Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Безпека виробничого устаткування.

Безпека виробничого устаткування - властивість устаткування зберігати безпечний стан при виконанні заданих функцій в певних умовах впродовж встановленого часу.

Це забезпечується шляхом:

- вибору принципів дії, конструкторських схем, безпечних елементів конструкції і тому подібне;

- застосування в конструкції засобів механізації, автоматизації і дистанційного керування;

- застосування в конструкції засобів захисту;

- виконання ергономічних вимог;

- включенням вимог безпеки в технічну документацію по монтажу, експлуатації, ремонту, транспортировнию і зберіганню, що повинне забезпечувати безпеку виробничого устаткування в процесі виконання вказаних операцій при використанні його окремо або у складі комплексів і технологічних схем.

Виробниче устаткування в процесі експлуатації не повинне забруднювати викидами шкідливих речовин довкілля вище встановлених норм. Вживані в конструкції виробничого устаткування матеріали не мають бути небезпечними або шкідливими. Не допускається використання нових матеріалів або речовин, які не пройшли гігієнічної перевірки і випробувань на пожежну безпеку.

Виділення або поглинання устаткуванням тепла, вологості у виробничих приміщеннях не повинно перевищувати гранично допустимих рівнів (концентрацій) в межах робочої зони.

Конструкція устаткування повинна забезпечувати вимоги надійності - виконання певних функцій зберігаючи свої эксплутационные показники в заданих межах впродовж необхідного відрізку часу.

Виробниче устаткування при експлуатації в умовах, встановлених эксплутационной і ремонтною документацією, не повинно створювати небезпеки в результаті дії на нього вологості, сонячної радіації, механічних коливань, високих і низьких тисків і температур, агресивних речовин, вітрових навантажень, обмерзання, мікроорганізмів, грибків, комах і тому подібне

Виробниче устаткування має бути пожаро- і вибухобезпечним.

Виконання усіх вказаних вимог в повному об'ємі можливе тільки на стадії проектування виробничого устаткування. Тому усі види проектно-конструкторской документації містять вимоги охорони праці.

Розташування виробничого устаткування, початкових матеріалів, заготівель, сировини, напівфабрикатів, готової продукції і видалення відходів виробництва з приміщень і від робочих місць не має бути небезпечним для персоналу і повинно відповідати діючим нормам технологічного проектування і вимогам нормативно-технічної документації.

 

Вимоги безпеки до організації робочих місць.

Робоче місце- місце постійно або тимчасового перебування працюючих в процесі трудової діяльності.

Постійне робоче місце - місце, на якому працюючий знаходиться велику частину робочого часу (більше 50% або більше 2 годин безперервне). Якщо при цьому робота здійснюється в різних пунктах робочої зони, постійним робочим місцем вважається уся робоча зона.

Оснащення робочого місця - сукупність основних технологічних і допоміжних пристосувань, технологічного і організаційного оснащення, засобів техніки безпеки, виробничої санітарії та ін.

Організація трудового процесу на робочому місці покликана забезпечити виконання роботи з найменшими витратам часу, сприятливі умови нешкідливість і безпеку роботи, високу її культуру, ефективне використання устаткування. Від організації роботи на робочому місці залежить самопочуття працівника, його працездатність і стан здоров'я.

Планування робочих місць повинне забезпечити в час роботи зручну позу і виконання економічних, простих і послідовних рухів. Незручна робоча поза викликає додаткову фізичну втому, деформує тіло і знижує працездатність. Таким чином, для зручності роботи робоче місце і його пристосування, устаткування повинні відповідати ергономічною* якістю, т. е. відповідати антропометричним, психофізіологічним і естетичним вимогам працюючих.

Антропометрична відповідність - правильний вибір параметрів конструкції з точки зору антропометричних особливостей тіла людини.

Психофізіологічна відповідність - визначається особливостями сприйняття людини-зору, слуху, запаху, дотику.

Естетична відповідність - задоволеність людини від зорового сприйняття. З точки зору естетики (гармонійність, пропорції, колір, масштабне співвідношення) при повній відповідності робочого місця функціональному призначенню : ергономікавстановлює функціональні можливості людини в трудових процесах, для створення таких умов, які роблячи праця високопродуктивним, в той же час забезпечують працюючому необхідні зручності і зберігають його сили, здоров'я, працездатність.

Раціональне планування робочого місця включає зручне розташування знарядь праці, інструментів, матеріалів, сировини, що дозволяє економити робочий час, за рахунок зменшення числа зайвих рухів, скорочення шляху переміщення працівника і його рук, а також знижує стомлюваність і вірогідність нещасних випадків. Знаряддя праці, інструменти, сировина, готова продукція розташовуються в певному, постійно підтримуваному порядку.

Загальні принципи організації робочого місця :

- на робочому місці не повинно бути нічого зайвого; усі необхідні для роботи предмети повинні знаходитися поряд з працівником і не заважати йому;

- предмети, якими користуються частіше, розташовуються ближче, ніж ті, якими користуються рідше;

- предмети, які беруть лівою рукою, повинні знаходитися ліворуч, а ті предмети, які беруть правою рукою, повинні знаходитися справа;

- якщо використовуються обидві руки, то місце розташування пристосувань вибирається з урахуванням зручності їх узяття двома руками;

- небезпечніше, з точки зору можливості травмування працівника, устаткування повинно розташовуватися вище, ніж менш небезпечне. Проте слід враховувати, що важкі предмети під час роботи зручніше і легше опускати, ніж піднімати;

- робоче місце не повинне захаращуватися заготівлями і готовими деталями;

- організація робочого місця повинна забезпечувати огляд;

- розміщення виробничого устаткування, сировини напівфабрикатів, готової продукції і відходів у виробничих приміщеннях і на робочих місцях не повинно представляти небезпеки для персоналу.

Засоби відображення інформації мають бути розташовані в зонах інформаційного поля робочого місця з урахуванням частоти і значущості інформації, типу засобів відображення інформації, точності і швидкості спостереження і прочитування.

 

 

Контрольні питання:

1. Дати визначення поняттю «Небезпечна зона», навести приклади.

2. Які засоби відносяться до колективних засобів захисту, їх призначення?

3. Яким загальним вимогам безпеки повинне відповідати виробниче устаткування?

4. Яким загальним вимогам безпеки повинні відповідати проиводственные процеси?

5. Перерахуєте загальні принципи організації робочого місця.

 

Перелік основної і додаткової літератури:

1. Жидецький В. Ц. Основи охорони праці. - Львів: УАД - 2006 - 336

2. Кучерявий В. П. Охорона праці Навч. посібник - Львів. Оріяна -Нова, 2007 - 368 с.

3. Медведєв Э.Н., Сорокин Г. Ф. Основи охорони праці. Навчальний посібник для студентів вищих учбових закладів - Макіївка - 2005, 118 с.

 

 

Л е к ц ія 15

Тема: Безпека під час виконання навантажувально- розвантажувальних робіт і застосування вантажопідйомного устаткування.

 


Читайте також:

  1. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  2. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  3. Алкоголізм і безпека праці.
  4. Аналіз виробничого травматизму
  5. Аналіз виробничого травматизму і професійних захворювань в рослинницькому технологічному комплексі
  6. Аналіз виробничого травматизму у адміністративно-територіальних одиницях України за 2006-2009 роки
  7. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  8. Аналіз та оцінка виробничого травматизму в галузі
  9. Безпека
  10. Безпека в SNMPv3
  11. Безпека в туристичних походах
  12. Безпека в умовах кримінальної злочинності




Переглядів: 3325

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Шум, параметри звукового поля. | Дихальний апарат

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.