Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Продавлювання і горизонтального буріння

На вулицях і площах з інтенсивним рухом міського транспорту, в місцях перетину трамвайних ліній, автомобільних доріг і залізниць, а також в незабудованих районах міста на великих глибинах (більше 5 м) слід застосовувати закриті (безтраншейні) способи прокладання трубопроводу.

Нині застосовують чотири способи безтраншейного прокладання підземних мереж. В залежності від способу проведення робіт розрізняють:

- проходку щитами;

- протискання;

- прокол;

- горизонтальне буріння.

Роботам при безтраншейному способі прокладання підземних мереж передують геологічні та геодезичні дослідження, а також розробка проектно-кошторисних матеріалів і ретельна горизонтальна та вертикальна розбивка на місці згідно із затвердженим проектом.

Проколом називається такий спосіб проходки, коли отвір для труби утворюється за рахунок радіального ущільнення ґрунту без його розробки.

Способом проколу можна прокладати труби діаметром до 500 мм в ґрунтах, яким властива стискуваність (глини, суглинки). Довжина проходки 30 – 40 м, а для труб малих діаметрів (150 – 200 мм) з урахуванням поздовжнього згинання труб – 20 – 25 м. Швидкість проходки при використанні потужних гідравлічних домкратів складає 2 – 3 м/год.

Проколювання може виконуватися за допомогою домкратів (рис. 35), тракторів, важелів та інших механізмів, здатних розвивати зусилля від 25 до 300 тс.

Рис.35. Установка для прокладки трубопроводу методом проколу:

1 – шомпол ; 2 – знімні котки; 3 – стержень; 4 – фланець;

5 – труба, що проколює; 6 – направляючі брусся; 7 – брукова бруківка;

8 – асфальт; 9 – шпала; 10 – рейки трамвая

 

Зусилля передається трубі, що прокладається, натискними патрубками через задній торець. Натискні патрубки – це відрізки труб довжиною, що дорівнює ходу штока домкрата. До їх торців за допомогою косинок приварюються фланці. Домкрат через натискний патрубок і підкладку тисне безпосередньо в торець труби. Після вдавлювання труби в ґрунт на довжину ходу штока домкрата (наприклад, 1 м) шток повертається у вихідне положення і в простір, що утворився внаслідок цього, вставляється інший патрубок подвійної довжини. Таким чином, за допомогою комбінації натискних патрубків довжиною 1 і 2 м протискують першу ланку труби. Після цього укладають другу ланку труби і приварюють до попередньої. Далі процеси повторюють, доки проходка не буде доведена до проектної довжини.

Для установки проколювальних механізмів на трасі розроблюють котлован шириною 1,2 – 2,5 м. Довжина призначається такою, щоб вільно могла розташуватись ланка труб, опорна прокладка, домкрат і упор. Передбачається і вільний простір 0,8 – 1 м; таким чином, загальна довжина котловану складає приблизно 10 м (при довжині ланки 6 м). Глибина котловану визначається в залежності від закладання трубопроводу.

До задньої стіни котловану встановлюється упор. В разі малих зусиль проколювання упор може бути дерев’яним, при більших зусиллях доцільно ставити металевий упор.

Щоб зменшити опір труби (сили тертя) при проколюванні ґрунту використовується конічний наконечник, діаметр основи якого більший зовнішнього діаметру труби на 25 – 35 мм. Збільшення основи конічного наконечника знижує зусилля тертя бокової поверхні труб об ґрунт.

Протисканням називається такий спосіб безтраншейного прокладання інженерних мереж, при якому в ґрунт послідовно втискуються окремі ланки труб, що з’єднуються між собою зварюванням в процесі робіт, з розробкою вибою всередині труби і вилученням ґрунту через трубу ,що прокладається. Цим способом можна прокладати труби діаметром від 200 до 3600 мм і більше.

Найбільше розповсюдження для протискання труб нині отримали установки з гідравлічними домкратами з великим ходом штока і великою швидкістю вдавлювання. Передача тиску на трубу здійснюється за допомогою натискних патрубків довжиною, що дорівнює ходу штока домкрата або подвоєній довжині штока, протискання можливе з ручною розробкою ґрунту і механізованим способом.

В разі ручної розробки ґрунту (для труб діаметром більшим 800 мм) робітники знаходяться всередині труби і лопатами з короткими держаками навантажують ґрунт у візок, який тросом витягається з труби і піднімається на поверхню. Для труб діаметром до 700 мм розробка ґрунту здійснюється з робочого котловану желонками, держаки яких нарощуються в міру збільшення довжини проходки.

При механізованому способі можливе застосування установки з циліндричною розробкою ґрунту човником (рис. 36). Вона застосовується для сталевих труб (футлярів) діаметром від 529 до 1420 мм.

 

 

Рис.36. Установка для протискання трубопроводів з човником:

1 – насосна станція; 2 – гідравлічний домкрат; 3 – наживна рама; 4 – лебідка

пересування човника; 5 – розвантажувальна камера; 6 – труба-кожух, яка прокладається;

7 – ролик відтяжний; 8 – човник з механізмом розробки ґрунту


Спосіб горизонтального буріння застосовується для безтраншейного прокладання труб діаметром від 325 до 1220 мм на довжину 40-60 м. Застосовується для розробки твердих порід ґрунтів.

Можуть застосовуватися установки горизонтального буріння типу УГБ (рис. 37). При цьому в робочий котлован на роликові опори вкладають ланку труби з різальною головкою і шнеками. До вала шнека приєднують машину, що під час монтажу і роботи знаходиться у підвішеному стані на гачку трубоукладача. В робочому котловані на початку свердловини закріплюють упорний брус з блоками поліспаста. Під час роботи, коли труба рухається вперед, трубоукладач пересувається в тому ж напрямку, підтримуючи машину. На різальній головці встановлені різці, вона оснащена відкидними лопатями, що дозволяють збільшувати діаметр свердловини на 30 – 40 мм більше за діаметр труби. Виймають шнеки і головку через трубу при складанні лопатей і обертанні головки в зворотний бік.

Рис.37. Установка горизонтального буріння типу УГБ:

1 – упорна стінка; 2 – упорний брус; 3 – нерухомий блок; 4 – рухомий блок;

5 – лебідка; 6 – карданний вал; 7 – двигун; 8 – трубоукладач; 9 – коробка передач;

10 – редуктор; 11 – муфта граничного моменту; 12 – вал приводу шнека;

13 – хомути; 14 –трубу-кожух, яка прокладається; 15 – шнек; 16 – опора роликова;

17 – головка, що ріже

 


Читайте також:

  1. Апаратура та методика проведення газометрії свердловин в процесі буріння
  2. Буріння шпурів.
  3. Бурові долота для буріння з відбором керна
  4. Бурові долота для буріння з відбором керну
  5. Бурові установки для буріння стволів, їх призначення і класифікація.
  6. Види буріння похилих свердловин
  7. Види і режими буріння похило-скерованих свердловин
  8. Вібраційне (віброударне) буріння
  9. Вплив параметрів режиму буріння на механічну швидкість проходки
  10. Газовий каротаж в процесі буріння
  11. Класифікація і призначення установок для буріння свердловин.
  12. Класифікація, характеристики і призначення способів буріння шпурів.




Переглядів: 890

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Та штучними перешкодами | Спорудження тунелів щитовим проходженням

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.