. В той же час як наслідок процесу дерегулювання знижується вартість фондів, одержуваних на фінансовому ринку без посередників, звернення до яких не є єдино прийнятною альтернативою.

Ці дві тенденції зниження вартості капіталу, що залучається без посередників, і зростання вартості банківського запозичення обумовлюють розвиток сек’юритизації. Ще однією позитивною тенденцією на міжнародних ринках довгострокового фінансування є зниження вартості запозичення на основі публічного розміщення своїх цінних паперів для маловідомих компаній. Історично вони займали у банків або, як в США, розміщували облігації на приватній основі серед страхових компаній. Але зважаючи на розвиток телекомунікацій і інших технологій інформація про позичальників стала доступною не тільки спеціалізованим кредиторам. Володіючи дешевою і надійною інформацією про позичальника, інвестор вважає за краще обходити посередників в особі банків і фінансувати не тільки відомих і бездоганних позичальників.

Процеси бурхливого розвитку телекомунікацій і технологій, а також фінансового дерегулювання, в результаті якого скасовуються структури, перешкоджаючі конкуренції і захищаючі місцеві ринки, змивають відмінності між місцевими і іноземними фінансовими ринками. Глобалізація фінансових ринків приводить до безпрецедентної конкуренції між ключовими фінансовими центрами і інститутами, що сприяє подальшому зниженню витрат міжнародного фінансування. Для повернення капіталів фінансові центри, що втратили лідерство, вимушені відмовлятися від застарілих і дорогих обмежень.

Процес дерегулювання одержав додатковий імпульс в країнах, орієнтованих на банки фінансовою системою, у зв'язку з переконаністю бізнес-співтовариства і урядів, що росте, у тому, що ця система не сприяє адекватному кредитуванню малого і середнього бізнесу, який є основою зростання і інновацій.

Якщо конкуренція виступає в ролі двигуна міжнародної фінансової системи, то інновації є її паливом. Фінансові інновації дозволяють перекладати і диверсифікувати ризики. Вони також дають можливість компаніям проникати на раніше недоступні ринки і дозволяють інвесторам і емітентам обходити податкове законодавство. Компанії можуть оформити випуск цінних паперів так, щоб зайняти конкретну нішу на ринку капіталів і таким чином залучити засоби за нижчою ціною з порівняно однаковим ризиком.

У

Фінансові інновації різко збільшили мобільність міжнародного капіталу. Останній проходить через основні міжнародні фінансові центри, такі, як Лондон, Токіо і Нью-Йорк.


Читайте також:

  1. I визначення впливу окремих факторів
  2. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  3. III.Цілі розвитку особистості
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. III.Цілі розвитку особистості
  6. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  7. V Потреби та мотиви стимулюють пізнання себе та прагнення до саморозвитку.
  8. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  9. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  10. А. В. Петровський виділяє три стадії розвитку особистості в процесі соціалізації: адаптацію, індивідуалізацію і інтеграцію.
  11. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  12. АДАПТОВАНА ДО РИНКУ СИСТЕМА ФОРМУВАННЯ (НАБОРУ) ОКРЕМИХ КАТЕГОРІЙ ПЕРСОНАЛУ. ВІДБІР ТА НАЙМАННЯ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ ФІРМИ




Переглядів: 1169

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тенденції формування ринку фінансово-банківських послуг. | Напрями розвитку міжнародних ринків фінансових інструментів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.