Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Страхування інвестицій

Під страхуванням інвестицій розуміють страхування таких вкладень інвестора, які пов'язані з одержанням прибутку. Інвестиції прийнято розділяти на фінансові та підприємницькі (реальні).

Зазначимо, що в Україні законодавче визначення інвестицій наведено в Законі України "Про інвестиційну діяльність" від 18 вересня 1991 р.

Фінансові інвестиції - це придбання різного роду фінансових активів. Розрізняють три форми фінансових інвестицій: вкладення капіталу в дохідні інструменти фондового ринку (цінні папери); вкладення капіталу в дохідні інструменти грошового ринку (депозитні вклади); вкладення капіталу в статутний капітал інших суб'єктів господарювання.

Якщо інвестор або інша особа, що діє на ринку фінансових інвестицій, страхує себе від можливих збитків в зв'язку із операціями на даному ринку, купляючи страховий поліс у професійного страховика, який не приймає участі в угоді і виступає як третя особа, то таке страхування називається страхуванням фінансових інвестицій.

Операції на фінансовому ринку як об'єкту страхування відрізняються порівняно з іншими об'єктами страхування. Інвестор свідомо іде на певний ризик, вкладаючи свої кошті І, знаючи наперед, який прибуток він одержить. Звернення за допомогою до страховика, зменшуючи ризик, одночасно зменшує і прибуток через те, що інвестор сплачує страховику страхову премію. Таким же чином інвестор може вибрати менш ризи­кований спосіб вкладання капіталу і одержати менший прибуток. Однак, такі можливості доступні для інвестора на достатньо розвинутому фінансовому ринку, тому, сьогодні інвестори активно використовують страхування.

Страхова відповідальність при страхуванні угод з купівлі цінних паперів ґрунтується на використанні одного з таких варіантів: страхується річний дохід інвестора; страхується вся величина, що відповідає різниці між: розміром дивідендів і фактично одержаними виплатами в рахунок дивідендів; страхується дохід за 3-5 і більше років; страхується ризик втрати капіталу, вкладеного в придбання акцій.

На фінансовому ринку працює багато осіб, які несуть встановлену законом відповідальність за свої дії. Наприклад, інвестиційний консультант несе чітко встановлену законом відповідальність перед інвестором. Таке страхування з визначеною відповідальністю більш вигідне для страховика, оскільки дає можливість встановити конкретного винуватця збитку страхувальника.

Для страхувальника додаткова зацікавленість полягає в тому, що з'являється можливість урегулювати всі претензії через третю особу -страхову компанію.

Підприємницькі інвестиції - це вкладення грошових коштів безппосередпъо в здійснення певного інвестиційного проекту. Під страхуванням підприємницьких інвестицій розуміють угоду, при якій інвестор звертається до страхової компанії, яка не приймає участі в реалізації такого проекту, і страхує ризики, що супроводжують реалізацію проекту.

Страхування підприємницьких інвестицій можна розглядати в широкому і вузькому розумінні цього терміну.

При розширеному трактуванні в договір страхування підприємницьких інвестицій включають страхування збудованих будівель, споруд, незавершеного будівництва.

Страхування підприємницьких інвестицій у вузькому розумінні відрізняється тим, що поширюється тільки на інвестиційний процес, тобто процес вкладання і освоєння коштів і не стосується об'єктів, створених в результаті цих вкладень. До таких видів страхування відносять страхування на випадок зриву поставок матеріалів під час будівництва, страхування кредитів на інвестиційні потреби, будівельно-монтажних робіт тощо.

Широко поширеним в світовій практиці є страхування замовника будівельних робіт. Цей вид страхування особливо важливий, коли підрядник повинен завершити роботу, не порушуючи встановленого строку. Певний ризик замовника полягає в тому, що кошти на проведення будівельних робіт можуть бути витрачені ще до завершення будівництва. Це означає, що замовник повинен буде переукласти контракт або шукати іншого підрядника. Щоб застрахуватися від такого ризику, замовник звертається в страхову компанію, яка бере на себе зобов'язання гарантувати кредити в розмірі, необхідному для завершення будівельних робіт.

Цей вид страхування, зазвичай, включає два види гарантії: гарантія того, що підрядник завершить роботу у відповідності зі специфікацією (угодою); гарантія того, що замовник оплатить всі рахунки за роботи, матеріали і обладнання.

Нетрадиційним є страхування замовника від різного роду ризиків, які виникають при виборі підрядника на конкурсній основі під час проведення аукціонних торгів підрядниками. Суть цього виду страхування в тому, що часто замовник робить попередню умову про страхування повного завершення будівельних робіт тим підрядником, який уклав контракт.

Інвестор-підприємець може страхувати не тільки свій капітал, але і майбутні доходи, пов'язані з певним інвестиційним вкладом. Такий вид страхування належить до категорії найбільш ризикових і потребує дослідження інвестиційного ринку.

Однією з форм страхування інвестицій с страхування прав власності на будь-який об'єкт. Зміст цього страхування полягає в тому, що інвестор захищений від збитку внаслідок помилок, пов'язаних з оформленням його прав власності на будь-який об'єкт. Це особливо важливо при здійсненні операцій купівлі-продажу.

Поліс страхування прав власності - це контракт, за яким страхова компанія погоджується застрахувати страхувальника від будь-яких втрат.

Стандартне страхове покриття зазвичай включає захист проти дефектів при державній реєстрації документів на право власності.

Зазвичай не страхуються: дефекти, не перераховані в полісі; дефекти, відомі інвестору.

За контрактом страхова компанія обіцяє захистити титул власності, як тільки потенційний покупець урегулює вимоги по тих позиціях права власності, які є дефектними.

При виплаті страхового відшкодування страхова компанія одержує право регресу до тієї особи, з чиєї вини був нанесений збиток страху­вальнику.

Укладення договору страхування здійснюється на основі письмової заяви страхувальника. Договір страхування укладається, як правило, на рік. Щорічне продовження договору здійснюється авансовим внесенням певної частини страхових платежів.

 

 


Читайте також:

  1. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  2. Аналіз для прийняття рішень стосовно залучення інвестицій
  3. Аналіз доцільності фінансових інвестицій у корпоративні права.
  4. Аналіз ефективності інвестиційних проектів
  5. Аналіз інвестиційної діяльності підприємства.
  6. Аналіз рейтингових підходів і оцінка інвестиційної
  7. Аналіз фінансових інвестицій та їх ефективності.
  8. Аналіз чутливості інвестиційного проекту
  9. Аудит інвестицій
  10. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.
  11. БІЗНЕС-ПЛАН ІНВЕСТИЦІЙНОГО ПРОЕКТУ
  12. Бізнес-планування інвестиційного проекту. Розробка планів фінансового проекту




Переглядів: 2175

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СТРАХУВАННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ РИЗИКІВ | Склад, структура та методика побудови страхових тарифів з майнового страхування

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.026 сек.