Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оболонки

Екран

 

Для захисту кіл кабелів у пластмасовій і сталевій оболонках від зовнішніх електромагнітних впливів поверх поясної ізоляції накладається стрічковий екран.

У випадку алюмінієвої і свинцевої оболонок функції екрана виконують самі оболонки, оскільки мають істотно меншими в порівнянні зі сталевою оболонкою електричними опорами: алюмінієва – завдяки високій електропровідності матеріалу, свинцева – унаслідок своєї великої товщини.

Екран може бути виконаний з м'якої мідної чи алюмінієвої стрічки. Остання, менш дефіцитна, переважніше. Екран накладається на сердечник спірально чи подовжньо; цей спосіб більш технологічний, тому що не зв'язаний з обертальним рухом. При спіральному накладенні суміжні витки стрічки перекриваються по ширині на 10...15%. Подовжній екран може бути гладким чи гофрованим. Гофрований екран значно більш стійок до багаторазових вигинів, але на нього витрачається матеріалу на 10...15% більше, ніж на гладкий. Висота гофри 0,8...1,0 мм.

У вітчизняній практиці застосовується алюмінієвий екран.

 

Оболонка – це неперервна металева чи неметалічна трубка, розташована поверх сердечника з поясною ізоляцією (і екраном, якщо мається) і призначена для захисту ізольованих жил від вологи й інших зовнішніх впливів. Класифікація сучасних типів оболонок наведена на рис. 4.1.

Рис. 4.1 – Типи оболонок міських телефонних кабелів

Металеві оболонки

Свинцева оболонка кабелів зв'язку виготовляється зі свинцево-сурм'янистого сплаву. Основні достоїнства свинцю – технологічність (легко пресується, паяється). Недоліки – дефіцитність і велика щільність.

Достоїнства свинцевої оболонки – гнучкість, корозійна стійкість, задовільні параметри екранування. Недоліки – велика маса, мала вібростійкість, нестійкість до багаторазових вигинів, мала міцність на розтягання і стиск.

Сталева гофрована оболонка, що служить замінником свинцевої, має значно більшу вібростійкість і міцність на розтягання і на стиск. Завдяки цьому вона в кілька разів тонше свинцевої має меншу масу і може виконувати функції двох конструктивних елементів кабелю: герметичної металевої оболонки, що захищає сердечник кабелю від вологи, і сталевої стрічкової броні, що захищає кабель від механічних впливів. Тому кабелі в сталевій оболонці можуть застосовуватися замість неброньованих і броньованих кабелів у свинцевій оболонці марок ТГ і ТБ, а також кабелів у поліетиленовій оболонці з захисним покривом типу Б и т.п.

Основні недоліки сталевої оболонки і заходи для їхнього усунення наступні:
Недоліки Заходи для їхнього усунення

Слабка захисна дія від зовнішніх Накладення поверх поясної ізоляції сердечни-
електромагнітних впливів ка, під оболонкою, алюмінієвого екрана

Мала гнучкість і нестійкість до багато- Гофрирування сталевої стрічки чи оболонки кратних вигинів

Сильна схильність корозії Покриття оболонки антикорозійним компа-

ундом і поліетиленовим шлангом

Алюмінієва оболонка. Головне її призначення – захист кабелів, що прокладаються в зонах впливу сильних електромагнітних полів: поблизу ліній електропередачі (ЛЕП), електрифікованих залізниць, що заземлює контуру енергоустановок, могутніх радіостанцій і т.п. Значна електропровідність алюмінію забезпечує більш високі властивості алюмінієвої оболонки, що екранують, від зовнішніх електромагнітних впливів у порівнянні з іншими металевими оболонками.

Пластмасові оболонки

Пластмасові оболонки — переважно поліетиленові й алюмополіетиленові, а в окремих випадках полівінілхлоридні – є основними замінниками свинцевої.


Читайте також:

  1. I. Оболонки та підоболонкові порожнини головного мозку
  2. А. Оболонки очного яблука
  3. Рак слизової оболонки дна порожнини рота




Переглядів: 794

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СВАРКА МЕТАЛЛОВ И СПЛАВОВ | Види корозії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.