Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контекстне меню

Рядок стану

Важливим елементом інтерфейсу є рядок стану (рис. 1.7). Під час роботи до нього доводиться звертатися постійно, перемикаючи режими прив'язки, викреслювання або ж спостерігаючи за лічильником координат. Тут знаходяться кнопки таких режимів:

Snap Mode (Крокова прив'язка) - прив'язка «прицілу» миші до вузлів сітки;

Grid Display (Сітка) - видимість вузлів сітки;

Ortho Mode (Режим «орто») - прив'язка перехресного курсору миші до ортогональних площин;

Polar Tracking (Полярне відстеження) - креслення з використанням полярних кутів і координат;

Object Snap (Об'єктна прив'язка) - прив'язка «прицілу» миші до вузлів інших об'єктів;

Object Snap Tracking (Об'єктне відстеження) - прив'язка перехресного курсору миші до вузлів, отриманих шляхом перетину допоміжних ліній, що проходять через точки знайомства;

Dynamic UCS (Динамічна ПСК) - включає режим динамічної ПСК (призначена для користувача система координат), що дозволяє на час автоматично вирівняти XY- площину ПСК по площині в моделі тіла при створенні ЗD- об'єктів;

 

Dynamic Input (Динамічний введення) - включає або відключає режим динамічного відображення введення, при якому вводяться або вказуються значення команд відображаються не тільки в командному рядку, а й у спеціальних полях , що переміщаються разом з перехрестям курсору;

Lineweight (Вага лінії) - відображає лінії з урахуванням їх товщини;

Quick Properties (Швидкі властивості) - відображає панель швидких властивостей.

Розташовані в рядку стану кнопки режимів викреслювання свідчать про активність режиму, якщо вони натиснуті, і навпаки - віджатий стан кнопок означає пасивність відповідного режиму. Включити або виключити режим можна мишею, а також за допомогою функціональних клавіш F3-F11.

Лічильник координат служить для орієнтування на полі креслення - він змінює своє значення при русі курсору миші по графічному екрану. Лічильник може бути відключений , якщо натиснути на ньому праву кнопку миші і вибрати в контекстному меню команду Off (Вимкнути ). Аналогічною дією лічильник можна знову включити.

Відео_уроки\3-4\Обзор интерфейса ACAD_2013.avi

Ще одним елементом інтерфейсу в AutoCAD є система контекстних меню. У загальному випадку контекстне меню - це спеціалізоване вікно з набором команд, призначених для роботи з активним об'єктом. Викликається контекстне меню клацанням правою кнопкою миші по об'єкту і з'являється поруч з перехрестям курсору.

Примітка . Склад команд контекстного меню залежить від оброблюваної в момент його виклику команди , а також від клавіші Shift ( викликати контекстне меню можна при клавіші Shift) .

У AutoCAD застосовуються п'ять основних видів контекстних меню.

1. Контекстне меню режиму редагування - відкривається відразу після вибору мишею будь-якого об'єкта. Для деяких складних об'єктів (наприклад розмірних ліній) контекстне меню режиму редагування міститиме об'єктно-орієнтовані засоби управління об'єктами. Більшість контекстних меню мають у своєму арсеналі команду Properties (Властивості), наприклад меню, що викликається для виділеного об'єкта креслення - лінії, кола, дуги та ін.. Команда Properties призначена для виклику палітри властивостей обраного об'єкта, в якій можна змінити або переглянути характеризують його параметри, такі як приналежність до шару, колір, тип лінії, стиль, а також його геометричні характеристики - довжину, діаметр, площа тощо.

2. Контекстне меню панелі, вікна або палітри - відкривається після клацання правої кнопки миші по панелі , вікна або палітрі.

3. Контекстне меню командного режиму - відкривається після клацання правої кнопки миші на робочій області в момент активності якої-небудь команди. Таке контекстне меню містить параметри активної команди.

4. Службове контекстне меню - відкривається після клацання правої кнопки миші в командному рядку. При цьому в розділі Recent Commands (Останні команди) можна побачити список з семи останніх виконаних команд.

5. Контекстне меню за замовчуванням - відкривається відразу після клацання правої кнопки миші в довільній області креслення. При цьому об'єкти графічної області не повинні бути виділені і ніяка команда в цей момент не повинна бути активною.


Читайте також:

  1. Контекстне меню
  2. Контекстне меню в режимі роботи з переліком документів




Переглядів: 1326

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робоча область | Створення креслень

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.