Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Безпека в умовах кримінальної злочинності

Харчування в умовах радіаційного забруднення.

З метою зменшення шкідливого впливу радіонуклідів на організм людини і запобігання його негативним наслідкам потрібно обмежити їх надходження в організм із навколишнього середовища. Цього можна досягти як за рахунок технологічної та кулінарної обробки, так і за рахунок застосування радіопротекторів.

Радіозахисні властивості мають білки, полі ненасичені жирні кислоти,деякі амінокислоти, тіамін, рибофлавін, складні не крохмальні вуглеводи, вітамін Р, каротин та деякі мінеральні речовини.

В умовах радіаційного забруднення особливо бажаними є сірковмісні амінокислоти – цистеїн і метіонін. Вони містяться в значних кількостях в білку молока та яєць, у бобових та вівсяній крупі, домашньому сирі, курячому м’ясі й соняшниковому насінні, а також капусті, петрушці, цибулі.

До раціону повинні входити й жири, переважно рослинні, що містять полі ненасичені жирні кислоти й антиоксиданти. Слід збільшити кількість не крохмальних вуглеводів – харчових волокон полісахаридів, пектинових речовин і зменшити споживання цукру. Оптимальна доза пектину становить 2–4 г (для дітей 1–2 г) на добу.

Необхідно дотримувати правила радіаційної безпеки й особистої гігієни, а саме:

· використовувати в їжу тільки консервовані молоко і харчові продукти, що зберігалися в закритих приміщеннях і не піддавалися радіоактивному забрудненню. Не пити молоко від корів, що продовжують пастися на забруднених полях, тому що радіоактивні речовини вже почали циркулювати по так називаних біологічних ланцюжках;

· не їсти овочі, що росли у відкритому ґрунті і були зірвані після початку надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище;

· приймати їжу тільки в закритих приміщеннях, ретельно мити руки з милом перед їжею і полоскати рот 0,5 % розчином питної соди;

· не пити воду з відкритих джерел і водопроводу після офіційного оголошення про радіаційну небезпеку, накрити колодязі плівкою чи кришками.

Формування соціального явища глобальноїзлочинності – наступна гостра соціальна проблема сучасності. У середньому кількість зареєстрованих злочинів у світі зростає щорічно приблизно на 5 %. Додатковим важливим фактором є те, що найбільш активно зростає за останнім часом кількість тяжких злочинів (убивства, насильства, грабежі й ін.).

Кишенькова крадіжка. Захист кишенькових коштів, які знаходяться в портмоне повинний починатися будинку. У портмоне залишають тільки дрібні гроші. Великі купюри відкладаються не в зовнішні кишені, а більш захищені місця, наприклад, у внутрішні кишені, що застібаються. Сучасна дійсність активізувала діяльність і фантазію кишенькових злодіїв. Так, наприклад, штучне створення товкотнечі в суспільному транспорті, на тротуарах, у магазинах є типово організованою передумовою для реалізації кишенькових крадіжок. Якщо ви відчули у своїй кишені чи сумці чужу руку, то найкращий спосіб – це відсунутися і відійти в інше місце. Якщо поруч є міліція – можна звернутися по допомогу. Але в будь-якому випадку необхідно пам'ятати, що, як правило, злодії такого класу не працюють поодинці і морально готові як до пасивного, так і до активного опору. Необхідно також пам’ятати наступне. Так як практично відновити ситуацію, при якій відбулася кишенькова крадіжка, з метою наступної заяви в міліцію, буває складно, а найчастіше і неможливо, то необхідно попередити її попередньо, у домашніх умовах.

Квартирна крадіжка. Статистика квартирних крадіжок показує, що близько 90 % квартирних злодіїв входить через двері. У зв'язку з цим основним діючим методом захисту є установка надійних міцних дверей і замків. Важливим для попередження квартирної крадіжки також є забезпечення мінімального поширення інформації про ваш намір купити чи продати дорогу річ (об'єкт). У таких випадках рекомендується діяти через надійного посередника та контактні телефони. У тій ситуації, якщо квартирна крадіжка відбулася, злодії не знайдені а майно не застраховане, те цивільним кодексом України така ситуація передбачена – тобто мається можливість відшкодування нанесеного збитку державою через суд. Однак, у зв'язку з економічним становищем України імовірність позитивного рішення цього питання невисока.

Зґвалтування. На території України в 2003 р. було зареєстровано більш 15 тис. зґвалтувань. Статистика цього виду злочинів свідчить, що в парках і скверах відбувається близько 25 % зґвалтувань, у квартирах – 35 % і 7 % – на вулицях. Як заходи і дії для попередження таких ситуацій рекомендується наступне:

· вибір безпечного шляху проходження;

· наявність засобів індивідуального захисту (балончик, електрошок і т.п.);

· готовність надання психологічного впливу (тиску) на потенційного злочинця;

· готовність надання активного фізичного опору.

У випадку негативного результату одним з варіантів відновлення душевної рівноваги потерпілої є допомога психотерапевта.

Пограбування на вулиці. Як і в попередніх випадках кращим способом захисту є попередження криміногенної ситуації. У цьому плані рекомендується попередньо розробити і запам'ятати кілька варіантів маршруту до будинку. У випадку появи небезпеки необхідно використовувати наступний із розроблених маршрутів.

Невелику суму грошей рекомендується покласти в одну з зовнішніх кишень. Важливим елементом захисту, як і у всіх випадках контакту зі злочинцями, є психологічна готовність до небезпеки такого роду. Зовні це виявляється в спокійному, упевненому поводженні, твердому кроці, ігноруванні зухвалого поводження потенційного злочинця. Якщо контакт зі злочинцем відбувся, то рекомендується не вступати в суперечку, а по першій його вимозі віддати відкладену попередньо невелику грошову суму. Другим варіантом поводження є агресивність стосовно злочинця.

 


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Абстрактна небезпека і концепція допустимого ризику.
  3. Актуальність і завдання курсу безпека життєдіяльності. 1.1. Проблема безпеки людини в сучасних умовах.
  4. Алкоголізм і безпека праці.
  5. Амністія являє собою повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності і покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочину.
  6. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
  7. Аналітична робота в умовах кризи.
  8. АТ – одна з найбільш зручних форм колективного підприємства в умовах ринкової економіки. Першим АТ вважають створену у 1602 році Голандсько –Ост - Індську компанію.
  9. Безпека
  10. Безпека в SNMPv3
  11. Безпека в туристичних походах




Переглядів: 1378

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Безпека харчування | Стан та динаміка розвитку проявів тероризму. Стратегія захисту від тероризму.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.