Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Участь сторони захисту у касаційному оскарженні.

Підготовка до касаційного оскарження.

Участь в апеляційній інстанції.

 

Під час попереднього розгляду справи суд має право витребувати додаткові докази і за необхідністю цим правом слід скористатись.

Апеляційний розгляд кримінальної справи проходить у межах апеляції. Суттєві моменти у поясненнях учасників процесу слід записувати у свій зошит. Під час проведення судового слідства у своїй промові захиснику слід послідовно та аргументовано доводити обставини по кожному пункту, зазначені ним в апеляційній скарзі, цитуючи при цьому окремі дані із матеріалів справи з посиланням на аркуші справи.

Так наприклад, при обґрунтуванні однобічності або неповноти дізнання, досудового чи судового слідства необхідно зазначити, що згідно з матеріалами справи у томі 1 – му, арк. справи № 58 є клопотання про виклик та допит свідка Петрова І.Л., якому відомі обставини, що стосуються вчиненого злочину. Однак цей свідок не був викликаний та допитаний під час досудового розслідування. Незважаючи на заявлення підзахисним про це повторного клопотання арк. справи № 246 том 2, після виконання вимог ст. 218 КПК / ознайомлення з матеріалами справи/ його, свідка, також не булу допитано. Аналогічно вирішується питання і щодо звернення уваги суду щодо не витребування необхідних документів для повного встановлення обставин справи.

Аргументуючи наявність істотних порушень кримінально – процесуального законодавства, наприклад, при обґрунтуванні порушення права на захист обвинуваченого, в подальшому доцільно поставити уточнюючи запитання підзахисному.

Але бажано, не тільки спиратись на доводи зазначені в апеляційній скарги, а й розвивати їх, звертати увагу суду на наслідки тих чи інших порушень законодавства, акцентуючи увагу при цьому на взаємозв’язках обставин між собою в судових дебатах.

Щодо касаційного оскарження слід зазначити, що має має спільні риси але маються і відмінності. До яких належать:

1) Строки оскарження 1 місяць та 6 місяців, щодо рішень судів, які вступили в законну силу. Ст. 386 КПК

2) Порядок оскарження передбачаєподачу скарги в суд касаційної інстанції, по рішенням які вступили в законну силу ( місцевих судів) а всі інші Апеляціного суду через суд який рогзлядав справу. Ст 386 КПК.

3) Зменшення підстав оскарження, а саме відсутня підстава щодо однобічності або неповноти дізнання, досудового слідства чи судового розгляду. Ст. 398 КПК.

4) Виклик до суду засудженого за клопотанням. А в разі потреби для дачі пояснень і інших осіб.

5) Існування заборони щодо погіршення стану засудженного, в частині призначенного покарання. Ст. 397 КПК

 

Підзахисному слід роз’яснити повноваження касаційної інстанції.

Згідно з положеннями ст. 395 КПК України -Касаційний суд перевіряє законність та обгрунтованість судового рішення за наявними в справі і додатково поданими матеріалами в тій частині, в якій воно було оскаржене. Суд касаційної інстанції вправі вийти за межі касаційних вимог, якщо цим не погіршується становище засудженого чи виправданого.Якщо задоволення скарги чи подання дає підстави для прийняття рішення на користь інших засуджених, від яких не надійшли скарги або щодо яких не внесено подання, касаційний суд зобов’язаний прийняти таке рішення.

Згідно зі ст. 396. У результаті касаційного розгляду справи суд приймає одне з таких рішень:

1) залишає вирок, постанову чи ухвалу без зміни, а касаційні скарги чи подання — без задоволення;

2) скасовує вирок, постанову чи ухвалу і направляє справу на нове розслідування або новий судовий або апеляційний розгляд;

3) скасовує вирок, постанову чи ухвалу і закриває справу;

4) змінює вирок, постанову чи ухвалу. У разі відкликання касаційних скарг чи подання касаційний суд виносить ухвалу про закриття касаційного провадження, якщо іншими учасниками судового розгляду рішення не було

оскаржене в касаційному порядку.

Підготовка касаційної скарги на судові рішення має спільні риси з підготовкою до подання апеляційної скарги. У разі заявлення, необхідно вивчити касаційне подання прокурора та касаційні скарги інших учасників. Заявлення клопотання про участь засудженого у касаційній перевірці судових рішень. Підготовити та подати новідокументи на розгляд касаційного суду, згідно зі ст. 393. /Прийняття касаційним судом нових матеріалів/.

Особливістю складання касаційної скарги є те, що в ній слід зазначити: 1) помилки та упущення допущені під час проведення досудового розлідування;

2) помилки та упущення допущені під час судового розгляду по першій інстанції

3) помилки та упущення допущені під час під час перевірки кримінальної справи у стадіїї апеляційного провадження.

4) Наголос слід зробити не тільки на помилках, а й на наслідках цих помилок, які призводили до порущення прав підзахисного.

5) Звернути увагу касаційного суду на відмови або часткові відмови в задоволенні клопотань заявлених захисником, підзахисним або іншими учасниками процесу.

На ствердження або спростування доводів, викладених у касаційній скарзі, особи, що їх подали, мають право подати до касаційного суду документи, яких не було в справі.

Нові матеріали не можуть отримуватися шляхом проведення слідчих дій. Особа, яка подала нові матеріали, повинна вказати, яким шляхом вони були одержані та яке значення вони мають для вирішення справи. Якщо є ускладнення в отриманні додаткових матеріалів захисником то нові матеріали можуть бути витребувані також касаційним судом.

В процесі розгляду касаційної скарги слід наполегливо доводити тези зазначені у касаційній скарзі за аналогією з діями в апеляційній інстанції. Однак особливу увагу слід звернути на ті обставини, що суд апеляційної інстанції мав можливість виправити помилки суду першої інстанції, але цього не зробив і тому порушення допушені на попередніх стадіях кримінального судочинства залишились невиправленними у справі. Під час розгляду слід доводити необхідність скасування або зміни рішення на користь підзахисного.

 

 

Ст. викладач кафедри

Кримінально-правових дисциплін О.І. Колесніков

 

 


Читайте також:

  1. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  2. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  3. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  4. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  5. Акустичні засоби|кошти| захисту
  6. Базові напрями організації захисту інформації ІКСМ.
  7. Банк (філія) - учасник СЕП не має права передавати засоби захисту інформації іншій установі.
  8. Варіантів захисту підсудного
  9. Вибір засобів забезпечення безпеки даних і інформаційного захисту
  10. Вивчення стороною захисту матеріалів кримінальної справи після закінчення досудового слідства.
  11. Видача працівникам спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту
  12. Використання засобів індивідуального захисту




Переглядів: 733

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Неотомізм | Мілітаризація Японії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.