Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розподілене навантаження.

Способи створення і контроль завантаження

Вибір схеми завантаження

Вибір схеми завантаження. Способи створення і контроль завантаження.

До схеми завантаження пред'являються наступні основні вимоги:

- по-перше, вона повинна забезпечувати найбільші (розрахункові) зусилля і деформації в елементах конструкцій, які можуть виникнути при експлуатації;

- по-друге, схема завантаження повинна бути досить економічною.

 

Для зменшення трудомісткості і вартості випробувань можна користуватися еквівалентними схемами завантаження, які забезпечують розрахункові зусилля і переміщення з меншими витратами, чим проектні схеми.

Наприклад, при перевірці напруг у середньому перетині балку можна завантажувати згідно рис.2 за схемою «а», що забезпечує економію засобів завантаження вдвічі. При перевірці жорсткості балку можна завантажувати за схемою «б».

На рис. 4 показана схема завантаження плити, що працює за нерозрізною схемою в подовжньому напрямку. Для дослідження перетину 1-1 досить завантажити плиту рівномірно розподіленим навантаженням на ділянці уздовж плити, рівному її трьом прольотам. Завантаження більш віддалених ділянок практично не впливає на роботу перетину 1-1.

При статичних випробувань необхідно забезпечувати плавне збільшення навантаження, щоб виключити вплив сил інерції. Навантаження і навантажувальні пристосування повинні задовольняти наступним основним вимогам:

- можливість чіткого контролю величини навантаження на кожному етапі завантаження;

- транспортабельність і незначні витрати часу для зростання і зняття навантаження;

- при тривалих випробуваннях необхідно забезпечувати стабільність навантаження;

- навантажувальний матеріал і пристрої, що завантажують, не повинні вносити перекручувань у розрахункову схему і роботу конструкцій.

Статичне навантаження може бути створена двома способами: силою ваги вантажу (гравітаційне навантаження) і за допомогою спеціальних пристосувань - домкрати, лебідки, тиск повітря й ін( напр-д: механічне навантаження).

Якщо немає можливості застосувати інші матеріали, в якості розподіленого навантаження можуть бути використані сипучі матеріали - пісок, щебінь і ін. Але при цьому не можна досягти достатньої точності в оцінці прикладеного зусилля, тому що навантаження міняється в залежності від щільності засипання, щільності і вологості матеріалу. Зростання і зняття такого навантаження вимагає значних витрат часу бо потребує забезпечення рівномірності вантажу.

При використанні штучних вантажів перевагу варто віддавати гирям, металевим виливкам, куванням, бетонним блокам. Цеглу й інші пористі матеріали при тривалих випробувань на відкритому повітрі приходиться захищати від атмосферних опадів для забезпечення стабільності навантаження. Вагу штучних вантажів визначають пробним зважуванням. Найбільше точно зважити і замаркірувати можна великі вантажі.

Для створення значних навантажень зручно застосовувати воду. При завантежнні плоских горизонтальних поверхонь на них установлюються легкі огородження, сприймаючі розпір води, яка заливається у водонепроникні ємності.

Для статичних випробувань плоских плит і панелей використовується тиск повітря (рис. 5). Навантаження створюється тиском у плоских повітронепроникних мішках 2, що розміщають між поверхнею плити 1 і силовим щитом 3, закріпленими через поперечки 4 і стяжні болти 5 до нижніх подовжніх балок 6.

Легкі огороджуючи конструкції можна випробовувати попарно, створюючи герметичний обсяг самими плитами і повітряно-непроникненим контуром по їх периметру.


Читайте також:

  1. Важкість праці: Динамічні, статичні навантаження. Напруженість праці. Увага, напруженість аналізаторних функцій, емоційна та інтелектуальна напруженість, монотонність праці.
  2. Джерела до навантаження.
  3. Динамічні навантаження.
  4. За типом навантаження.
  5. Коротке замикання однієї з фаз симетричного навантаження.
  6. Обрив нейтрального проводу у випадку несиметричного трифазного навантаження.
  7. Обрив однієї з фаз симетричного трифазного навантаження.
  8. Розумове навантаження.
  9. Середні навантаження. Середньоквадратичні навантаження.
  10. Тип волокна і фізичне навантаження.
  11. Фізичне навантаження.




Переглядів: 2375

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Випробування статичним навантаженням. Основи планування випробування.Оцінка стану конструкцій за результатами статичних випробувань | Оцінка стану конструкцій за результатами статичних випробувань.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.