Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ

З

Е

Д

Г

В

ВАРІАЦІЯ - зміна кількісної оцінки ознаки при переході від одного випадку (варіанта) до іншого. Наприклад, зміна прибутку чи рентабельності від року до року.

ВАЛОВІ АКТИВИ - сукупність активів підприємства незалежно від джерел їх формування (власних або позикових).

ВАЛОВІ ІНВЕСТИЦІЇ - сумарні вкладення, необхідні на відшкодування і приріст основного капіталу.

ВАЛОВИЙ ПРИБУТОК – різниця між виручкою та виробничими витратами. Це поняття включає прибуток і невиробничі (адміністративні, комерційні) витрати.

ВАЛЮТНІ РИЗИКИ - небезпеки валютних втрат, пов'язаних зі зміною курсу однієї іноземної валюти стосовно іншої, у тому числі національній валюті при проведенні зовнішньоекономічних, кредитних і інших валютних операцій.

ВАРТІСТЬ КАПІТАЛУ - ціна, яку платить підприємство за використання капіталу, що формується з різних джерел і сприяє здійсненню його господарської діяльності.

ВАРТІСТЬ ЛІКВІДАЦІЇ - чиста поточна грошова сума, яку очікується одержати за майно після утримання очікуваних витрат, зв'язаних з ліквідацією (особливий випадок застосування ліквідаційної вартості).

“ВІЧНА” ОБЛІГАЦІЯ - це облігація без дати погашення.

ВИКУПНА ЦІНА - ціна, по якій відбувається викуп облігації емітентом після закінчення терміну позики. Вона може визначатися умовами позики.

ВИРОБНИЧИЙ РИЗИК - ризик, пов'язаний з виробництвом продукції, товарів, послуг, із здійсненням будь-яких видів виробничої діяльності. Серед найбільш важливих причин виникнення виробничого ризику - можливе зниження передбачуваних обсягів виробництва, зростання матеріальних і інших витрат, сплата підвищених відрахувань і податків і т.д.

ВЕНЧУР-ЦЕНТР - структурний підрозділ чи група підрозділів, які безпосередньо зв'язані з організацією нових бізнесів-проектів, прибуток від яких очікується у майбутньому.

ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ - 1. Частина в активах підприємства, яка залишається після виключення його зобов’язань

– 2. Фінансові кошти окремого суб’єкта господарювання, які належать йому на правах власності та використовуються для формування певної частини його активів. У кількісному виразу сума власного капіталу завжди дорівнює сумі чистих активів підприємства.

ВЛАСНИЙ ОБОРОТНИЙ КАПІТАЛ - кошти, які забезпечують оптимальну фінансову потребу в фінансових ресурсах для поточної діяльності підприємства і визначаються на основі даних бухгалтерського балансу як різниця між власним капіталом та оборотним капіталом.

ВЛАСНИК МАЙНА БОРЖНИКА - юридична особа, кредиторами боржника, іншими особами в межах заходів щодо попередження банкрутства боржника може бути надана фінансова допомога в розмірі, достатньому для погашення зобов'язань боржника перед кредиторами, у тому числі зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і відновлення платоспроможності боржника (досудова санація).

ВНУТРІШНЯ НОРМА ПРИБУТКОВОСТІ - інтегральний фінансовий показник, який характеризує доцільність реалізації інвестиційного проекту.

ВТРАТИ ЧАСУ - ризик, який виникає, коли процес господарської діяльності йде повільніше, ніж було намічено. Пряма оцінка таких втрат здійснюється в годинах, днях, тижнях, місяцях запізнювання в одержанні наміченого результату.

ГРОШОВІ АКТИВИ- активи підприємства у грошові формі.

ГРОШОВЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ - зобов’язання боржника заплатити кредитору визначену грошову суму відповідно цивільно-правового договору і на інших причинах, передбачених цивільним законодавством України.

ГРОШОВИЙ ПОТІК - рух коштів, одержаних і витрачених підприємством у наявній і безготівковій формі.

ГУДВІЛ – різниця між ринковою вартістю цілісного майнового комплексу і його балансовою вартістю. Ця різниця утворюється в зв’язку з можливістю отримання більш високого прибутку.

ДЕБЕТ -ліва сторона рахунку бухгалтерського обліку, яку використовують для відображення господарських операцій.

ДЕБІТОРСЬКА ЗАБОРГОВАНІСТЬ –заборгованість різноманітних підприємств, організацій або окремих осіб цієї організації.

ДЕКУРСИВНИЙ МЕТОД НАРАХУВАННЯ ПРОЦЕНТІВ - нарощення первісної суми грошового потоку по процентній ставці

ДЕРЖАВНІ ІНВЕСТИЦІЇ – інвестиції які утворюються з коштів державних бюджетів, з державних фінансових джерел.

ДИВЕРСИФІКАЦІЯ - - один із способів зниження ризиків, який полягає в розподілі ризиків шляхом розширення об’єктів капіталовкладень, асортименту товарів і послуг, фінансових інструментів тощо.

ДИВІДЕНД - частка прибутку підприємства, що сплачується власникам акцій за результатами звітного періоду.

ДИВІДЕНДНА ПОЛІТИКА - політика підприємства щодо формування та розподілу дивідендного фонду та нарахування, сплати дивідендів.

ДИСКОНТНА СТАВКА – величина, за допомогою якої виконується дисконтування чи приведення майбутньої вартості до її сучасної величини.

ДИСКОНТНІ ОБЛІГАЦІЇ – облігації, які продаються на вторинному ринку по ціні нижче номіналу.

ДИСКОНТУВАННЯ ГРОШОВИХ ПОТОКІВ - приведення майбутньої вартості грошового потоку до сучасного моменту часу для забезпечення порівнянності величини розподілених за часом платежів.

ДИСКОНТНА СТАВКА - величина, за допомогою якої виконується дисконтування чи приведення майбутньої вартості до її сучасної величини.

ДИСПЕРСІЯ - міра розкиду (відхилення) фактичного значення ознаки від його середнього значення.

ДОВГОСТРОКОВИЙ ПОЗИКОВИЙ КАПІТАЛ –фінансові зобов’язання, які підлягають погашенню в строк більше року.

ДОСУДОВА САНАЦІЯ - система заходів щодо поновлення платоспроможності боржника, що може здійснювати власник майна (орган, уповноважений управляти майном боржника), інвестор, з метою попередження банкрутства боржника шляхом реорганізаційних, організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових мір відповідних законодавству до початку порушення справи про банкрутство.

 

ЕМІСІЙНИЙ ДОХОД - доход, який може отримати емітент від додаткової емісії цінних паперів.

ЕФЕКТИВНІСТЬ - відносна характеристика результативності діяльності.

- ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА - відношення прибутку за результатами діяльності до витрат, які здійснювались на забезпечення даного виду діяльності.

- ІНВЕСТИЦІЙ – результативність інвестиційного процесу. Даний показник визначається за допомогою коефіцієнта ефективності інвестиційних проектів, який представляє собою співвідношення прибутку і витрат.

- ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ - відношення прибутку за результатами діяльності до суми використаних коштів для забезпечення даного виду діяльності.

ЗАГАЛЬНИЙ ЧИ КОМБІНОВАНИЙ ЛІВЕРИДЖ - збільшення операційного і фінансового лівериджа.

ЗАЛИШКОВА ВАРТІСТЬ - вартість коштів, яка визначається з урахуванням їх зносу.

ЗАЛУЧЕНИЙ КАПІТАЛ - кошти, які залучаються для фінансування розвитку підприємства на поворотній основі.

ЗАСНОВНИКИ БОРЖНИКА - юридична особа, власник майна, центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов'язані вживати своєчасних мір для попередження банкрутства підприємства-боржника.

ЗВИЧАЙНІ АКЦІЇ – акції, які надають право їх власником приймати участь у загальних зборах акціонерів та отримувати доход, величина якого залежить від фактичного розміру прибутку акціонерного товариства, який підлягає розподілу між акціонерами.

- звіт, який відображає зміни у складі власного капіталу підприємства протягом звітного періоду.

ЗВІТ ПРО РУХ ГРОШОВИХ КОШТІВ - звіт, який відображає надходження і витрачання грошових коштів у результаті діяльності підприємства у звітному періоді.

ЗВІТ ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ - звіт про доходи, витрати і фінансові результати діяльності підприємства.


Читайте також:

  1. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  2. А джерелами фінансування державні капітальні вкладення поділяються на централізовані та децентралізовані.
  3. Акціонерний капітал і акціонерне товариство.
  4. Акціонерний капітал і акціонерні товариства
  5. Акціонерні товариства випускають облігації на суму не більше 25 % від розміру статутного капіталу і лише після повної оплати всіх випущених акцій.
  6. Альтернативні джерела формування підприємницького капіталу
  7. Альтернативні теорії капіталу
  8. Аналіз вартості капіталу
  9. Аналіз використання капіталу.
  10. Аналіз достатності банківського капіталу
  11. Аналіз економічної ефективності капітальних вкладень
  12. Аналіз управління обіговим капіталом




Переглядів: 543

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
БАЛАНСОВІ ПРОПОРЦІЇ | Офісні АТС

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.