Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



БАЛАНСОВІ ПРОПОРЦІЇ

Б

А

ГЛОСАРІЙ

АКТИВИ - економічні ресурси підприємства у формі сукупних майнових цінностей, використаних у господарській діяльності з метою одержання прибутку.

АКЦІЯ – цінний папір, що засвідчує долю або власність в акціонерному товаристві. Вона дає право власнику на отримання дивідендів з своєї частини вкладу. Власник може продати її на біржі.

АЛЬТЕРНАТИВНІ ВИТРАТИ - система обліку витрат підприємства, в основу якої покладено вимоги фінансового менеджменту.

АМОРТИЗАЦІЙНА ПОЛІТИКА - складова частина загальної політики управління позаоборотними активами, що полягає в індивідуалізації інтенсивності їх відновлення у відповідності зі специфікою їх експлуатації в процесі операційної діяльності.

АМОРТИЗАЦІЙНИЙ ФОНД - фонд накопичення суми амортизаційних відрахувань.

АМОРТИЗАЦІЙНІ ВІДРАХУВАННЯ - відрахування частини вартості основних засобів з метою урахуванням відшкодування їх зношуваності.

АНУЇТЕТ (від лат. annuitas – щорічна плата)

- 1) один з видів термінової державної позики за яким щорічно сплачуються відсотки та погашається частина грошової суми;

- 2) рівні одне одному грошові платежі, які сплачують через певний проміжок часу в рахунок погашення отриманого кредиту, позики та відсотків за ним;

- 3) упорядкований позитивний грошовий потік.

АНТИКРИЗОВЕ ФІНАНСОВЕ УПРАВЛІННЯ - система прийомів і методів управління фінансами, спрямована на попередження фінансової кризи та банкрутства підприємства; включає комплекс заходів щодо профілактики фінансової кризи та її подолання.

АНТИСИПАТИВНІ ПРОЦЕНТИ – проценти, які нараховуються при використанні дисконтної ставки для нарощення.

 

БАЛАНС - звіт про стан фінансів підприємства, який відображає на певну дату його активи, зобов’язання і власний капітал.

БАЛАНСОВА ВАРТІСТЬ - вартість коштів, яка відбивається у балансі на визначену дату.

- 1. Найбільш ліквідні активи повинні покривати найбільш термінові зобов'язання (кошти і короткострокові цінні папери повинні бути більше (чи рівні) кредиторської заборгованості підприємства). У балансі підприємства це відбивається у наступних рядках:

150, 230, 240 рядки ІІрА ≥ 530...610 рядки ІVрП.

- 2. Активи підприємства, що швидко реалізуються, повинні покривати короткострокові пасиви (дебіторська заборгованість, кошти на депозитах повинні бути більше (чи рівні) короткострокових кредитів і позик і тієї частини довгострокових кредитів, термін погашення яких минає в даному звітному періоді):

160,170...200 рядки ІІрА ≥ 500 (510) рядки VIрП.

Важливо відзначити, що в пропорції “бере участь” лише та дебіторська заборгованість, платежі по якій очікуються протягом 12 місяців після звітної дати, інша ж частина дебіторської заборгованості “бере участь” в інших балансових пропорціях.

- 3. Активи підприємства, що реалізуються повільно, повинні покривати довгострокові пасиви (запаси готової продукції, сировини, матеріалів і та частина дебіторської заборгованості, платежі по якій очікуються більш ніж через 12 місяців після звітної дати, повинні бути більше (чи рівні) довгострокових кредитів і позик (з терміном погашення більш ніж 12 місяців після звітної дати)):

100...140,050 рядки ІІрА ≥ 440...470 рядки ІІІрП .

- 4. Остання пропорція виходить як наслідок перших трьох, а саме: постійні (які важко реалізувати) активи повинні покриватися постійними пасивами (основні засоби підприємства повинні бути менше (чи рівні) власних засобів підприємства (статутний, додатковий і резервний капітал):

010,030,040,045,060,070 рядки ІрА ≤ 3000...370 рядки ІрП.

БАНКРУТСТВО - визнана арбітражним судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність і задовольнити визначені судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

БОРГОВІ ЦІННІ ПАПЕРИ - є зобов'язанням виплатити повну суму боргу на визначених умовах у визначену дату в майбутньому (облігація, вексель, фьючерс).

БЮДЖЕТУВАННЯ – технологія фінансового планування, обліку та контролю доходів та витрат, що отримані від бізнесу на всіх рівнях керування підприємством, яке дозволяє аналізувати прогнозні та отримані фінансові показники, тобто бюджетування представляє собою метод розподілу ресурсів, які охарактеризовані в кількісному вигляді, для досягнення цілей, які також представлені в кількісному вигляді.

 


Читайте також:

  1. Відтворювальні пропорції
  2. Д\З аналіз цих методів, Балансові стратегічні карти, Balance co-cards
  3. Найважливіші пропорції розвитку економіки
  4. Основні балансові пропорції (характеристика короткострокового періоду), їх економічна інтерпретація.
  5. Ринкові пропорції попиту і пропозиції. Місткість ринку
  6. Сутність економічної рівноваги та основні пропорції світової економіки




Переглядів: 618

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Система тактичних заходів з фінансового оздоровлення підприємства. | ЗВІТ ПРО ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.