Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Порядок стягнення аліментів

Стягнення аліментів є одним з найбільш значущих у соціальному плані видів виконавчого провадження. Значимість стягнення аліментів для виконавчого провадження взагалі підкреслює й те, що питома вага цієї категорії виконавчих документів становить 8-10% від загальної кількості виконавчих документів, що перебувають в теперішній час на виконанні органів ДВС України.

Особливістю виконання цієї категорії документів є й те, що всі вони допускаються судом до негайного виконання, тобто, державний виконавець має відкрити виконавче провадження не пізніше наступного дня після отримання виконавчого документа та приступити до здійснення виконавчих дій не пізніше 5 днів після відкриття виконавчого провадження. Строки здійснення виконавчого провадження часто обраховуються роками, оскільки державний виконавець має здійснювати за ним виконавчі дії до закінчення строку, передбаченого самим рішенням суду (до повноліття дитини або до закінчення іншого терміну).

До того ж, у разі, якщо за виконавчим документом про стягнення аліментів, за яким закінчився строк примусового виконання, є наявною несплачена заборгованість за аліментами, то закінченню провадження підлягає лише тоді, коли така заборгованість буде стягнута державним виконавцем, виходячи зі змісту статті 194 Сімейного кодексу України.

У разі неможливості стягнення аліментів із заробітної плати чи інших доходів боржника протягом трьох місяців підряд (за будь-яких причин - у разі ухиляння останнього від виплат або через його тимчасову непрацездатність тощо), якщо боржник не працює і не одержує доходів, стягнення звертається на майно боржника.

Розмір заборгованості за аліментами визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення виходячи з фактичного заробітку (доходів), одержаного боржником за час, протягом якого стягнення не провадилося, або одержуваного ним на момент визначення заборгованості у твердій грошовій сумі або у відсотковому відношенні. Якщо боржник в цей період не працював, заборгованість визначається виходячи з середньої заробітної плати для даної місцевості. Дані про розмір середньої заробітної плати для даної місцевості мають щомісяця витребовуватися державним виконавцем в місцевих органах статистики.

Державний виконавець у разі надходження виконавчого документа повинен підрахувати розмір заборгованості за аліментами і повідомити про нього стягувача і боржника.

З осіб, зобов'язаних сплачувати аліменти, у разі виїзду їх для постійного проживання у країни, з якими Україна не має договорів про надання правової допомоги, стягнення аліментів провадиться на час виїзду за рішенням суду за весь період до досягнення дитиною повноліття.

З осіб, які працюють за контрактами в іноземних державах і одержують заробітну плату тільки за кордоном, аліменти стягуються в порядку та розмірах, передбачених законом.

Після закінчення передбаченого законом строку для стягнення аліментів власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, який провадив стягнення, повертає виконавчий документ до відділу державної виконавчої служби з відміткою щодо повного перерахування стягувачу утриманих сум аліментів. У разі коли утримані суми аліментів стягувачу не перераховані, державний виконавець письмово повідомляє стягувача про розмір заборгованості та роз'яснює йому право на звернення до суду з позовною заявою до особи, з вини якої утворилася заборгованість за аліментами.

За наявності спору питання про розмір заборгованості за аліментами вирішується за заявою заінтересованої особи судом.

Державний виконавець зобов'язаний здійснювати систематичний контроль за правильним і своєчасним відрахуванням утриманих сум аліментів стягувачам, здійснюючи періодичні перевірки бухгалтерій підприємств, установ та організацій, в яких працюють боржники. За наслідками таких перевірок державний виконавець складає відповідний акт (довідку перевірки).

 


Читайте також:

  1. The peace – порядок
  2. А.1. Порядок Magnoliales - магнолієцвіті
  3. Адміністративний арешт як вид адміністративного стягнення
  4. Адміністративні правопорушення та адміністративні стягнення.
  5. Адміністративні стягнення.
  6. Антидоти і порядок їхнього використання. Само і взаємодопомога при ураженні ОР.
  7. Атестація аудиторів та порядок скасування атестата
  8. База оподаткування, ставки податку та порядок обчислення.
  9. Безспірне стягнення та безакцептне списання коштів
  10. Верховна Рада України: структура, функції, порядок формування та взаємодії з іншими органами влади.
  11. Видворення за межі України як захід адміністративного стягнення
  12. Види банківських рахунків та порядок їх відкриття в установах банку




Переглядів: 600

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Звернення стягнення на заробітну плату та інші доходи боржника | Виконання рішень у немайнових спорах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.