Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Показання до операції.

Обов’язки медсестри - анестезистки.

Медсестра-анестезистка проводить медикаментозну підготовку хворих згідно з призначеннями лікаря-анестезіолога, забезпечує своєчасну доставку хворих на операцію, допомогає при наданні правильного положення його на операційному столі.

Перед операцією сестра ретельно перевіряє наркозну апаратуру, наявність в балонах кисню, закису азоту та інших необхідних для наркозу інструментів, масок, інтубаційних трубок та медикаментів.

Протягом наркозу М.А. заповнює анестезіологічну карту, в якій систематично фіксує дані про стан хворого та зміни с.с.д. і дихання (Ps, АТ, стан зіниць тощо).

С.А. виконує всі накази лікаря, після закінчення операції стежить за перевезенням хворого в палату і знаходиться коло нього до повного виходу з наркозу, виконує чи всі призначення Л.А.

С.А. повинна знати техніку маскового наркозу і провести лікування термінальних станів та реанімацію.

С.А. повинна вести облік усіх наркотичних речовин, своєчасне їх поповнення. Вона проводить чистку та дезінфекцію інструментів та апаратів для наркозу.

Тема: «Догляд за хворими в передопераційному періоді»

Поняття про передопераційний період.

Це час з моменту госпіталізації хворого в х.в. до виконання операції. Залежно від характеру захворювання він може тривати від декількох хвилин чи судин, гострий апендицит та ін. До декількох днів (пухлини шлунка, зоб, бронхоектатична хвороба).

Основною метою передопераційного періоду є проведення заходів ля зменшення ризику операції і попередження післяопераційних ускладнень.

Весь передопераційний період поділяється на:

1) Діагностичний період

Під час якого уточнюють діагноз, визначають показання до операції.

В діагностичний період вивчають також стан, резервні можливості основних органів та систем хворого, що готується до операції.

2) Період власне передопераційної підготовки.

Включає комплекс лікувальних заходів спрямованих на зменшення важкості перебігу захворювання, покращення роботи основних органів і систем, підвищення реактивності організму.

 

Залежно від характеру, терміну захворювання та стану хворого, показання до операції можуть бути:

1) життєвими (вітальними), при яких найменша відстрочка операції може привести до смерті хворого;

а) кровотеча, яка не припиняється при пошкодженнях великих судин, органів виразкової хвороби шлунка та 12-персн. кишки.

б) гострі захворювання органів черевної порожнини (апендицит, защемлена грижа, кишкова непрохідність та ін.)

в) гнійно-запальні захворювання (абсцес, флегмона, гнійний мастит). Відстрочення операції у цих хворих може привести до розвитку сепсису.

2) абсолютними, що виникають у хворих, у яких неможливо замінити операцію іншими методами лікування, а її тривале відстрочення може привести до загрозливого для життя стану. До таких показань відносяться, механічна жовтяниця, стеноз вихідного відділу шлунка, злоякісні захворювання та ін. таких хворих оперують після відповідної підготовки через декілька днів з моменту госпіталізації.

3) відносними, що можуть виникнути у хворих з тривалими захворюваннями у яких можна використовувати інші методи лікування, такі захворювання не становлять загрози для життя хворих (варикозне розширення вен нижніх кінцівок, неускладнені грижі живота доброякісні пухлини, геморой та ін.)

Підготовку хворого до операції здійснюють спільно з хірургом, анестезіологом, терапевтом та з допомогою медичної сестри.

 

Передопераційна підготовка хворих.

Підготовку хворого до операції проводять залежно від характеру захворювання, стану хворого та припустимого об’єму операції.

Важливе значення в підготовці хворого до операції має визначення стану С.С. системи. При обстеженні С.С.С. виявляють її чи інші захворювання. У всіх хворих вимірюють А.Т.

( в особливо важких випадках і венозний тиск), Ps, ЄКГ, УЗІ серця.

Органи дихання.При обстеженні виключають гострі запальні захворювання дихальних шляхів. Важливе значення має спірографія та визначення ЖЕЛ (життєвої ломкості легень) ФГ або Ro обстеження органів грудної клітки. Хворі з гнійними процесами легень потребують спеціальної підготовки органів дихання для затихання запального процесу.

Органи травлення.У цей період важливе значення приділяють стану ротової порожнини: проводять санацію каріозних зубів, запальних процесів ясен, язика, проводять медикаментозне лікування. У тих випадках, коли операція буде проходити під запальні, знеболюванні, необхідно визначити функцію печінки (білірубін, запальний білок, АлТ, АсТ, лужку фосфатазу та ін.)

Сечовидільна система. У всіх хворих перед операцією виконують загальний аналіз сечі. При наявності змін проводять пробу Зимницького. У жінок перед операцією проводять гінекологічне обстеження. При наявності менсис оперативне втручання відкладають у зв’язку з гормональними змінами, підвищеним фібринолізом і кровоточивістю тканин під час і після операції.

 


Читайте також:

  1. Банк і його операції. Правова природа банківської діяльності
  2. Біржові операції.
  3. Біржові операції. Котирування цін на біржі
  4. Валютні операції.
  5. Валютні ринки та валютні операції.
  6. Догляд.Хворі легкими формами можуть лікуватися вдома, але якщо забезпечується лабораторне обстеження. Показання до госпіталізації
  7. Методи дослідження операції.
  8. Напір і тиск насоса за показаннями приладів
  9. Операції різниці (віднімання) множин та основні властивості (закони) цієї операції.
  10. Операція об’єднання (додавання) множин та основні властивості (закони) цієї операції.
  11. Операція перетину множин та основні властивості (закони) цієї операції.
  12. Перикардити. Мітральний стеноз. Показання та протипоказання до пересадки серця. Умови зберігання донорського серця та його транспортування.




Переглядів: 1317

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перидуральна анестезія. | Промедикація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.