Обрив нейтрального проводу у випадку несиметричного трифазного навантаження.
За своїми наслідками аварійний режим, пов'язаний з обривом нейтрального проводу при несиметричному трифазному навантаженні, несе велику загрозу для споживачів електричної енергії, особливо тих, які не мають захисту від перевищення напруги в електромережі. Такий аварійний режим відповідає схемі рис. 6.17.
Нехай споживачем електричної енергії з лінійною напругою 380 В є багатоквартирний будинок, кожна квартира якого живиться від однієї із фаз та нейтрального проводу. Припустимо, що навантаження носить активний характер, а потужність споживачів у фазі С значно перевищує потужності, які споживаються у фазах А та В. Наприклад, у фазах А й В ввімкнені блоки живлення радіотелефонів, телевізорів у режимі очікування і таке інше, а у фазі С – електричний чайник та праска, загальною потужністю більше 3 кВт, тобто опір значно менший опорів та . У такому випадку у виразі для напруги зсуву нейтралі доданками, які містять провідності та можна знехтувати у порівнянні з доданком, який містить , і зсув нейтралі буде дорівнювати напрузі у фазі С, тобто точка n переміститься у точку С (рис. 6.18).
.
Таким чином, напруга у фазах А й В збільшиться майже до лінійної напруги 380 В і споживачі, які були розраховані на напругу 220 В, можуть не витримати навантаження, спалахнути та спричинити пожежу. Для запобігання таких аварій на вході у квартиру можна встановити реле напруги, яке відключає живлення квартири, якщо напруга в мережі перевищує максимально припустиму 250 В.