Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Джерела живлення електрофільтрів і регулювання їхніх параметрів

Агрегати живлення електрофільтрів, їхньої схеми, конструкції блоків і способи регулювання напруги визначають надійність і ефективність процесу электроочистки газових середовищ.

До складу агрегату живлення входять регулятор напруги, який підживлює трансформатор, випрямляч і інтегратор. За принципом дії серед них розрізняють джерела струму і джерела напруги. При живленні фільтра від джерела струму (автотрансформатор, магнітний підсилювач із самонасиченням, тиристорний регулятор) струм корони практично залишається постійним, а вихідна напруга змінюється пропорційно опору навантаження. При живленні від джерела напруги (магнітний підсилювач з послідовним, рівнобіжним чи змішаним з'єднанням обмоток) струм корони сильно залежить від напруги.

Системи регулювання агрегатів живлення електрофільтрів забезпечені пристроями, які забезпечують: автоматичне регулювання напруги від Uтin до Uтах і підтримують його в межах пробивного і зниженого на задане значення; обмеження енергії, що виділяється при дугових розрядах у електрофільтрі (для запобігання оплавлення електродів), і мінімальні перерви в подачіживлення, необхідні для гасіння дуги при пробої; включення високої напруги тільки мінімального значення; можливість підвищення і зниження напруги вручну; аварійне відключення агрегату; сигналізацію справної роботи агрегату й аварійного положення.

Агрегат, показаний на мал. 19.2, складається з підвищувально-випрямляючого блоку з високовольтним перемикачем і панелі керування. Блок містить у собі високовольтний підвищувальний трансформатор Тр і високовольтний випрямляч Д, розташовані в загальному баці, заповненому трансформаторним маслом. Високовольтний трансформаторживить електрофільтр Е через випрямляч Д. Негативний полюс випрямляча з'єднаний з коронуючими електродами електрофільтра, а позитивний полюс і осаджуючі електроди заземлені. Магнітний підсилювач МУ, включений послідовно з первинною обмоткою трансформатора, дозволяє в широких межах регулювати високу напругу за рахунок зміни струму підмагнічування.

Під час роботи регулятор напруги Р, забезпечений виконавчим механізмом, за командою блоку керування БУ знижує або підвищує напругу на первинній обмотці трансформатора керування ТУ. З вторинної обмотки трансформатора керування через випрямляч Д і дроселі, що згладжують,L регульоване за значенням напруга подається в ланцюг підмагнічування магнітного підсилювача МУ, чим регулюється напруга високовольтного трансформатора Тр. При відключенні ланцюга підмагнічування напруга на високовольтному трансформаторі знижується до встановленого мінімуму.

Блок керування БУ являє собою релейно-контактну систему, що складається з контакторів, реле, а також захисної і сигнальної апаратури. Пристрій зворотного зв'язку УОС отримує імпульси від датчиків — реле напруги РН і реле струму РТ і передає в блок керування БУ для впливу на регулятор напруги Р.

Автоматичне регулювання відбувається в такий спосіб. Після подачі напруги на панель керування система автоматики приводить апаратуру агрегату в пускове положення. Напруга подається на високовольтний трансформатор Тр,і регулятор Р починає підвищувати напруга на трансформаторі керування ТУ, збільшуючи струм підмагнічування магнітного підсилювача МУ. При цьому підвищується напруга на високовольтному трансформаторі Тр і на електродах електрофільтра. Підвищення напруги продовжується до максимально можливого значення або до виникнення електричних розрядів у електрофільтрі.

При виникненні іскрових розрядів напруга на електрофільтрі автоматично різко знижується, що приводить до зниження струму. Після цього іскрові розряди припиняються. Якщо виникає стійка електрична дуга, спрацьовує максимальне струмове реле РТ, а через різке збільшення спаду напруги на магнітному підсилювачі відключається реле напруги РН. В обох випадках спрацьовує відповідне реле захисту і відключає в блоці керування контактор у ланцюзі підмагнічування магнітного підсилювача МУ Напруга на високовольтному трансформаторі знижується до мінімального значення і дуга яка виникла гасне.

При відсутності пробоїв протягом установленого часу відповідне реле включає виконавчий механізм на підвищення напруги в ланцюзі підмагнічування магнітного підсилювача до напруги пробою, після чого процес зниження і підвищення напруги повторюється.

У випадку виникнення тривалих електричних пробоїв або коротких замикань у електрофільтрі, тобто при великій кількості циклів зниження напруги, спеціальне реле відключає електроагрегат і включає світлову і звукову аварійну сигналізацію

Контроль роботи електроагрегата здійснюється за допомогою контрольно-вимірювальних приладів — вольтметра, амперметра, міліамперметра і сигнальних ламп. Спеціальні блокування служать для зв’язку роботи агрегату з технологічним процесом виробництва.

У деяких джерелах живлення електрофільтрів здійснюється екстремальне регулювання При цьому ведеться безупинний автоматичний пошук електричного режиму, що відповідає максимальному рівню середнього значення напруги на електродах фільтра. В них здійснюється ручне й автоматичне керування напругою і струмом корони від нуля до номінального значення. Система автоматичного керування забезпечує негативний зворотний зв'язок між інтенсивністю іскрових розрядів і напругою на виході джерела живлення. Інтенсивність визначається сумарною тривалістю іскрових розрядів за деякий період усереднення, тривалість якого може регулюватися. При кожній серії розрядів виробляється стрибкоподібне зниження напруги на фільтрі на 0,5—1,5 % від номінального з наступним його плавним підвищенням. Глибина зниження напруги агрегату тим більша, чим вище інтенсивність розрядів і рівень напруги перед розрядом.

У результаті на електрофільтрі існує деякий близький до оптимального динамічний рівень напруги, що змінюється в залежності від режиму його роботи.

При виникненні дугового розряду між електродами електрофільтра керуючий пристрій на 0,01—0,02 з цілком знятою напругою з електродів, а потім вона плавно відновлюється до колишнього рівня протягом 0,02—0,03 с.

При припиненні струму відбувається деіонізація дугового каналу в електрофільтрі за час порядку 0,01 с. Така швидкодія схеми відбувається внаслідок заміни магнітного підсилювача тиристорами. Схема силового ланцюга такого джерела живлення показана на мал. 19.3. Тиристорний силовий блок 3 виконує функції комутуючої апаратури і плавного регулювання напруги на вході підвищувального трансформатора.

Перетворюючі підстанції для електрофільтрів. Електроагрегати для живлення електрофільтрів встановлюють у спеціальному приміщенні — перетворюючої підстанції, що відноситься до розряду електричних установок напругою вище 1000 В. Високовольтне устаткування агрегату з механічним випрямлячем (трансформатор, механічний випрямляч і високовольтний перемикач) змонтовано в закритих металевих осередках, двері яких забезпечені механічними й електричними блокувальними пристроями.

Високовольтні трансформаторно-випрямні блоки з напівпровідниковими випрямлячами встановлені в підстанції без осередків, а при відповідному виконанні можуть бути встановлені і поза підстанціями біля електрофільтра або в цеху.

Панелі (пульти) керування розміщають поруч з осередками (блоками) або навпроти. Крім електроагрегатів у підстанції встановлюють розподільні щити, силові збірки, станції керування та інше електроустаткування установок газоочистки, а також резервні електроагрегати.

Під час роботи механічних випрямлячів внаслідок з'єднання азоту і кисню повітря під дією електричних розрядів у приміщенні для електрофільтрів утвориться значна кількість озону й оксидів азоту. Крім того, трансформатори, регулятори напруги, електродвигуни й інше електроустаткування виділяють тепло, тому в приміщеннях підстанцій необхідно встановлювати приточно-витяжну вентиляцію.

Під час перехідних процесів, які виникають при включеннях, відключеннях електричних розрядів між електродами, а також при роботі механічного випрямляча, у ланцюзі електрофільтра виникають коливання підвищеної частоти, що можуть попадати в мережу живлення і випромінюватися в навколишнє середовище. Для захисту радіо, телевізійних пристроїв і заводських електромереж від частотних впливів коливань передбачаються наступні заходи:

· лінії живлення електрофільтра, які відходять від механічного випрямляча, захищають індивідуальним опором (дроселями);

· проводка мережі, яка живить високовольтні агрегати з механічними випрямлячами, блокують конденсаторами;

· високовольтні кабелі, які йдуть від преосвітньої підстанції до електрофільтру, екранують заземленою суцільною металевою оболонкою;

· механічні випрямлячі встановлюють в екранованих кабінах;

· високовольтні шини укладають у металеві заземлені короби.

 


Читайте також:

  1. I. Доповнення до параграфу про точкову оцінку параметрів розподілу
  2. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  3. Авоматизація водорозподілу регулювання за нижнім б'єфом з обмеженням рівнів верхнього б'єфі
  4. Автоматизація водорозподілу з комбінованим регулюванням
  5. Автоматизація водорозподілу регулювання зі сталими перепадами
  6. Автоматизація водорозподілу регулюванням з перетікаючими об’ємами
  7. Автоматизація водорозподілу регулюванням за верхнім б'єфом
  8. Автоматизація водорозподілу регулюванням за нижнім б'єфом
  9. Автоматичне регулювання витрати помпових станцій
  10. Автоматичне регулювання.
  11. Автотрофне та гетеротрофне живлення
  12. Адміністративні (прямі) методи регулювання.




Переглядів: 1509

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Заряд частинки в електричному полі | Електростатичні технологічні процеси і їхнє устаткування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.