Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


СТРАХУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ РИЗИКІВ

 

Страхування підприємницьких ризиків охоплює всю підприємницьку діяльність страхувальника, яка пов'язана із вкладенням грошових та інших ресурсів у виробництво, виконання робіт або надання послуг і на цій основі отримання відповідного доходу (прибутку). Відповідальність страховика полягає у відшкодуванні страхувальнику втрат, що виникли внаслідок непередбачених несподіваних умов у здійсненні підпри­ємницької діяльності.

У процесі здійснення підприємницької діяльності підприємець може зазнавати втрат через ушкодження або знищення засобів виробництва, невиконання контрагентами умов договорів, зниження заздалегідь обумовленого рівня рентабельності, а також через необхідність компенсувати шкоду, заподіяну найманим працівникам внаслідок нещасного випадку на виробництві, а також споживачам продукції цього підприємства.

Найбільший вплив на підприємницьку діяльність мають такі види ризиків: політичні, технічні, виробничі, комерційні.

За допомогою страхування створюються певні фінансові гарантії стабільності й прибутковості виробництва на випадок настання несприятливих ситуацій, у яких може опинитися кожна підприємницька структура, включена в ринковий механізм. Страхування є не тільки способом захисту господарства від руйнівних стихійних лих, але й засобом подолання несприятливих періодів при зміні економічної рин­кової кон'юнктури.

Особливістю страхування підприємницьких ризиків є те, що це -комбінаторне страхування, яке може приєднуватись до багатьох базових видів майнового страхування і страхування відповідальності.

Страхування підприємницьких ризиків поділяється на такі підгалузі:

страхування комерційних ризиків, пов'язаних із перервами в технологічному процесі, господарській діяльності, з невиконанням договірних зобов'язань тощо;

страхування фінансових ризиків - страхування депозитів, інвестицій, біржових ризиків, валютних ризиків тощо.

Страхування підприємницьких ризиків - одне з найбільш складних як на стадії укладання договору, так і протягом всього періоду його дії. В економічній літературі тлумачення понять комерційного і фінансового ризиків не є однозначним. Річ у тому, що відповідальність страховика із забезпечення захисту комерційних і фінансових ризиків полягає у відшкодуванні страхувальнику втрат, які виникли внаслідок несприят­ливої, непередбаченої зміни ринкової кон'юнктури та погіршення інших умов для здійснення комерційних операцій, тобто таке страхування охоплює всі види страхового захисту тих ризиків, які проявляються в будь-якій сфері фінансових відносин або безпосередньо спричиняють фінансові втрати. Серед більш як десяти ризиків, об'єднаних у фінансову групу відповідно до вимог Першої директиви ЄС (1973 p.), найбільш загрозливим є ризик втрат прибутку. Власне прибуток є одним із найважливіших результативних показників фінансово-економічної діяльності будь-якого господарюючого суб'єкта. Отже, страхування від втрат прибутку є найбільш поширеним видом страхування фінансових ризиків.

В умовах становлення ринкової економіки саме ж страхування все більше стає об'єктом комерційної діяльності. Страховик, беручи на себе відповідальність за певні матеріальні активи чи господарські операції, тим самим ризикує сам. Тому він не може братися за деякі види страхування, яким властива підвищена небезпека, пов'язана з великими ризиками. Однак багато з них можуть стати об'єктом взаємного стра­хування.

З розширенням ринкових форм господарювання потребу страховому захисті підприємницьких структур буде посилюватись. Зміцнення фінансового становища страховиків також забезпечуватиме розвиток таких видів страхування.


Читайте також:

 1. Алгоритм розрахунку ризиків за загрозою відмова в обслуговуванні
 2. Аналіз внутрішніх ризиків
 3. Аналіз зовнішніх ризиків
 4. Аналіз проектних ризиків.
 5. Аналіз та оцінка інвестування в умовах ризику. Якісні та кількісні методи оцінювання проектних ризиків.
 6. Аналіз та оцінка ризиків
 7. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.
 8. Біржове страхування (хеджування) учасників біржової торгівлі від несприятливих для них коливань цін
 9. Види банківських ризиків та їх характеристика
 10. Види загальнообов’язкового державного соціального страхування
 11. Види і форми страхування
 12. Види майнового страхування
Переглядів: 1729

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Економічна суть, необхідність та особливості страхування відповідальності | Страхування інвестицій

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.