Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Поліморфізм

Спадковість

Спадковість - це процес, за допомогою якого, один об’єкт може набувати властивості іншого. Точніше, об’єкт може успадковувати властивості іншого об’єкту і додавати до них риси, характерні тільки для нього.

Це означає, що в ООП на основі вже існуючих класів можна побудувати похідні класи. При цьому похідний клас (клас-нащадок) наслідує елементи-дані і функції-члени від своїх батьківських класів, добавляючи до них свої, які дозволяють йому реалізувати риси, які характерні лише для нього. Захищені дані-члени і функції-члени батьківського класу доступні із похідного класу. Крім того, в похідному класі функції, що наслідуються, можуть бути перевизначені. Таким чином, можна побудувати цілу ієрархію класів, зв’язаних між собою відношенням батько-син.

Якщо об’єкт успадковує свої атрибути (дані-члени і функції-члени) від одного батьківського класу, то говорять про про просте спадкування. Якщо об’єкт успадковує атрибути від декількох батьків, то говорять про множинне спадкування. Спадкування дозволяє значно скоротити визначення класу-нащадка завдяки тому, що класи-нащадки є розширеннями батьківських класів.

Розглянемо приклад: "будинок" - це частина загального класу "будова", "будова" - частина більш загального класу "конструкція", яка є частиною ще більш загального класу об’єктів, який можна назвати "створенням рук Людини". Кожного разу породжений клас успадковує все, пов’язане з батьком, і додає до них свої власні характеристики. Не описавши такої ієрархії, для кожного об’єкту довелося б задавати всі характеристики, які б його вичерпно визначали.

Т.ч., спадковість виконує в ООП декілька важливих функцій:

- моделює концептуальну структуру наочної області;

- економить описи, дозволяючи використовувати їх багато разів для завдання різних класів;

- забезпечує покрокове програмування великих систем шляхом багатократної конкретизації класів.

Слово поліморфізм грецького походження і означає той, що "має багато форм". Поліморфізм - ця властивість, яка дозволяє одне і теж ім’я використовувати для вирішення декількох технічно різних задач. Поліморфізм – це не стільки характеристика об’єктів, як характеристика функцій-членів класу і проявляється в можливості використання одного імені функції-члена для функцій, які мають різні типи аргументів. Це називається перевантаженням функцій. Поліморфізм може застосовуватися і до операцій, тобто виконувані операції дій також можуть залежати від типу даних (операндів). Такий тип поліморфізму називається перевантаженням операцій.

На практиці це означає здатність об’єктів вибирати внутрішню процедуру (метод) виходячи з типу даних, прийнятих в повідомленні. Наприклад, об’єкт "Print" може одержати повідомлення, що містить двійкове ціле число, двійкове число з плаваючою крапкою або символьний рядок. Маючи справу з об’єктно-орієнтованою мовою, Ви маєте право чекати, що об’єкт виконає вірні операції (або, принаймні, ввічливо відмовиться від їх виконання) навіть у разі, коли у момент складання програми можливість появи повідомлення даного типу не передбачалася.

Т.ч., поліморфізм означає привласнення дії одного імені або позначення, яке спільно використовується об’єктами різних типів, при цьому кожен об’єкт реалізує дію способом, відповідним його типу.


Читайте також:

  1. Вплив легуючих елементів на поліморфізм заліза і на ферит
  2. Вплив легуючих елементів на поліморфізм.
  3. Застосування поліморфізму
  4. Поліморфізм заліза
  5. ПОЛІМОРФІЗМ МЕТАЛІВ




Переглядів: 1310

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Інкапсуляція | Тіло функції

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.