Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Промедикація

Підготовка операційного поля.

Підготовка хворого до екстреної операції.

Підготовка хворого до планової операції.

Кров і кровотворні органи.

Перед операцією проводять загальний аналіз крові, визначають час кровотечі та згортання крові. Перед великими операціями виконують коагулограми, тромбобластограмму. У всіх випадках необхідно проводить передопераційну корекцію загортальної системи крові. В процесі підготовки анемічних і ослаблених хворих застосовують переливання еритроцитної маси, плазми, альбуміну та ін.. компонентів крові.

Шкіряні покриви.Треба звернути увагу на наявність гнійничкових захворювань. Все що може стати джерелом ендогенної інфекції і викликати тяжкі септичні ускладнення необхідно ліквідувати. Напередодні операції хворий приймає гігієнічний душ, тяжких хворих купають або проводять вологе обтирання. Гоління волосяного покрову операційного поля проводять в день операції.

Нервово-психічна система. Важливого значення надають психологічній підготовці, яка спрямована на заспокоєння і впевненість хворого в сприятливому перерізі операції. У всіх випадках медсестра повинна дотримуватись настанов лікаря.

Необхідно слідкувати, щоб карта стаціонарного хворого (історія хвороби) в жодному випадку не потрапила до нього.

При планових операціях тривалість передопераційного періоду залежить від стану хворого і характеру операції.

В процесі підготовки проводять всебічне обстеження хворого, з’ясовують показання до операції. Передопераційний період може тривати від +2дн до 1-1.5місу тяжкохворих.

Операції виконують тільки й після корекції глюкостазу і нормалізації основних функцій внутрішніх органів. Планові операції не можна виконувати при температурі, наявності гнійних захворювань. З метою скорочення терміну передопераційної підготовки хворих у стаціонарі обстеження та санацію їх проводять амбулаторно.

План підготовки хворого до екстреної операції індивідуальний. Хворого обстежують, проводять короткий огляд, аускультацію, перкусію, ЗАК, ЗАС. Визначають групу крові, резус фактор.

Додаткові методи дослідження ЄКГ, ФГ та інші проводять за показанням. Згідно існуючим положенням усі діагностичні, організаційні і тактичні питання при наданні ургентної допомоги хворим повинні бути вирішені протягом двох-чотирьох годин. Реанімаційна допомога починається терміново, з моменту госпіталізації пацієнта.

Передопераційна підготовка у таких хворих повинна бути інтенсивною і нетривалою. Перед операцією необхідно ввести зонд у шлунок, при необхідності відсмоктати зміст і промити його. Перед цим, необхідно спорожнити сечовий міхур за допомогою катетера.

О.П. – це ділянка тіла хворого, де проводять розріз шкіри для здійснення оперативного втручання. Цю ділянку готують особливо. В день операції за 2-3год шкіру голять гострим лезом і обробляють антисептиком.

Слід пам’ятати, що при підготовці хворого до операції необхідно дотримуватись послідовності виконання гігієнічних процедур: спочатку проводять спорожнення та очищення кишечника, гігієнічний душ, заміну натільної білизни і тільки після цього готують О.П. такий порядок підготовки хворого до операції дає можливість запобігти мікробному забрудненню шкіри і зменшити ризик після операційних нагноєнь, ран.

Мета промедикації – заспокоїти хворого і покращити перебіг наркозу. Вона поділяється на вечірню (напередодні операції) і ранкову (вдень операції). На передодні операції хворому на ніч необхідно призначити транквілізатори, протигістамінні препарати, снодійні. Усі ранкові гігієнічні процедури: положення рота, чищення зубів, гоління, підготовка операційного поля заміна білизни, відвідування туалету, виконують до ранкової промедикації.

У хворих з алергічними реакціями в комплекс промедикації включають антигістамінні препарати. Найбільш часто використовують аналгезувально-седативну суміш, що складається з промедолу і атропіну.

Промедикацію необхідно проводити перед усіма великими та малими операціями, які будуть виконуватись під наркозом або іншими видами знеболювання. Безпосередньо перед

Операцією анестезіолог оглядає порожнину рота, виділяє зубні протези при потребі вставляє міхурів зонд, катетер у сечовий міхур.
Переглядів: 1089

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Показання до операції. | Тема: «Догляд за хворими в після операційному періоді».

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.033 сек.