Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контекстне меню

Поля

Кнопки

Вкладки

Елементи форм редагування можуть розташовуватися на вкладках. Кожна вкладка вікна містить окрему форму зі своїм набором полів і перемикачів. Кнопки розташовуються у вікні, як правило, поза вкладками, однак зустрічаються і кнопки на вкладках. Для вибору вкладки достатньо натиснути лівою кнопкою мишки на заголовку вкладки. При цьому обрана вкладка виходить на передній план і її поля стають доступні для перегляду і редагування.

Кнопки у вікнах форм редагування використовуються для виходу з вікна зі збереженням (кнопка “ОК”) або без збереження (кнопка “Отмена”) введених значень параметрів, а також для виклику деяких функцій. Якщо напис на кнопці темно-сірий, це означає, що кнопка недоступна.

Поля форми призначені для введення значень характеристик. У правого краю деяких полів розташовані маленькі кнопки, функції яких наведені в табл. 4.3.

Таблиця 4.3.

Функції кнопок вікна типу “Перелік”

Кнопка Функція
У поле з такою кнопкою вводять дату. При натисканні на кнопці лівою кнопкою мишки з’являється календар, з якого можна вибрати потрібну дату
При натисканні на кнопці лівою кнопкою мишки “випадає” перелік, з якого можна вибрати потрібне значення
При натисканні на кнопці лівою кнопкою мишки з’являється вікно типу “Перелік”, в якому можна вибрати потрібні значення

Перемикачі

Перемикачі є особливим видом полів. Перемикачі бувають двох видів: залежні (або просто перемикачі) і незалежні (прапорці). Залежні перемикачі завжди розташовані групою з двох і більше (рис. 4.5).

Рис. 4.5. Група перемикачів

Включений завжди тільки один з перемикачів групи, решта – виключені. При виборі іншого перемикача, включений раніше перемикач автоматично виключається. За допомогою подібних перемикачів можна вибрати одне з декількох значень параметру, які виключають одне одного.

Прапорці

Прапорці використовуються в тих випадках, коли необхідно вибрати один або декілька параметрів, які не протирічать один одному. Інколи прапорець вмикає якусь функцію, наприклад, відкривання нового вікна після виконання відбору документів (рис. 4.6).

Рис. 4.6. Прапорець

Прапорець може бути у включеному або у виключеному стані. Коли потрібно “встановити прапорець”, це означає, що потрібно перевести прапорець у ввімкнений стан (щоб у його полі була “пташка”). Для цього потрібно натиснути лівою кнопкою мишки на полі або на написі біля перемикача.

Контекстне меню містить перелік дій, які можна виконати для поточного елемента вікна. Для того, щоб викликати контекстне меню, необхідно встановити покажчик мишки на елемент вікна і натиснути праву кнопку мишки.

Історія перегляду документів

В системі “Парус-Консультант” міститься перелік документів, з якими користувач працював останнім часом. Цей перелік зберігається і після виходу із системи і може нараховувати до 25 документів. Переглянути історію виклику документів можна за допомогою пункту Головного Меню “Отбор|История” або кнопки Головної Панелі Інструментів. Відкрити один з переглянутих раніше документів можна, вибравши пункт з назвою цього документа в меню, яке з’явиться.

Існує можливість очистити перелік переглянутих документів повністю або вибірково, залишивши в ньому документи, необхідні для роботи. При вибірковому очищенні переліку на екрані з’явиться вікно (рис. 4.7), в якому можна видалити з історії перегляду непотрібні посилання на документи.

Рис. 4.7. Вибіркове очищення історії перегляду документів


[1] ІАС “Парус-Конксультант” має російськомовний інтерфейс, тому надалі назви пунктів Головного меню і контекстних меню, кнопок Головної Панелі інструментів і т.п. будуть наведені російською мовою


Читайте також:

  1. Контекстне меню
  2. Контекстне меню в режимі роботи з переліком документів




Переглядів: 930

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Тематичний класифікатор

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.