Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електротравми.

Виникають найчастіше в побутових умовах або на виробництві при порушенні техніки безпеки. Рідше трапляються ураження блискавкою.

Проходження електричного струму в організмі, спричинює загальні і місцеві зміни.

Ураження виникають тоді, коли потерпілий опиняється в електричному колі і струм проходить через нього в землю, а також при дії індукційного струму. Тяжкість ураження залежить від величини напруги струму, віку потерпілого, стану організму. Мають значення також різна опірність тканин і навколишнє середовище. Так електричний струм добре пропускають вологі тканини гірше суха шкіра.

Небезпечним для життя є струм силою понад 100мА і напругою 110В, який викликає фібриляцію серця. Однак при низькому опорі тіла, особливо при контакті з грудною клітиною, небезпечні ускладнення можуть бути й при змінному струмені з напругою 36-65В.

При уражені струмами великої напруги найчастіше спочатку спиняється дихання, а потім настає спинення серця. Період клінічної смерті при електротравмі триває близько 8-101.

Загальні зміни виникають у результаті ураження ЦНС і характеризуються різним ступенем порушення дихання серцево-судинної діяльності та підвищенням тонусу м’язів. У зв’язку з тонічним скороченням мускулатури потерпілий не може самостійно відірватися від джерела струму.

При тяжкій електротравмі відмічаються втрата свідомості, спинення дихання, серцевої діяльності, настає смерть від паралічу серця. Іноді спостерігається так звана «мнима смерть», коли в наслідок глибокого пригнічення функції Н.С. дихання і серцевої діяльності Рs не промацується, дихання не прослуховується, але збережене серцебиття.

Місцеві зміни характеризуються появою електроміток у вигляді жовто-бурих плям.

При великій силі струму виникають глибокі кратероподібні опіки і тяжкі ураження тканин, при стиканні з вольтовою дугою-обуглювання.

Під впливом електричного струму відбувається електроліз тканин внаслідок чого вмістах входу з’являється пари і газ, у кістках плавляться фосфати з утворенням так званих перлин. Можливі тяжкі розшарування й розриви тканин.

Перша допомога. Треба насамперед припинити дію електроструму на потерпілого. Робити це потрібно швидко але обережно з допомогою предметів, які не проводять струм.

Якщо стан хворого тяжкий вводять серцеві засоби, застосовують ШВЛ. При спиненні серцевої діяльності роблять непрямий масаж серця. Відновлення самостійного дихання, звужені зіниці, при відсутності Рs свідчить про фібриляцію серця. В цих випадках серцеву діяльність можна відновити дефібриляцією. Подальше лікування в Р.В.

 




Переглядів: 725

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вимірювання площі опіку. | ВІДМОРОЖЕННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.