Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



II. Ріст репродуктивних бруньок

Бр1 - поява на пагонах бруньок відновлення у вигляді зелених сферичних утворень.

Фазу відмічають за появою в пазухах листків або на кінцях пагонів поточного року бруньок, що формуються і мають вигляд дрібних зелених сферичних структур.

У деревних рослин із "зануреними бруньками" бруньки, що формуються, сховані в піхвах черешків листків. Тому для спостережень за розвитком бруньок у рослин цієї біологічної групи необхідно попередньо обривати листки з черешками. При цьому фази Бр і Бр відмічають окремо для пазушних (аксилярних –Бр1а, Бр2 а) і термінальних (Бр1т, Бр2 т) бруньок. Початок фаз Бр1 а, Бр2 а беруть по базальній (нижній) частині пагона, а закінчення 5Бр1 а, 5Бр2 а - по верхній частині.

Бр2 - зкорковіння зовнішніх брунькових лусок.

Початок відмічається появою перших бруньок, що мають цілком зкорковілі зовнішні луски (хоч би з зовнішньої сторони) і форму, колір та розміри, що відповідають даному виду рослин.

Спостереження над генеративними бруньками на цьому етапі ведуться лише в тому випадку, коли в стані спокою вони чітко відрізняються від бруньок вегетативних.

Цо (♀,♂) -репродуктивні бруньки в стані "спокою" - ознаки росту відсутні.

Ц1 (♀,♂) - набухання репродуктивних бруньок. У видів, бруньки яких вкриті лусками, або лускоподібними листочками (свидина, гордовина), терміни набухання встановлюють, керуючись ознаками, вказаними для вегетативних бруньок.

Настання фази у верб відмічають по скиданню брунькової луски (ковпачка), в результаті чого на пагонах формуються позбавлені лусок суцвіття, що мають вид пухнастих "котиків".

Початок росту голих бруньок, що мають вид сережок, визначають за розходженням приквіткових лусок і появі між їх краями світлих смужок. У голобрунькових хвойних відмічають тільки ріст чоловічих квіткових бруньок - за їх інтенсивним пожовтінням.

Квіткові бруньки частіше від вегетативних бувають спровокованими до росту різними метеорологічними умовами. Тому спостереження за ними починаються вже в другій половині вегетативного сезону.

Ц2(♀,♂) - розкривання репродуктивних бруньок. Фазу встановлюють за появою з-під внутрішніх брунькових лусок верхівок зачаткових суцвіть, поодиноких квіток, а в голонасінних - мікро- і мегастробілів. Фазу не відмічають у "голих" генеративних пагонів, а також у верб, у яких Ц1 і Ц2 співпадають.

Фенофази Ц2 нема і у тих деревних рослин, в котрих бутони квіток виявляються лише в період позабрунькового формування пагонів. Іншими словами, Фазу Ц2 не фіксують у деревних рослин, що цвітуть в середині - другій половині Вегетативного періоду (тобто у мезантів і метантів).

Ц3(♀,♂) - бутонізація (для голонасінних - відособлення на пагонах мікро- і мегастробілів).

У голонасінних відмічають початок, коли стробіли цілком звільнилися від ' брунькових лусок і за формою та розмірами вже близькі до "квітучих".

У деревних покритонасінних початок фази реєструють в той день, коли в суцвіттях або на пагонах спостерігають відособлення бутонів, тобто квіток із закритою оцвітиною; пиляки ще не пилять.

Для іматочкових квіток представників родин багрянникових, березових та вербових фазу Ц3 не відмічають.


Читайте також:

  1. ПҐ - набухання бруньок




Переглядів: 1257

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Л2 - завершення росту і визрівання листків. | Пл4 — опадання спілих плодів та насіння, шишок з насінням або розсіювання насіння чи поїдання їх тваринами в кронах.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.