Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Професійно-прикладний напрям.

 

У основний період трудової діяльності людини, зростає роль прикладного використання засобів фізичної культури в сфері праці, а також для оптимізації працездатності у позаробочий час. Вже зазначалося, що впровадження фізичної культури в наукову організацію праці і в побут трудящих має серйозне соціально-економічне значення, оскільки в результаті істотно зменшуються втрати робочого часу по хворобі, зростає продуктивність праці, забезпечується творче довголіття працівників. Створюючи умови для розвитку професійно-прикладних форм фізичної культури, суспільство переслідує, зрозуміло, не тільки економічні, але і оздоровчі цілі. У процесі професійно-прикладного використання фізичної культури вирішуються як задачі підвищення працездатності, так і задачі зміцнення здоров'я, профілактики професійних захворювань, попередження травматизму, поліпшення загального фізичного і емоційного стану людини.

Значення направленого використання засобів фізичної культури безпосередньо у сфері праці і в зв'язку з трудовою діяльністю зумовлено головним чином наступним:

1. Багато сучасних видів праці характеризуються гіподинамією (обмеженою руховою активністю) або відносно односторонніми вимогами до функціональних можливостей організму. Засоби фізичної культури дозволяють попередити небажані відхилення в фізичному розвитку, які можуть виникнути внаслідок даних особливостей праці.

2. У сучасному виробництві поки ще не виключені умови, що створюють можливість професійних захворювань і травм. Засоби фізичної культури дозволяють істотно зменшити їх імовірність.

3. Будь-який трудовий процес має фазу впрацювання, а при досить великій тривалості і напруженості фазу зниження працездатності. Виробнича гімнастика та інші засоби фізичної культури прискорюють впрацювання, зменшують або виключають падіння робочої продуктивності.

4. Ряд видів праці вимагає спеціальної фізичної підготовленості, яка може бути забезпечена лише специфічними засобами і методами фізичного виховання.

5. Очевидно, немає такого виду трудової діяльності, успішність якої (хоч би опосередковано) не залежала від загальної фізичної підготовленості і міцного здоров'я, що набувається внаслідок раціонального використання засобів фізичної культури.

Спираючись на дані професіограми, фахівці визначають задачі, засоби і методи професійно-прикладної фізичної підготовки (якщо вона необхідна), рекомендують доцільну корективу в загальній фізичній підготовці і форми направленого використання засобів фізичної культури безпосередньо в організації праці.

Загальна фізична підготовка створює передумови успішного виконання різноманітними трудовими функціями. Загальна фізична підготовка може мати в залежності від характеру професії ті або інші особливості (наприклад, включати спеціальні вправи для профілактики або виправлення професійної однобічності в розвитку рухового апарату, порушень постави тощо. Прикладно-трудовий аспект може бути виражений і в заняттях спортом (так в ДСТ, що об'єднують працівників морського і річкового флоту, широко культивуються водні види спорту, серед працівників повітряного флоту особливо популярні планерний, парашутний, авіамодельний спорт тощо). У тих випадках, коли вибрана професія висуває специфічні вимоги до фізичних і пов'язаних з ними здібностей, рухових умінь і навичок людини, організується професійно-прикладна фізична підготовка з усіма властивими їй особливостями.

Безпосередньо в сфері праці застосовується виробнича гімнастика. Комплекси її створені з урахуванням особливостей основних груп професій. Найбільш поширеними формами виробничої гімнастики є ввідна гімнастика і фізкультурна пауза.

 


Читайте також:

  1. Масовий оздоровчо-рекреативний напрям.
  2. Нова історична школа та соціальний напрям.
  3. Психологічний напрям. Олександр Опанасович Потебня
  4. Соціологічний напрям. Лінгвістична концепція Фердинанда де Соссюра




Переглядів: 772

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Цілі та стратегія управління процесом фізичного виховання дорослих | Особливості розвитку рухових якостей в старшому віці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.