МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Фонд соціального захисту інвалідівФонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Правовий статус визначається Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами зумовленими народженням та похованням”. Кошти цього фонду спрямовуються на: - виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологам, допомоги при народженні дитини, допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, допомоги на поховання; - на фінансування санаторно-курортного лікування та оздоровлення застрахованих та членів їх сімей; - забезпечення поточної діяльності та утримання органів фонду.
До не страхових соціальних фондів відносять: 1. Фонд для здійснення заходів ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення 2. Фонд соціального захисту інвалідів. Чорнобильський фонд. Його правовий статус визначається законом “Про формування, порядок надходження і використання коштів фонду для здійснення заходів ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення ” (10.02.2000) та Порядком використання коштів фонд для здійснення заходів ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, затв. Постановою КМУ від 20.06.2000. Фонд утворюється у складі державного бюджету. Розпорядником коштів є Міністерство з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від Чорнобильської катастрофи. Кошти витрачаються виключно на фінансування заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, що передбачені законами “Про статус та соціальний захист громадян ,які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” і “Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи”. Є урядовим органом державного управління у складі Міністерства праці та підпорядковується йому. Положення про фонд соціального захисту інвалідів, затв. Пост. КМУ від 26.09.2002р. Повноваження: - здійснення заходів щодо реабілітації інвалідів (соціальної, трудової, професійної, спортивної) - здійснює реєстрацію у територіальних відділеннях фонду юридичної особи, на яких працює більше 15 осіб та одержує від них звітність про зайнятість та працевлаштування інвалідів - та інші. Фонд фінансується за рахунок державного бюджету, але в межах коштів, передбачених на утримання Мінпраці.
Територіальні центри соціального обслуговуваннястворюються і функціонують на підставі типового положення про територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян. Це спеціалізована державна установа, що надає послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам та іншим соціально незахищеним громадянам вдома, на умовах стаціонарного, тимчасового та денного перебування, які спрямовані на підтримання їх життєдіяльності та соціальної активності. До складу територіального центру можуть входити такі структурні підрозділи (не менше двох): - відділенні соціальної допомоги вдома, в тому числі і спеціалізовані – для обслуговування інвалідів з порушенням рухової активності, сліпих, глухих (створюються для обслуговування не менше 80 осіб); - відділення організації надання грошової та натуральної адресної допомоги малозабезпеченим непрацездатним громадянам (створюється при кількості не менше 500 малозабезпечених непрацездатних громадян, що потребують, за актами обстеження матеріально-побутових умов проживання, грошової та натуральної допомог); - відділення соціально-побутової реабілітації (створюється для забезпечення не менше 30 відвідань в день з метою проведення соціально-оздоровчих заходів, консультацій лікарів та спеціалістів, дозвілля); - відділення медико-соціальної реабілітації (створюється при кількості 50 відвідань в день або 25 ліжко-місць для проведення медико-соціальної реабілітації); - стаціонарне відділення для постійного або тимчасового проживання (створюються в разі наявності не менше 10 одиноких непрацездатних громадян ,які потребують постійного стороннього догляду); - лікувально-виробничі майстерні, спеціальні цехи, підсобні господарства - госпрозрахункові; - їдальні, магазини – госпрозрахункові; Територіальний центр утримується за рахунок коштів, що виділяються із місцевих бюджетів, прибутків від діяльності структурних підрозділів, внесків благодійні організації, пожертвувань. Послуги, які надають: - придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів за рахунок громадян, приготування їжі, доставка гарячих обідів, годування; - виклик лікарі, придбання та доставка медикаментів, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я , госпіталізація, консультування у лікарів та ін. спеціалістів; - допомога у прибиранні приміщення, прання білизни; - оформлення документів на отримання житлових субсидій, оплата платежів і т.д.
Читайте також:
|
||||||||
|